La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1594 Culés

3

18 listopada 1944r W restauracji "Złoty Róg" w Grodzisku Maz. przedstawiciele formacji Podziemia Narodowego, którzy wcześniej podporządkowali się i scalili z Armią Krajową – Narodowa Organizacja Wojskowa (1942) i Narodowe Siły Zbrojne (1944), zdecydowali opuścić szeregi AK i powołać do życia nową organizację – Narodowe Zjednoczenie Wojskowe.

Narodowe Zjednoczenie Wojskowe powstało m.in. w celu przeciwstawieniu się siłom sowieckim, które od lutego 1944 ponownie zaczęły zajmować ziemie polskie. Poważny kryzys na Obszarze Warszawskim, po upadku Powstania Warszawskiego, niemal rozsypka sił Armii Krajowej spowodowały decyzję o kontynuowaniu walki konspiracyjnej, tym razem z kolejnym okupantem – Związkiem Sowieckim i ich lokalnym poplecznikami w postaci tzw. rządu lubelskiego.

na zdjęciu pierwszy Komendant Główny NZW (do maja 44r.) ppłk.Albin Walenty Rak ps."Lesiński" (1898-1960)

https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/258499406_10158699776033237_6447816159300169891_n.jpg?_nc_cat=109&_nc_rgb565=1&ccb=1-5&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=P0DVTa1N2QEAX9KRfDq&tn=L_4SNJDyfAAVdHtB&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=5b18d67fcb6150161ad6f7aab366433a&oe=619AFE08

1

@Majkel34 Nieustannie przypominasz jakie to kiedyś były fatalnie czasy do życia. Tym bardziej powinniśmy docenić w jakich warunkach funkcjonujemy i nie zapominać o tym.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?