La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1304 Culés

konto usunięte

7

Na dobranoc wiersz taki na czasie;)

Niewola

W państwie totalitarnym
Wolność
Nie będzie nam odebrana
Nagle
Z dnia na dzień
Z wtorku na środę
Będą nam jej skąpić powoli
Zabierać po kawałku
(Czasem nawet oddawać
Ale zawsze mniej niż zabrano)
Codziennie po trochę
W ilościach niezauważalnych
Aż pewnego dnia
Po kilku lub kilkunastu latach
Zbudzimy się w niewoli

Ale nie będziemy o tym wiedzieli
Będziemy przekonani
Że tak być powinno
Bo tak było zawsze.

Kornel Filipowicz - wiersz z tomu "Powiedz to słowo" (1984)

@Kgorecki2500 @tomek8756

0

@Barca1992 Wiem, że odnosisz to w konkretnej sprawie, ale zerknij na totalitarność szerzej.
Kilka korporacji podzieliło sobie ten świat jak torcik i urządziło go wg schematu: żremy te same fast foody, pijemy kawę z plastikowych kubków, siedzimy jak tumany w telefonie,twitterach FB i innych gównianych tik-tokach, oglądamy Netflixa, tłuczemy wiadomości przez messengery itp. itd.
Słowem typowy bezmyślny człowiek został zaprojektowany wg pewnej modły i według tego schematu żyje. Bezmyślnie, nie zadając sobie pytań o to dlaczego tak robi i czy może inaczej.

Mam niejasne podejrzenie, że stawiasz pytanie o wolność z pozycji takiego właśnie zaprojektowanego niewolnika.

1

@Barca1992 Ciekawy wiersz :)

konto usunięte

1

@Barca1992 Dzisiaj już takich wierszy się nie pisze. :C

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?