- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1010 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
5
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
65 odpowiedzi
Ilka
2
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
39 odpowiedzi
Kgorecki2500
13
Nie wiem czy to ja mam jakąś większą tolerancję na promienie UV ale w sumie w tych 35... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1010 Culés
11
Jako że dzisiaj Google przypomniało o jednym z moich ulubionych malarzy napiszę kilka słów i jednym z największych malarzy w historii, znanego z wielu arcydzieł malarskich mianowicie Johannes Vermeer. Mimo że jego sława rozbłysła dopiero w XIX wieku, czyli blisko 200 lat po jego śmierci nie przeszkodziło mu to stać się jedną z ikon malarstwa, a przez wielu nazywany mistrzem operowania światłem. Jego dorobek to zaledwie 36 obrazów (był perfekcjonistą, każdy obraz malował przynajmniej kilka miesięcy), w większości są to kobiety podczas wykonywania codziennych czynności.
Najbardziej znane dzieło Niderlandzkiego malarza jest niewątpliwie "Dziewczyna z perłą" nazywana przez krytyków "Mona Lisą Północy".
https://ipicasso.pl/image/cache/data/goods/00000005555-800x800.jpg
Hipnotyzujące spojrzenie kobiety wpatruje się w widza, w oczy odbiorcy rzuca się również perła znajdująca się na uchu modelki. Sprawia wrażenie jakby zaskoczonej, szeroko otwarte oczy i lekko otwarte usta potęgują jej zdziwienie. Wiele domysłów odnośnie kim jest owa "Dziewczyna z perłą" nie potwierdziło się w żaden sposób.
Trochę się rozpisałem, mam nadzieję że dobrnęliście do końca :D
Wołam: @VamosRakieta @LS @pele1282 @MesQueUnClub_87 @FrankliN7 @baczmus @Colon @patataj @matirix20 @macio_944
1
@Rastafarnianin Dobrnęliśmy.
1
@Rastafarnianin Trzeba przyznać, że porównanie nie bez przyczyny. Patrząc na obraz na pierwszy rzut oka do głowy przychodzi właśnie "Mona Lisa".
Fantastyczne, że mimo błyszczącej perły umiejscowionej w samym centrum obrazu i tak w pierwszej kolejności zwraca się uwagę na oczy, rysy twarzy, nie na ową perłę.