- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 773 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 773 Culés
5
Jeśli kiedyś faktycznie będą nas dobrowolnie czipować, to zaczipowani będą się domagać obowiązkowego czipowania. Będzie chodziło o bezpieczeństwo ogółu. Wykrywalność przestępstw. Walkę z terroryzmem. Walkę z dezinformacją. I inne wyimaginowane gówno.
4
@LS "Czip zarejestrował jak na LR nazwał Pan Prezydenta idiotą. Zostaje Pan skazany na eutanazję!"
4
@Azi Nawet na aborcję. Swoją drogą niewiele trzeva było, żeby dobrowolnie zaszczepieni zaczęli szczuć dobrowolnie niezaszczepionych.
1
@LS Jeśli będą czipować, to w ważne będą okoliczności. Jeśli ktoś czyta sci-fi, to potrafi sobie wyobrazić okoliczności, w których czip ratuje życie. Inną sprawą byłoby gdyby teraz zaczęto czipować ludzi, np. po to by w nieuzasadniony kontrolować każdy wydatek obywatela.
Świat ma wiele odcieni, rozumiem do czego zmierzasz tym porównaniem, ale nadinterpretacje umysłów niedouczonych, a tym samym skłonnych do szukania taniej sensacji płatają im figla i nie pozwalają na racjonalną ocenę sytuacji.
Ale w ogóle poruszasz bardzo ważną kwestię, czyli gdzie kończy się władza a gdzie wolności obywatelskie - bo mam wrażenie, że niektórzy zapomnieli jak bardzo jesteśmy już obecnie ograniczeni w wielu aspektach życia
0
@Comentateiro Nie chodzi mi o nic z tych rzeczy, które napisałeś. Chodzi mi tylko o schemat działania. Łatwo stworzyć problem, który rozwiążą czipy. A ludzie zrobią dokładnie jak z szczepionkami. Masa z nich będzie się domagać obowiązku czipowania. Tak samo szczepionki w końcu staną sie oficjalnie obowiązkowe. A sens tego działania i motywy to zupełnie inny temat.
0
@LS Już czipują i jakoś nikt się nie domaga. To nie kwestie ideologiczne, po prostu na niektórych szkoda czipów.
0
@Persyfl To się nie wpisuje w schemat. Nie stworzono problemu i skala jest za mała.