- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1366 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
3
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
67 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
clyde
8
https://zapodaj.net/plik-Jl3iBFqwZPTo by było na tyle jeśli chodzi o moje postanowienia i... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1366 Culés
36
Szczyt klimatyczny czyli zlot elity hipokrytów, która w imię walki z globalnym ociepleniem wymyśla jak jeszcze bardziej wydoić i dokręcić śrubę społeczeństwu
15
@Barca1992 samemu nic sobie z żadnego globalnego ocieplenia nie robiąc i przyjeżdżając kordonem 85 samochodów.
5
@VamosRakieta I przylatują tam pewnie prywatnymi samolotami xD
0
@Barca1992 przeczytaj ostatnią książkę Gatesa zwyczajnie uzupełnij wiedzę.Jeśli na płd podniesie się temp.Zacznie się emigracja kolejno z Australii,Indii, Bliskiego wsch Afryki i Ameryk płd na płn.Na dużą większą skale niż z Syrii.Nie muszę tłumaczyć jakie to są koszty.Dlatego wszyscy się obawiają tego. Eko systemy coraz gorzej funkcjonują choćby rafy koralowe które znikają w zapraszającym tempie.Nurkuje ponad 20 lat i widzę co się dzieje w Egipcje jest mniej ryb i wszystko jest uboższe ,bo temp wody się podniosła i to nieznacznie.Rafa się nie przystosowała.Problemem będzie podniesienie się wody w wyniku ocieplenia, zwłaszcza w kurortach.Czy zdajesz sobie sprawę jakie koszty poniosą te miasta i całościowo państwa, które leżą nad brzegiem morza.Polinezja już buduję sztuczną wyspę na wypadek zalania.Zagrożone zalaniem są Maledivy.Nie chcę tłumaczyć jakiexstraty by były. Oczywiście podniesienie temp np. w Polsce będzie oznaczało wprowadzenie klimatyzacji do domów będzie to nic innego oznaczało jak dużo większe zużycie energi niż w sytuacji , kiedy tego nie ma.W usa zużycie prądu z tego powodu jest kilkakrotnie większe niż w Polsce.Gdybyśmy teraz mieli zużywać tyle prądu z klimatyzacją kwestia smogu byłaby groźniejsza.Nie zapominaj że węgiel to nie tylko cena wydobycia czy koszty emisji .Ale koszty leczenia na zawały, raka, kumpel po zawale przez rok miał rentę przyznaną.Dodaj koszty operacji, drogich lekarstw i brak środków w budżecie przez to że chorzy ludzie nie pracują .Dalej smog brudzi miasta trzeba to potem czyścić i odnowić też to kosztuję.Górnicy ulegają wypadkom rodzinom trzeba zapłacić odszkodowania....55 mln ton śladu węglowego, które idzie do atmosfery nie jest w praktyce usuwana z atmosfery,ślad węglowy jest jeszcze z czasów rewolucji przemysłowej.Cały czas się tam ślad węglowy odkłada.To jak wanna z zamkniętym kurkiem gdzie cały czas dolewasz wody.Liczba roczna wyciętych lasów na świecie to wielkość peru.Jeśli ścinasz drzewo co2 w nim zawarte idzie do atmosfery.Miesięcznie buduję się na świecie nowy jork.Zielonych miejsc jest mniej.Krótko mówiąc ludzi na świecie jest za dużo w stosunku do tego aby planeta mogła zachować balans.Zmiany pogody widać choćby w Polsce np.trąb powietrznych w Polsce wcześniej nie było.Poza tym eko można wykorzystać jako szanse bo pieniądze z ue to sturtupy.Nowe gałęzie, zatrudnienie ,technologie.Obecnie przez 15 lat jesteśmy w sytuacji przejściowej.Bo jest zmiana technologiczna i są rzeczy które już są i są rzeczy nad którymi pracują.Czy uda im się te technologie wytworzyć.Tak są nowe narzędzia mają komputery kwantowe, sztuczną inteligencje, ludzi jak Musk bezos czy gates którzy finansują różne projekty, pracują nad internetem 6g mimo że 5g powoli wchodzi .Jest największa konkurencja w wyścigu o kosmos co zawsze przynosiło nową technologie.
Czy coś da ten klimatyczny szczyt.Najważniejsza jest obecność indii bo mówi się o tym że mają ogłosić do kiedy będą neutralni.A są jednym z największych trucicieli ,jeśli to zrobią to będzie to sukces tego szczytu.
1
@Borneo napisze tylko jedno, zmiany klimatyczne są cykliczne, mały wkład w tym cLowieka, podobnie jak zamiana biegunów. Nie było nas był las, nie będzie nas będzie las.
0
@tomcruise cykliczne to jest 55 ton co roku do atmosfery to jest cykliczne.Koszty zaniechania zmian będą dużo większe niż jakbyśmy tego nie robili i w książce Gatesa jest to wyliczone.różnica jest też taka że na świecie żyje 7, 7 mld ludzi na świecie do 2050 ma być 12 mld.wcześniej takiej liczby ludzi żyjących konsumpcyjnie nie było.
0
@Borneo Nie chodzi o spotkanie tylko o hipokryzje.
0
@lukaszbarca15 hipokrytów tam jest sporo, morawiecki przemawiał;)
1
@Borneo według Ciebie zmiany klimatu nie są cykliczne? Proszę Cię, Gates to autorytet w dziedzinie badań klimatu, geografii? Chłopie w XV wieku w Europie miała miejsce epoka lodowcowa, Grenlandia była zieloną wyspa o umiarkowanych temperaturach, jeżeli coś zgładzi ludzkość, będzie to matka natura, swoją drogą nie ma bardziej wyrachowanej morderczyni. Erupcja wulkanu w 2010 roku, wyemitowała w atmosferę więcej Co2 niż wszystkie pojazdy na ziemi od początku istnienia motoryzacji, taka ciekawostka. Jeśli natomiast chcesz poszerzać swoje horyzonty, zacznij od "Cyklu Milankovicia"
0
@tomcruise ja nie mówię czy sa cykliczne czy nie tylko kiedyś nie było czlowieka samolotów tankowców Crusierów nie bylo wydobycia na taką skalę.Takiej liczby samochodów tirów.Nie budowano miesiecznie nowego jorku i nie wycinano lasów wielkości peru.Takiego drobiazgu jak człowiek w ilościach ponad 7 mld nie było nie mówiąc już o wijnach i 55 mln ton śladu węglowego a nie jest to wszystko o czym mówię.Krótko mówiąc klimat obecnie ma trudnego przeciwnika który zbudował wiele rzeczy które mu szkodzą.!!!!!!!!!!!!
0
@Borneo no właśnie niee, klimat nie ma przeciwnika, bo matka natura zniszczy ludzkość w mgnieniu oka, poziom morz wcześniej czy pozniej podniesie się, półkula północą zostanie zalana, nastanie nuklearna zima, połowa ludzkości nie przetrwa. To nie scenariusz SC-Fi, to się stanie, mówią właśnie o tym cykle Milankovicia
0
@tomcruise o czym ty .mówisz. nie pisałem nic o cyklach klimatu.Sam się na ten temat wypowiadasz.Ja mówię o szkodliwości i wpływie człowieka na niego.Nie wypowiadam się nic o cyklach klimatu.
0
@Borneo nie kumasz o co chodzi, wpływ człowieka nie ma nic do zmian klimatu, podniesienie się temperatury na naszej planecie, oraz temperatury wód, jest w pełni zależny od ułożenia osi ziemi względem słońca, nasza planeta w ciagu ostatniego stulecia znacznie spowolniła obrót wokół własnej osi.
0
@tomcruise ja się na temat cyklu nie wypowiadałem.Sprawa tyczy się najbliższych 100 lat i czy planeta będzie nadawać się do życia w niektórych obszarach .A nie czy będzie epoko lodowcowa bądź nie.Człowiek ma wpływ i np Gates pracuje mad projektem przesłonięcia płd części płk narażonych na nasłonecznienie.Ma też sukcesy że w 2014r zakazali freonu.Dziura ozonowa się zmniejszyła.Człowiek ma ogromny wpływ na ziemie i i z czasem może mieć też wpływ różnymi technologiami które kiedyś opracuje.
0
@Borneo nie mówię, że nie zgadzam się z Tobą, nie uważam, by przesłonięcie półkuli miało pozytywny wpływ na klimat, który zmieni się bez wzgledu na to czego człowiek nie zrobi, ponieważ właśnie jest to cykliczne, dryfy czap lodowcowych, kontynentów, oddalający się z każdym rokiem księżyc, ma przeogromny wpływ na klimat i ruch wód.