- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1388 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
92 odpowiedzi
Kgorecki2500
0
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Rastafarnianin
0
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1388 Culés
2
Wieszanie psów na Polakach po wczorajszej przegranej i wyzywanie ich przez użytkowników zza monitora jest śmieszne po prostu. Która z reprezentacji w innych sportach drużynowych zdobyła w ostatnich 5-8 latach tyle medali co ta grupa chłopaków? Która inna drużyna dala Polakom tyle emocji co nasi siatkarze? Cieszmy się tym że ciągle jesteśmy na topie i nie musimy przeżywać ciągłych porażek i zawodów jak w przypadku np naszych kopaczy. Ja z dumą dziś usiądę i obejrzę mecz o 3 miejsce bez względu na to jak się ten mecz skończy.
3
@Xxxbarca4ever Siatkówka na świecie to jest sport świetlicowy. USA jest jedną z najlepszym drużyn globu, a nie mają nawet profesjonalnej ligi! Są jedynie rozgrywki amatorskie. To jest sport pokroju piłki ręcznej, popularny w kilku/kilkunastu krajach na świecie.
Piłka nożna to sport globalny. Finał MŚ, ME czy El Classico jest transmitowane na cały świat.
0
@baartekk97 siatkówka przez ostatnie lata stała się bardziej globalna. Otworzyła się bardzo na Azję, drużyny z Ameryk również podnoszą swój poziom coraz lepsi zawodnicy z Afryki trafiają do Europy więc ten sport się rozwija wiadomo że nie przebije piłki nożnej czy koszykówki ale nie róbmy z siatkówki sportu niszowego
1
@baartekk97 Dokladnie, świetne określenie, sport świetlicowy. I buta Kubiaka wkurza najbardziej. Mi siatkówka zawsze kojarzyła się z piszczącymi nastolatkami, które się podkochiwaly w przystojnych i wysokich siatkarzach dodatkowo odnoszących sukcesy w tych świetlicach.
Komentarz usunięty
0
@Xxxbarca4ever To nic nie zmienia. Fakt jest taki, że dużo łatwiej jest osiągnąć sukces w siatkówce niż w piłce nożnej. A już tym bardziej jeżeli masz w swoim składzie najlepszego (?) bądź jednego z najlepszych na świecie zawodników. Tym bardziej, że aktualnym zwycięzcą Ligi Mistrzów jest polski klub. Tym bardziej, że mistrzostwa były rozgrywane u siebie.
Złoty medal to był nasz obowiązek. Rosjanie i Francuzi byli wypruci po Igrzyskach Olimpijskich - widać że nie zależało im na tym turnieju. To co było najważniejsze zrobili w Tokio. Pozostałe drużyny są przynajmniej o klasę lub dwie gorsze od nas.
0
@baartekk97 W jednej i drugiej dyscyplinie sportu wygrywają zespoły, które są od lat w czołówce, a że Polska akurat jest ścisłą czołówką w piłce siatkowej to powinieneś się tylko cieszysz, że nie dzielą losów kopaczy. Jedni i drudzy wykonują swój "zawód" z tym, że siatkarze robią to lepiej na tle piłkarzy. W piłkę ręczną też kiedyś Polska była w czołówce i się nagle posypało. Wtedy to oni dobrze wykonywali swoją robotę, a teraz co najwyżej przeciętnie. Piłkarze wykonują ją słabo, nie licząc Lewego :)
0
@tadzik447 Nie interesuje mnie jak swoją pracę wykonują siatkarze na tle piłkarzy. Interesuje mnie jak siatkarze wykonują swoją pracę na tle innych siatkarzy. Używając Twojej logiki rozumowania można stwierdzić, że polscy piłkarze są zajebiści, bo hokeiści na lodzie na mistrzostwach świata elity byli wieki temu i to pomimo faktu, iż mistrzostwa są rozgrywane co roku. A piłkarze byli w Korei i Japonii, byli w Niemczech, byli w Rosji.
Siatkarze powinni ten turniej zakończyć ze złotym medalem. Będzie co najwyżej brąz. To jest porażka. I fakt, ze piłkarze radzą sobie duzo gorzej nie ma żadnego znaczenia.
0
@baartekk97 A mnie nie obchodzi gdzie łatwiej jest odnieść sukces. Jakby sytuacja obu reprezentacji była odwrotna to teraz pisalibyśmy o historycznym sukcesie siatkarzy.
0
@tadzik447 A powinno.
0
@baartekk97 "Interesuje mnie jak siatkarze wykonują swoją pracę na tle innych siatkarzy." No dobrze, siatkarze wykonują porównywalną pracę na tle innych siatkarzy, piłkarze no cóż, w porównaniu z najlepszymi kopią się po czołach.
0
@tadzik447 Zgadza się. W żadnym miejscu nie stwierdziłem, że mamy zajebistych piłkarzy, są super, świetni i w ogóle. Mamy piłkarzy przeciętnych, na niektórych pozycjach nawet słabych. Tę reprezentację za uszy ciągnie Lewandowski. Na EURO zagrali poniżej oczekiwań.
Ale to nic nie zmiana w kontekście siatkarzy. Zagrali źle w Tokio, zagrali źle wczoraj. I nie ma co ich usprawiedliwiać. Sami stwierdzili, że jadą do Tokio po złoto, że tylko taki medal ich interesuje. Przed ME byli już bardziej oszczędni w deklaracjach, ale każdy wiedział, że u siebie gramy o najwyższe miejsce na podium. Nie wyszło.
0
@baartekk97 Barca miała najlepszego zawodnika na świecie tyle lat j co z tego?
0
@Xxxbarca4ever I popatrz na gablotę Barcy z tytułami za ten okres. 5 razy w historii wygraliśmy LM/Puchar Mistrzów z czego 4 razy z Messim.
Polska siatkówka ma jedno ME z 2009 roku.
0
@baartekk97 ale ma dwa mistrzostwa świata i medale ligi narodów co roku coś wygrywają, jakiś medal przywożą więc czego chcieć więcej nawet wielka Brazylia nie wygrywała wszystkiego
0
@Xxxbarca4ever Chodzi o to, że potencjał mamy na dużo lepsze wyniki.