- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1019 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1019 Culés
13
Podwyżka cen gazu w praktyce.
Szpital Wojewódzki im. św. Łukasza w Tarnowie. Bardzo duża placówka. 22 oddziały, 24 poradnie, 709 łóżek. Koszt ogrzewania w tym roku wyniesie 3 mln zł. W przyszłym roku ma wzrosnąć do 8 mln zł. Demontaż opieki zdrowotnej w Polsce.
2
@Peszko07 ale na bombelki chociaż dajo ...
0
@Peszko07 no przecież nowy wał wyrówna te podwyżki przez brak możliwości odliczenia składki zdrowotnej od pensji XD
0
@Peszko07 stary zobaczysz ile ogrzewanie domku jednorodzinnego będzie kosztować... Szkoda strzępić ryja...
0
@Peszko07 a pis kombinacjami typu wielki wał zabiera samorządom kasę
0
@Odcinkowy jak kto może to pompę ciepła fotovoltaika ja mam fotovoltaike teraz założyłem a w tym roku pompę ciepła.- czyli ogrzewanie zimą latem klimatyzacja
0
@Borneo przeliczyłem to sto razy wszystko pięknie wszystko ładnie do pierwszej awarii. Koszt awarii głębinowej u sąsiada sięgnął kilkudziesięciu tysięcy. Sam zdecydowałem się na gaz + kominek z rozprowadzeniem ciepła grawitacyjnie na pokoje. Jestem niezależny i nigdy w domu nie będzie zimno.
0
@Odcinkowy kominek już Ci ograniczą już w niektórych miejscach gdzie poziom smogu jest wysoki nie wolno go używać i możesz dostać kary a trzeba się nastawiać że ograniczenia będą większe niż mniejsze. Gaz idzie w górę a generalnie w ue jest to tematem przejściowym z uwagi na emisję.Oczywiscie nie nastąpi to szybko ale neutralność ma być do 2050 roku. Generalnie na dziś według obecnej technologii co się zmienia i do 2050 jest masę czasu.To ogrzewanie to prąd.+pompa ciepła. Czyli oze plus atom.W Polsce będą to małe reaktory i duży.plus oze.A w kontekście pomp ciepła będzie tu efekt spadku cen wraz z ilością sprzedawanych pomp na całym świecie eczynnik ekonomii skali, i sytuacja jest przejściowa.
0
@Borneo ja mam silikat akustyczny i 22 cm styropianu o lambdzie 0.031 więc strat ciepła jako takich prawie nie ma. Zużycie gazu niewielkie a do tego kominek który wszelkie braki dostarczania gazu załatwi. Wystarczy palić drewnem o wilgotności mniejszej niż 20 %. Piec dostępny od ręki bo stoi w kotłowni i w przypadku awarii nie trzeba rozkopać działki. Pamiętaj że to inwestycja na lata więc awaria jest kwestią kiedy a nie czy będzie.