La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1490 Culés

11

Wspaniałe i niezapomniane El Clasico:



23 listopada 1960 r. FC Barcelona pokonała na Camp Nou Real Madryt 2:1 w rewanżowym meczu 1/8 Pucharu Europy. ,,Królewscy’’ po 5 zwycięstwach z rzędu w Pucharze Europy byli zdecydowanym faworytem w meczu 1/8 finału szóstej edycji Pucharu Mistrzów Klubowych. Barça wywiozła jednak w pierwszym meczu z Madrytu sensacyjny remis 2:2. Oba gole strzelił Luis Suarez, w tym wyrównującego z rzutu karnego w 88 minucie. W rewanżu dzięki fantastycznej postawie Kubali i bramkom Vergesa oraz Evaristo, Katalończycy odnieśli skromne zwycięstwo 2:1, choć trzeba zaznaczyć że sędzia nie uznał Realowi 3 goli w kontrowersyjnych sytuacjach. Poniekąd była to słodka zemsta na reżimie dyktatora Franco, za bezkarną kradzież Blaugranie genialnego Di Stefano. Jednak pozostał wielki niedosyt ponieważ Barça przegrała finał tamtej edycji Pucharu Mistrzów z Benficą 2:3.

1

@FCBparasiempre Ludzie narzekają, że Luis Suarez odszedł do Atletico na końcówkę kariery, ale nikt nie docenia tego, ile lat u nas rozegrał zważywszy uwagę na to, że grał już w latach 60tych.

0

@KrystianR Chodzi o Luisa Suareza Miramontesa, Hiszpana, nie Urugwajczyka.

0

@FCBparasiempre a dzięki, nie wiedziałem :) (ironia)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?