La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 656 Culés

7

Tvpis jeszcze wiosną chwaliła Polski rząd,że zamykając całą gospodarkę uchronił Polaków przed taką śmiercią jak np. we Włoszech. Teraz już mówią, że obostrzenia są g....o warte i śmieją się z Zachodu,że zamyka częściowo gospodarkę a ludzie tam protestują.

Ciężko jest nadążyć przeciętnemu widzowi w wieku 70 plus za tą dynamiczną narracją.

2

@Przemek2323 Akurat to że się śmieją z obostrzeń to na plus xD szkoda tylko że tak późno wjechali z taką narracją w Polsce.

4

@Przemek2323 bo wiedzą że polski rząd hajsu na to nie ma to chwalą

6

@Przemek2323 Polska znajduje się obecnie na pierwszym miejscu wśród krajów Unii Europejskiej. Tak, zgadza się - na pierwszym. Niestety konkurencja to nadmiarowe zgony w trakcie pandemii.

Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele. Niewydolna służba zdrowia, która cierpiała na poważny niedobór kadry, niskie nakłady na opiekę zdrowotną również nie pomagają. Oczywiście są to problemy systemowe, których rozwiązania trudno oczekiwać z dnia na dzień. Rolę odgrywają jednak też szczepienia - a raczej to, jak słabo przebiegają one u nas w kraju.

Do dzisiaj zaszczepiło się niewiele ponad połowa Polaków. Oznacza to, że blisko połowa naszych rodaków może chorować i rozprzestrzeniać wirusa tak samo jak to było rok temu - a być może nawet jeszcze bardziej, z uwagi na powstanie nowych, bardziej zakaźnych wariantów.

W takich warunkach każdy normalny rząd wprowadzałby, jeśli nie obowiązek szczepień to przynajmniej restrykcje dla niezaszczepionych. Niestety, nauka przegrywa tutaj z kalkulacją polityczną, bowiem wśród nieszczepiących się przodują wyborcy Konfy i PiSdu. W efekcie, ponieważ nasi rządzący troszczą się tylko i wyłącznie o słupki poparcia, nie wprowadzają obostrzeń które mogłyby doprowadzić do odpływu części ich wyborców do alternatywnych ugrupowań (choćby właśnie do niemal jawnie antyszczepionkowej Konfy).

Dla niektórych procenty w sondażach znaczą więcej niż ludzkie życie - I niestety, tacy ludzie nami rządzą.
Tamat rzeka, czyli szczepionkowcy vs antyszczepionkowcy, consensu nie znajdziesz, co nie zmienia faktu, że od choooya Polaków umiera :/

2

@Don-Corleone Zaszczepieni tez go rozprzestrzeniaja.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?