- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 703 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
174
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
6
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
5
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 703 Culés
10
,,Kolejorz" był bardzo bliski aby zmienić bieg historii FC Barcelony:
9 listopada 1988 r. FC Barcelona pokonała Lech Poznań na Bułgarskiej 4:5 w rzutach karnych(w meczu 1:1) w rewanżowym meczu Pucharu Zdobywców Pucharów. W 1/8 tychże rozgrywek Blaugrana była zdecydowanym faworytem starcia z ,,Kolejorzem”. Polacy wywieźli jednak z Camp Nou sensacyjny remis(również 1:1) i postawili Katalończyków pod ścianą. Gdyby Duma Katalonii odpadła wówczas z rozgrywek europejskich, Johan Cruijff mógł stracić pracę. W czasie meczu rewanżowego w Poznaniu temperatura spadła poniżej 0 stopni Celcjusza i niektórzy gracze Barçy poza rękawiczkami założyli leginsy. Po 120 minutach wyrównanego meczu padł znowu remis 1:1 i obie drużyny stanęły przed serią rzutów karnych. FC Barcelona nie rozegrała spotkania z podobnym zakończeniem od czasu feralnego finału Pucharu Europy w Sevilli. W piątej kolejce Alexanco(nominalny obrońca, który w trakcie gry zastąpił Linekera… w ataku) nie trafił w bramke ale arbiter z powodu ruchu bramkarza Jankowskiego nakazał powtórzenie rzutu karnego(w tamtych czasach bramkarze nie mogli przemieszczać się na linii przed wykonaniem strzału). Druga próba Alexanco również była niecelna. W odpowiedzi Bogusław Pachelski mógł zapewnić awans poznaniakom, lecz jego strzał obronił Zubizarreta. W 7 kolejce decydującego karnego nie wykorzystał Łukasik, strzelając w poprzeczke i w efekcie Duma Katalonii uzyskała upragniony awans. Po meczu nie było czasu na długie wywiady. Godzinne ,,opóźnienie” spowodowało iż zmęczona ale szczęśliwa drużyna musiała śpieszyć się na samolot. No, no, Lechici byli tak bardzo blisko sprawienia sensacji i przejścia do historii polskiego futbolu. Z drugiej jednak strony gdyby Barça odpadła to prawdopodobnie Cruijff stracił by posade trenera Blaugrany. Jeśli by do tego doszło to nie oglądalibyśmy słynnego ,,Dream Teamu”. Czy zaistniałby wówczas Guardiola w ,,naszym” klubie? No właśnie…
2
@FCBparasiempre Poznań po niewykorzystanych 3 karnych na dobicie rywala płakał. Mój kumpel był wtedy na stadionie i mówił, że nigdy w życiu nie słyszał takiej grobowej ciszy przy tak pełnym stadionie.
Pamiętam gdy jako kilkunastoletni chłopczyk (a bardzo to przeżywałem) byłem załamany.
Jest to dla mnie trauma piłkarska do dzisiaj
3
@Comentateiro @FCBparasiempre
Byłem na tym meczu. To był najlepszy mecz jaki będąc na trybunach widziałem. Mój tato powiedział że gdyby Lech przeszedł dalej to całą drogę jechalibyśmy na sygnale. A tak to miałem łzy i całą noc nie mogłem zasnąć
1
@Comentateiro Wygląda na to że jesteśmy w podobnym wieku. Ja również ogladałem ten mecz(w telewizorze oczywiście), chodziłem wówczas do zawodówki. Generalnie jestem kibicem Widzewa ale przez wiele lat i nawet dzisiaj sympatyzuje z Kolejorzem. I choć nie przeżyłem jakiejś traumy, to pamiętam że byłem bardzo zły i jednocześnie bardzo smutny. W europejskich pucharach kibicuje każdej Polskiej drużynie!
1
@FCBparasiempre W telewizji mecz był z odtworzenia. Wróciłem do domu i na nowo się nim katowałem :)
1
@Janiama A to mnie zastrzeliłeś! bo o tym fakcie to kompletnie nie pamiętam. Z jakiej przyczyny nie mogli transmitować tego meczu na żywo? O ile pamiętam publiczna Tv transmitowała takie mecze na żywo? Jesteś pewny że była tylko retransmisja?
1
@FCBparasiempre Wiesz co nie pamiętam dlaczego. Ale na bank tak było