- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 728 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
13
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
58 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
Arkon
1
Odchodząc od polityki- jakie smaki lodów lubicie? Z tych, nazwijmy to sklepowych, uwielbiam... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 728 Culés
0
Jeseście prezesem Barcelony macie ten skład jaki jest teraz macie i macie dwie opcje: ściągacie tylko Haalanda i budujecie Barcę marketingowo by w przyszłości dobudowywać go wzmocnieniami czy szukacie kilku piłkarzy którzy na teraz nie są gwiazdami tylko rzutem monetą albo wyjdą albo nie i dobieracie do tego profesjonalny sztab szkoleniowy typu Ralf Rangnick?
4
@Emhyr To drugie. Lepiej drużyna wyjdzie w przyszłości sprowadzając piłkarzy na dane pozycje, aniżeli kupując 1 gwiazdę.
2
@Emhyr Rzucam robote
0
@Emhyr szukam piłkarzy typu Onana, Mauzari, walczę z całych sił o Halanda
Sprzedaje szrot za rozsądną cenę
2
@Emhyr Raczej 2 opcja, bo transfery +100 mln jakoś nie dały Barcy świetności. Haaland jest kotem ale u nas mógłby zjechać z formą jak każdy kto tu przyjdzie. Taki Araujo przyszedł za 5 mln? I jest skałą w obronie.
0
@Rust_Cohle No ale jednak płacą ci tyle że nie znajdziesz lepszej roboty to co wtedy wybierzesz?
3
@Emhyr A no chyba ze tak.
W takim razie rzucam robote
1
@Rust_Cohle Haha.
2
@AlexDark00 Przerabiał to Real, Barca, PSG i teraz Chelsea z Lukaku - transfery za dużą kasę niczego nie gwarantują. Trzeba szukać zrównoważonego rozwoju całej drużyny na wszystkich pozycjach.
1
@Rust_Cohle xD no praca w Barcie mogłaby być stresująca
0
@marian_konopka Nie ma reguły. Z 2 strony spójrz na taki Liverpool, który kupił np. Van Dijka za ponad 80M i za chwile ten stał się najlepszym ŚO na świecie i do dziś trzyma mega poziom czy chociażby transfer Mbappe do PSG. Dużo zależy od sztabu szkoleniowego w danym klubie i wielu innych ale nie można powiedzieć że transfery za dużą kasę niczego nie gwarantują bo gdyby niczego nie gwarantowały to takie PSG nie grałoby w finale LM a takie City nie miałoby raczej mistrza Anglii.
0
@MaŁolat Przede wszystkim różnica polega na tym, że PSG i City mogą pozwolić sobie na wydawanie ogromnych pieniędzy. Szejkowie mają obsesję na punkcie zdobycia LM i z tego względu chętnie łożą bajońskie kwoty na piłkarzy. Dodatkowo klub, który sprzedaje do PSG i City zawsze jest w pozycji w której może chcieć uzyskać pieniądze powyżej rynkowej wartości zawodnika. To samo stało się z Barcą kiedy wszyscy już wiedzieli, że Barca ma na koncie 200+ baniek za Neymara - Bvb i Live nie chcieli nawet negocjować.
Teraz zasadnicza różnica w transferach za duże pieniądze jest taka, że w kontekście PSG i City im nie grozi destabilizacja finansowa przy szastaniu pieniędzmi a taka Barca leży na deskach.
0
@marian_konopka Różnica też jest taka że PSG czy City nie robi transferów na siłę tak jak Barca tylko jak mają wydać sporo pieniędzy to na kogoś konkretnego i przyszłościowego kto im się zwróci. Barca natomiast sprowadza albo szrot albo piłkarzy kontuzjowanych albo takich, którzy mają już po 30 i swoje najlepsze lata mają za sobą. Barcelona momentami jest sama sobie winna i budzi się z ręką w nocniku często sprowadza zawodników, których powinna była sprowadzić rok czy dwa lata wcześniej. Tak czy inaczej nie można powiedzieć z pełnym przekonaniem że pieniądze niczego nie gwarantują ale też nie ma reguły bo jeden sprowadzi gościa za grubo ponad 100M i nie dość że będzie to niewypał to jeszcze często kontuzjowany (np. Coutinho) a drugi sprowadzi 18 latka też za grubo ponad 100M i w ciągu paru lat będzie on jednym z najlepszych piłkarzy świata (np. Mbappe).
0
@MaŁolat mówimy o konkrecie - ściąganie zawodników za 100baniek+ a ty mi tu argumentujesz starymi zawodnikami oraz takimi, których należało sprzedac. Halo - to nie ten temat.
Poza tym stawiasz na równi transfer Cou - Mbappe gdzie przecież alternatywą dla niego był Dembele, po którego sięgneliśmy.
Mimo wszystko jest więcej przypadków gdzie wielki transfer i wysoka cena zdecydowanie działały na niekorzyść transferowanego i klubu.
0
@marian_konopka To zależy o jakim klubie mówimy - jeżeli o Barcelonie to owszem bo tu od paru lat nie ma normalnego sztabu ani trenera z prawdziwego zdarzenia więc automatycznie drodzy piłkarze, którzy byli gwiazdami w poprzednich (także wielkich) klubach automatycznie zaliczają regres po przyjściu do Barcelony. Najlepszym przykładem jest Coutinho czy Griezmann chociaż faktem jest że ten 2 został sprowadzony totalnie bez pomysłu ale takich piłkarzy było znacznie więcej. Nie każdy trener będzie potrafił w pełni wykorzystać potencjał takich piłkarzy i jestem pewny że u boku takiego Kloppa Coutinho byłby lepszym piłkarzem ale tak jak pisałem nie ma reguły.