- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1165 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1165 Culés
5
Mam wrażenie,że obecny rząd nie może pogodzić się z faktem,że jesteśmy nic nie znaczącym krajem w skali świata, średnio znaczącym w skali Europy,ale możemy dużo znaczyć w naszym regionie. Trzeba by tylko prowadzić rozsądną politykę, bez zadęcia i megalomanii i obrażania się na Niemcy, Czechy czy Francję. Niestety, my musimy być mocarstwem i być wiecznie pokrzywdzeni przez innych, wtedy dopiero czujemy się dobrze.
3
@Przemek2323 Ale przecież w 1683 uratowaliśmy Europę przed Osmanami.
3
@Przemek2323 gdybyśmy potrafili prowadzić politykę zagraniczną to znaczylibyśmy również bardzo dużo w Unii. Naprawdę nie rozumiem przeświadczenia, że jesteśmy pachołkiem, który powinien tylko nadstawiać tyłek. Ogólnie jakby byli u sterów ludzie, którzy mają pojęcie, to takich Czechów można byłoby wciągnąć lewym pośladkiem.
0
@Kurkmen No właśnie pokazałeś podejście ludzi z pisu, chcemy być liderem państw EŚW ale żaden inny kraj oprócz nas tego nie chce bo wszystkich traktujemy z góry.
0
@Gall nie chodzi o traktowanie innych krajów z góry, ale bardzo dobrze zobrazował to np. Jacek Bartosiak, żeby po prostu znać swoją wartość. To żaden przejaw buty, arogancji, czy też wyższości, bo jednak np. taka Polska dobrze zarządzana jednak ma dużo więcej do zaoferowania niż taka np. Litwa, Łotwa, czy też Czechy. Trzeba grać, aby ugrać jak najwięcej dla siebie, a nie być "milusim" dla wszystkich. Niemcy, czy też Francja nie kryją się wcale z tym, że są liderami w Unii, a pozostali to kraje 2, czy też 3 kategorii. Przykład pierwszy z brzegu Nord Stream 2 dogadany przez Niemców z Rosją. Jakoś nie słyszę o potępianiu, czy też wyłączaniu Niemiec, bo po prostu mogą "więcej". Jak będziemy nadali grali i zachowywali się jak sieroty, to tak też będą nas traktować.
0
@Kurkmen No ok ale co innego znanie swojej wartości a co innego buta, nie możesz być liderem regionu jeśli śasiada traktujesz jak to ujołęś do nadstawiania tyłka, Polska od dawna chce być liderwm którego nikt nie chce czyli liderem nie będzie i to prawdopodobnie nigdy, Niemcy przynajmniej mają do takiego podejścia podstawy realne nie teoretyczne jak Polska.
Co do NS2 wystarczyło się zgodzić na puszczenie tego przez Polskę o co zabiegali Rosjanie i patrzenie jak pięknie rośną pieniążki za to a i ryzyko szantażu mniejsze.