La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1363 Culés

8

Ciekawostki piłkarskie:
PNA
Druga kolejka ruszyła. Zaczęła się tak samo jak i pierwsza.
Gospodarz turnieju Kamerun wygrywa, tym razem z Etiopią. Panowie wyszli ofensywnie i się opłaciło Aboubakar 2 gole, Ekambi (Lyon) 2 gole, Choupo-Moting (Bayern), Ngamaleu (Young Boys), Anguissa (Napoli), Onana (Ajax).

W drugim meczu Wyspy Zielonego Przylądka przegrywały 0:1 z Burkina Faso.

Czyli znowu w meczu gospodarzy bramki, a później bida. Dzisiaj 4 spotkania. Mam nadzieję, że Senegal ze swoimi nazwiskami pokaże się lepiej przeciwko Gambii niż w pierwszej kolejce, a i Maroko pokaże swoją wyższość nad Komorami. Do tego Malawi - Zimbabwe i Gabon - Ghana. Jeśli zagra Auba to może być ciekawy pojedynek... taki na 0:0:D

Indie:
Chennaiyin remisuje 1:1 z Hyderabad. U gospodarzy z ławki wszedł Łukasz Gikiewicz. Ariel Borysiuk poza składem

Meksyk:
Ruszył nowy sezon.
Santos Laguna - Tigres. U gości cały mecz 36 letni Gignac, a były zawodnik OM, Francuz Florian Thauvin zszedł w 89 minucie.

Katar:
Al-Gharafa (3 drużyna ligi) - Al-Duhail (lider) 2:4.
U gospodarzy znany z gry w kadrze Algierii czy wcześniejszych występach w Anderlechcie czy Spartaku Sofiane Hanni, u gości za to w defensywie były gracz Totków Toby Alderweireld. W zespole gości pod nieobecność Bounedjaha (Al Sadd/Algieria), Kenijczyk Michael Olunga może odskoczyć w klasyfikacji strzelców. I to właśnie robi, strzelił wczoraj gola w powyższym meczu. Ma ich już na koncie 16, drugi Bounedjah 11.
Al Sadd ma 3 mecze mniej w porównaniu z Al Duhail, więc może szybko wskoczyć na lidera.

@Colon @kryhaa @amek555 @JimMorrisonFCB @Ojciec5tkidzieci @Hajny @lukasbarca86 @Pawel13sz @DonMajkeL

1

@escarabajo
Kamerun na razie nieźle wygląda, ciekaw jestem jak będą wyglądali później z mocniejszymi ekipami

mama nadzieję że turniej się rozkręci bo na papierze jest kilka ciekawych ekip i może być potem kilka ciekawych meczy

Kamerun, Senegal, Nigeria, Maroko, Algieria, WKS, Egipt, Ghana:)

to by była chyba najmocniejsza możliwa obstawa ćwierćfinałów:)

1

@lucca87 prawie wszyscy awansują:) na 24 drużyny awansuje 12 z pierwszego i drugiego i 4 najlepsze z trzecich miejsc. raptem 8 drużyn odpada, 6 z ostatnich miejsc i 2 najsłabsze z miejsc trzecich. Tam jeszcze wielu "leszczy" awansuje:)

tu czytelna rozpiska drabinki - https://pl.wikipedia.org/wiki/Puchar_Narod%C3%B3w_Afryki_2021

1

@escarabajo
dzięki widziałem tą drabinkę:) szczerze dla mnie ten format zarówno na EURO i PNA jest fatalny, no niestety taki format spowodował że utraciło to swoją elitarność taki turniej

i nie do końca na tym etapie można tak szybko zaprognozować kto ma grać z kim, bo w zależności kto wyjdzie z tych 3 miejsc (4 na 6 grup) tak dalej będzie to losowane:)

dawniej i na EURO i PNA można łatwo było sobie pobawić z wróżenie kto z kim zagra:) a i tak zawsze były niespodzianki:)

już nie mówiąc o elitaności gdzie jak awansowała Łotwa do 16 to na prawde mieli mega pakę jak na siebie i było to coś WOW, a teraz bez problemu na turniej EURO czy PNA kwalifikuje się połowa kontynentu:)

a Tobie podoba się taki format?

1

@lucca87 zdecydowanie za dużo awansuje drużyn wszędzie. Ale liczy się kasa. Najłatwiej to chyba Copa:) co rok ci sami plus jakiś gość zapraszany przez federacje i tyle:)

1

@escarabajo
ja wiem że kasa niestety.

tylko trochę uroku to straciło, 16 zespołów 2 awansują to było coś:) na szczęście teraz wygrały Włochy a nie jakiś zespół z 3 miejsca w Grupie bo to było trochę kuriozum

mimo wszystko najlepiej pamiętam te Euro 16 zespołów gdzie nawet aby się zakwalifikować to było coś:)

mam nadzieję że chociaż jeszcze przez jakiś czas MŚ pozostaną 32 zespołowe:)

a PNA trochę słabsze są te reprezentacje niż kiedyś, co widać zresztą po MŚ ostatnich, ale ten turniej tez zawsze lubiłem obserwować:)

0

@lucca87 Ta edycja PNA jak z resztą eliminacje do MŚ drużyn z Afryki ciężko się obserwuje:)
co do MŚ to zobacz jakie są baraże. Może się okazać, że Mistrz Europy nie zakwalifikuje się do turnieju. Zobaczymy, wymyślają, żeby przyciągnąć ludzi znowu do piłki bo ludzie się podobno już nudzą. Ciekawe czy im się uda.

1

@escarabajo
mi się piłka nie nudzi:) nawet jak nie oglądam mam manie śledzenia wyników, taktyk, transferów itp.:)

zasadniczo uważam że coś na kształt Superligi ze spadkami i awansami byłoby super produktem:) np. 2 grupy po 10 zespołów w pierwszej lidze a potem play-offy (2-3 miejsce w grupie),półfinały (zwyciezcy play off, 1 miejsce w grupie) - to raptem byloby 21-23 meczów:) wg mnie byłoby troche ciekawiej niż obecnie

ale oczywiście rozgrywki ligowe wtedy również tylko z mniejszymi ligami np po 16 zespołów zamiast 20 i od razu zyskuje sie 8 meczów mniej, puchary krajowe tylko po jednym meczu, bez rogrywek o puchar ligi


1

@lucca87 Ja oglądam zdecydowanie mnie w porównaniu z tym co śledzę:) Ciężko by mi było oglądać Azjatyckie ligi:) W sumie poza Top w Europie to oglądam głównie MLS ale i na mecze ALeague (Australia) rzucę okiem. A tak to podobnie jak Ty śledzę dużo:)

Mi taka superliga też by się nie znudziła:D

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?