- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1551 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
96 odpowiedzi
Kgorecki2500
0
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
40 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1551 Culés
0
Nie jestem na bieżąco z Wiedźminem, a dokładniej książki przeczytałem (oprócz tej z 2013) lata temu, gry może ogram a serialu zapewne nie dotknę bo mam swoje już dość mgliste wyobrażenia o postaciach których nie zamierzam zacierać ekranizacją jak i całego odbioru serii.
Ale z racji ludzi którzy tu piszą o serialu i ich uwag, postanowiłem że przeczytam wywiad z producentką tego tworu który był przedrukiem Polityki.
Nie będę rozwijał tego że pani Hissrich trochę inaczej odbiera książki niż ja, pewnie też z racji tego że już nie wszystko pamiętam a ona to bardziej analizuje po ekranizację, ani tego że trochę przemyca wizję że w przyszłości w serialu zobaczymy walkę z rasizmem seksizmem czy innymi bolączkami dla niektórych współczesnego świata czy historii czuć też chęć dodania więcej feminizmu.
Ale nie to mnie zdziwiło najbardziej, głównie uderzyło mnie to że do tego uniwersum które oczywiście kiedyś przed trylogią gier można było zbagatelizować ale nie obecnie po takim sukcesie CDP który napędził markę "wiedźmina" wybrano kompletnego debiutanta w tej roli, kogoś kto niby jest fanem fantasy (choć z wywiadu wyłania się obraz kogoś kto dużo bardziej woli intrygi i relacje niż magię itd czy to fan fantasy?)
kogoś kto nigdy nie pracował z serialami fantasy, jestem zdziwiony tym ruchem a może raczej nie rozumiem bo jedynym wyjaśnieniem jest szybkie wydojenie tytułu, niż stopniowe rozbudowywanie marki i dodawanie kolejnych tytułów.
0
@Gall Akurat to że ona woli relacje i intrygi to mogłoby wyjść na dobre. Samo fantasy byłoby ubogie bo tak naprawdę to najważniejsze są zawsze postacie. Dobrym przykładem jest Gra o Tron gdzie świat tak szczerze jest dość prosty ale bohaterowie stworzeni w tym świecie są bardzo dobrzy. Wybranie debiutanta to też spore ryzyko ale to jest zawsze 50/50 wyjdzie albo nie. Tutaj niestety nie wychodzi.