La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1562 Culés

1

Nie uważacie że system NBA powoduje że jest dużo spotkań o nic.
Ogólnie uważam że te rozgrywki ligowe w sportach halowych na całym świecie mają dziwny system, bo system pucharowy a nie ligowy. Więc to powinny nazywac się rozgrywki pucharowe a nie ligowe.
Skoro tylko w piłce nożnej jest inny system ligowy to może pora to zmienić i też przerzucić się na playoffy.

1

@Criss18Barca ale tu nie chodzi o sporty halowe, per se, tylko sporty amerykańskie. MLS też jest w systemie play-offs. W USA jest po prostu zupełnie inny system rozgrywek sportowych, począwszy od szkoły średniej.

0

@zadafcb Ale w Europie też wszystkie sporty zespołowe grają systemem liga playoff. Czemu nie przerzucić tego do piłki!

0

@Criss18Barca no nie wszystkie, ale większość, to prawda. Czemu nie przerzucić do piłki? Bo po co? A poza tym, według mnie, to trochę i tak już jest. Praktycznie każdy drugi poziom rozgrywkowy w Europejskiej piłce ma system play-offs w postaci baraży

konto usunięte

1

@Criss18Barca Mnie zdecydowanie bardziej odpowiada system grania jak w USA. Mecze sezonu regularnego wcale nie są o nic, a nadchodzące play offy są na maksa ekscytujące, bo wiele się może wydarzyć. Dla porównania sezon ligi angielskiej można by już w zasadzie zakończyć, bo wiemy kto wygra, no chyba że wydarzyłby się jakiś cud.

Fajnie było by zobaczyć play offy pierwszej ósemki z tabeli. Zrobić pierwszą rundę, półfinały i finał.

1

@Criss18Barca Mamy to w LM, ME czy MŚ :P

konto usunięte

1

@adi7adi8 Moim zdaniem taki system ligowy uatrakcyjnił by rozgrywki. Na przykładzie ligi angielskiej.

Pierwsza runda. Drużyna rozstawiona potrzebuje jednej wygranej do awansu, a nierozstawiona dwóch (żeby te zdobyte punkty w lidze miały jakąś wartość i dawały jakąś przewagę)
City (1) - Wolves (8)
West Ham (4) - Arsenal (5)

Liverpool (2) - United (7)
Chelsea (3) - Tottenham (6)

Bez dogrywek i ewentualnie od razu karne. Czy coś walnęło mi w łeb o 3 w nocy? Być może, ale spodobał mi się ten pomysł. Oglądałbym. Jeśli mamy jakoś uatrakcyjnić rozgrywki, to wolę coś takiego, niż tworzenie superligi.

1

@BartqRKO Brzmi ciekawie chciałbym coś takiego zobaczyć ale mam wrażenie że w Europie nie chcą kopiować stylu amerykańskiego :/

konto usunięte

1

@adi7adi8 A moim zdaniem to jest właśnie droga, którą powinniśmy podążać. Obecny system ligowy jest przestarzały i bądź co bądź mało emocjonujący. Masz pojedyncze przypadki, kiedy ostatni mecz decyduje o losach mistrzostwa.

Kogo interesują 34 kolejki Bundesligi, czy 38 kolejek Seria A skoro na końcu i tak wygrywa Bayern z dużą przewagą, albo Juventus jak przez ostatnie 10 lat?

To daje też nowe możliwości. Takie City w kwietniu miałoby by już zapewniony udział w play offach, więc mogliby nieco odpuścić mecze ligowe i przenieść siły na Ligę Mistrzów. Sytuacja win-win, bo mogą skupić się na rozgrywkach europejskich i ogrywać innych zawodników w lidze. Fani na tym korzystają, bo oglądają drużyny w pełni wypoczęte.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?