- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1121 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
48 odpowiedzi
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1121 Culés
3
Jak to było? Gorzej być nie może? Mówiłem, że większe prawdopodobieństwo że będzie gorzej niż lepiej. I to nie jest wina Xaviego. Koeman dostał 13 meczów budowania drużyny bez Messiego, mam nadzieję że Xavi dostanie znacznie więcej, bo inaczej zrobimy kolejny krok w ciemną otchłań odbytu piłkarskiego.
2
@arasz1819 Tez mnie to zastanawia dlaczego Koemana zwolnili kiedy było widać, że to wszystko nareszcie zmierza z nim w odpowiednim kierunku.
Nie, nie - to nie jest moja opinia. To kolejne zdanie Twojego wpisu - jesteś nieprawdopodobnym zaklinaczem rzeczywistości w przypadku Koemana. Niesłychana historia z tą pępowiną jaką jesteś z nim związany.
1
@Comentateiro Niby rozumiesz kim był Messi dla tego zespołu, a jednak wygrywa niechęć do Koemana. Ja tylko stwierdzam to co widzę. Jest źle, bo tak musiało być i tak będzie. A Xavi do końca sezonu może być tak samo znienawidzony i wtedy będzie już ogromny problem.
0
@arasz1819 Koeman dostał rok za długo z Messim. Gdyby nie sprdl końcówki sezonu w którym mieliśmy ligę to i siano by było na Leo
0
@tbas gdyby grał tak jak wszyscy tego oczekiwali na początku sezonu to byś nawet się nie zastanawiał, że była szansa na jakieś mistrzostwo. Ludzie tu mówili, że będą zadowoleni jak spokojnie LM będzie. Ale ok, skoro dalej nie widzicie problemu to zobaczycie go na koniec sezonu. Jak Xavi będzie tak hejtowany, że też już będzie spalony i nikt w takich warunkach nic nie zbuduje. Widzę, że musisz wszystko empirycznie doświadczyć. I jest bardzo duża szansa, że niestety doświadczysz, a w zasadzie wszyscy doświadczymy.
0
@arasz1819 Ciekawe dlaczego nie rozumiesz, że to nie niechęć do Koemana, a zdegustowanie brakiem warsztatu trenerskiego Koemana. Nie wiem dlaczego tak się uparłeś, że kibic ma osobisty stosunek do trenera jako człowieka - to absurdalne myślenie z Twojej strony. Być może przypisujesz mi swój tok rozumowania o trenerach - nie wiem, dla mnie niedposzczalny.
Zresztą Twój wpis tutaj uważam za bardzo nadgorliwy. Być może Xavi jest porównywalnie przeciętnym trenerem co Koeman, albo słabszym. Więc jak sądzę Xavi jako punkt odniesienia nie ma racji bytu - za mało o nim wiemy, w sumie nic.
I na marginesie prawdopodobieństwo, że będzie lepiej lub gorzej matematycznie wyglądało dokładnie tak samo. Chyba, że założyłeś, że Xavi jest bez żadnych kwalifikacji na Barcę, to mogłeś tak stwierdzić. Ewentualnie, uważałeś, że Koeman tak genialnie prowadzi Barcę, że każdy kolejny trener będzie gorszy - ale to drugie to byłoby szaleństwo.
0
@Comentateiro Jeżeli ktoś jest od pierwszego dnia Koemana w Barcelonie na "nie" to mam podstawy żeby uważać to za osobisty stosunek i jakiś być może nawet uraz. Kiedy graliśmy w zeszłym sezonie dobrze i wygrywaliśmy dalej narzekałeś, więc tylko to potwierdzałeś. Potem załamało się wiele, ale tak jak pisałem to nie on był głównym problemem Barcy i dlatego uważałem, że nic się nie zmieni. To jest logiczne i chyba nie trudne do zrozumienia. Nie ma tu żadnego uwielbienia, tylko zdrowy rozsądek. Jeżeli boli mnie lewa noga, a lekarz mi amputuje prawą to mimo iż coś zrobili to jednak nie do końca przyniesie to efekt. Mamy bardzo złą kadrę i o tym mówię od dawna, a nie od tego sezonu w którym jest wręcz bardzo słaba. To Ty i kilka innych osób twierdziliście, że z tego da się wycisnąć więcej. Otóż nie da się. Nie na szybko i nie na zawołanie. I teraz problemem największym jest to, że w maju może być już taki syf, że będzie XaviOut zewsząd. A tak by spokojnie zaczął pracę od początku sezonu, być może w większej stabilizacji, może z jakimś wzmocnieniem. Obserwujesz i nie widzisz jak ludzie reagują? Jak pamiętają tylko ostatnie mecze? Ostatnie minuty? Totalnie bezmyślnie? A potem będą krzyczeć, zaśmiecać fora wszelakie i tak się rozpęta gnój kolejny. Zmiany trenerów jedna po drugiej w krótkim czasie doprowadzą nas do katastrofy.
0
@arasz1819 No to może zilustruję to inaczej by przewiercić się przez Twoją Koamanową upartość.
Mam obojętny stosunek osobisty do trenera Żurawia, ale gdyby go zatrudnili w Barcy mówiłbym od pierwszego dnia to samo co o Koemanie. Wylot z tym gościem, to nie te buty trenerskie. Widzisz jakie to proste.
Sprawy krytykowania Koemana gdy Barca dobrze grała lepiej nie ciągnij, bo nawet wykazałem to wpisami, że mijasz się z prawdą, a teraz po pół roku, zaczynasz tę samą śpiewkę. Po co? Nie będę drugi raz wykazywał tych nieścisłości - pamiętasz oskarżenia, że nie piszę nic po wygranych meczach, które okazały się nieprawdziwe? To proszę, nie wracaj do tego ponurego okresu oczerniania mnie.
Co do tego ile można wycisnąć z Barcy i obecnych zawodników - a powiedz mi na jakiej podstawie wiesz, że się nie da? Przecież kim jest Xavi? To nie jest papierek lakmusowy, punkt odniesienia ani uznany trener.
Ja nie oczekuję wyników tu i teraz. Chcę zobaczyć powolne zmiany na lepsze i dlatego z racji nieznanych kwalifikacji Xaviego, czekam spokojnie bez narzekania do końca sezonu. Z Koemanem wpisałem w ankiecie wbrew sobie, że Barca zajmie 4 miejsce, zaklinając rzeczywistość. Z Xavim zrobiłbym to samo - wiesz, że miałem obiekcje do niego. Z fachowcem, liczyłbym na LM. Ale Barca po Valverde takich nie zatrudnia.
Tu na koniec zgoda pełna z tym zaśmiecaniem forum po 3 meczach, wnioskowaniu bez przesłanek, albo wieszaniu psów na zapas. Nie widzę tu myślenia przyczyna - skutek, a raczej dawanie upustu złości. Tu wychodzi Twoja ogromna lojalność wbrew każdym okolicznościom (ja jestem surowszy). I widzisz, tu się zgodzimy w najważniejszym, wyników może nie być, problemy będą nas toczyć, a my zniechęceni czy nie mecz obejrzymy dla małych radosnych chwil, jak akcja Gavi-Nico. Ja jestem gotowy na lata chude, ale skala okoliczności przytłacza. Dla mnie do naprawy jest sprawa zatrudniania fachowców - ale jak kiedyś zauważyłeś, my na wynalazkach zbudowaliśmy historię, więc jak się wyrzec tej ścieżki? I jak żyć.
No w każdym razie ja przyjmę postawę taką jak Ty z Koemanem, łaskawą. Już mnie ta wcześniejsza krytyka zmęczyła - to strasznie wypala.
1
@Comentateiro Na koniec napisałeś to co chciałem odpisać po pierwszych akapitach. Wynalazkami Barca zrobiła coś pięknego, ale te wynalazki miały bardzo łaskawe okoliczności. Jestem przekonany, że w zwyczajnych czasach Koeman byłby kolejnym, bo i tak to się zapowiadało w tamtym sezonie. Ale nie da się kiedy najpierw nie masz wsparcia prezydenta, bo go fizycznie nie ma, a jak już jest to też na każdym kroku daje do zrozumienia, że może jednak nie ty... Załamanie nastąpiło wtedy jak Laporta nie poparł go po PK. Od tego czasu zaczęła gęstnieć atmosfera i przegraliśmy wiele. Potem odejście Messiego i kolejne dramaty. Zawsze powtarzałem, że żeby wygrywać muszą być ku temu odpowiednie warunki. Tak samo jak to, że zmiany trenerów mają sens tylko w określonych sytuacjach. A to, że ta kadra jest słaba to po prostu lata oglądania piłki, analizowania naszych dawnych kadr, kadr innych zespołów. My ze znajomkami od wielu lat mówiliśmy, że Barca źle buduje zespół, bez balansu itp. Teraz to wyłazi w najgorszy możliwy sposób. Tutaj nawet jakby przyszedł .... (wstaw swojego trenera) to by nic więcej z tego nie wyciągnął. To, że zapłaciliśmy za kogoś 180 mln nie znaczy, że jest tyle wart. A to, że młodzi pokazują się z dobrej strony to świetnie, ale plony zbierzemy dopiero za jakiś czas tego. Jesteśmy w sytuacji patowej, złej i potrzebujemy ogromnej cierpliwości. A wg mnie Xavi zrobił błąd przychodząc teraz, bo już bierze odpowiedzialność za złe wyniki. Wiem, że zrobił to w dobrej wierze, ale wg mnie zrobił źle, przez co za kilka miesięcy może nas to skazać na rozmowy o kolejnym trenerze, a wtedy palnę sobie w łeb :]