La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 681 Culés

0

Tak na logikę, jeśli szczepionka na koronawirusa nie chroni przed zakażeniem, czyli nie zapobiega rozprzestrzenianiu się wirusa i nie zatrzyma pandemii, a jedynie daje łagodniejszy przebieg choroby, to dlaczego rządowi tak zależy na tym, aby wszyscy się zaszczepili? Jeśli chodzi o to, żeby szpitale nie były przeludnione, to czy nie wystarczy, że zaszczepią się tylko ci o słabszym zdrowiu, którym grozi ciężki przebieg, oraz ci co sami chcą się szczepić? Ludzie, którzy są okazami zdrowia i nie mają żadnych chorób współistniejących nie są narażeni na ciężki przebieg koronawirusa (chyba że jakiś niewielki procent). Więc co jest złego w tym, że się nie zaszczepią?

0

@Pawlak1992 wlasnie chodzi o to zeby sluzba zdrowia funkcjonowala w miare normalnie. Nie trzeba bylo pandemii zeby ledwo co wyrabiala, a co dopiero teraz? Bo nie chcesz mi chyba powiedzieć ze obecnie w Polsce prawie 20mln ludzi ktorzy sie nie zaszepili to chodzace okazy zdrowia?

konto usunięte

3

@Pawlak1992 Kasa misiu, kasa. Nakupowali szczepionek, które nie mogą się zmarnować. Phizer, który miał być skuteczny w 97% jest takim gównem, że po pół roku nie ma prawie odporności, więc wymyślili dawki przypominające, bo przecież gdzieś trzeba je wykorzystać. Izrael podaje już 4. dawkę, a biznes kręci się dalej dzięki lekowi, który w produkcji nie przekracza 20$ (za opakowanie, czyli pełna kurację) a Phizer każe zapłacić 500$, tyle że to już 3. preparat więc musiał być tańszy od konkurencji, bo by nie zarobili.

Przypomina to efekt szczepionki Phizera, po ogłoszeniu której w ciągu miesiąca ogłosiły się ze swoją szczepionką firmy Moderna, Johnson i Astra Zeneca, potem Rosjanie ogłosili Sputnika, a i Chińczycy coś mają, ale świat im nie ufa... Oczywiście cały świat pracował nad szczepionką, ale dziwne, że bez badań, które trwają latami agencje w USA i UE dopuszczają warunkowo te szczepionki, oczywiście zwalniając producentów z odpowiedzialności (nie można domagać się odszkodowań właśnie przez tą warunkowość), a kolejne rządy łamią rezolucje, która była podstawą dopuszczenia ich na rynek, czyli dobrowolność. Ale światem rządzi pieniądz, więc...

Aha, tak na marginesie - "eksperci" twierdzą, że pandemia będzie trwać jeszcze 3 lata... Wiecie, ile jeszcze szczepionek i leków sprzedadzą? W uj... (na grypę podawana jest jedna szczepionka, która normalnie jest nieaktywnym wirusem, a odmian grypy jest 40)...

0

@Toretto Chodzi mi o to, żeby szczepili się ci, którzy są narażeni na ciężki przebieg koronawirusa, bo to są głównie ludzie, którzy przeludniają szpitale A okazy zdrowia nie były tak pociągane do odpowiedzialności, bo to nie oni leżą pod respiratorami. Co się stanie jeśli taki okaz zdrowia się nie zaszczepi? Jak zostanie zakażony koronawirusem, to w najlepszym wypadku nawet tego nie odczuje, a w najgorszym przeleży go w domowym łóżku, bez konieczności zajmowania miejsca w szpitalu. Pewnie jakiś tam niewielki procent takich ludzi może trafić do szpitala, ale to nie powód aby wszyscy musieli się szczepić.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?