La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1787 Culés

3

Wojna na Ukrainie pokazuje jak w wojnie XXI wieku kluczowa jest przewaga w powietrzu. Chociażby nie tak dawno Izrael - gdyby nie Żelazna Kopuła to Hamas mógłby zbombardować kluczowe miejsca strategiczne Izraela.
W przypadku starcia NATO vs Rosja, NATO deklasuje pod tym względem Rosję.

2

@barcelonaLM u nas siły powietrzne chyba leżą i kwiczą nie mówiąc o marynarce wojennej

0

@Wilczeq my to mamy siły powietrzne w opłakanym stanie. Ogólnie XXI wiek, to wywalone na naszą armie. Tak to widzę..

1

@michal26 Czemu Wy tak bardzo nie doceniacie naszej armii? Sam jestem jej szczerym hejterem, ale mamy top 20 armię świata. Nie możemy się porównywać do mocarstw ale come on. Jak na kraj z takim potencjałem to mamy bardzo dobrze dozbrojoną armię

2

@Bykunn TOP 20 to za mało. Izraelizacja polskiej armii byłaby wskazana, przed takim zagrożeniem ze Wschodu musimy być lepsi, żeby chociaż skutecznie się bronić 72h zanim przyjdzie ratunek zza oceanu

0

@barcelonaLM Na "wyższą pozycję" nas nie stać ;)

1

@Bykunn No dobrze, ale nie lotnictwo. Marynarka wojenna także leży. Mamy dobra piechotę oraz wozy bojowe, czy czołgi. Lotnictwo to nie jest nasza mocna strona..

1

@michal26 I tu całe na biało wchodzi NATO które ma lotnictwo miażdżące to rosyjskie :D Przy naszym budżecie stać nas na to żeby być w miarę ok (moim zdaniem). I tak teraz zwiększamy do 2.5% PKB co dla mnie już jest cholernie wielkimi nakładami. Przecież nawet jak wydamy 100% PKB to nie dorównamy potencjałowi militarnemu Rosji.
A PS w zasadzie to zgadzam się, że można pewnie było lepiej ten kapitał inwestować bo np po co nam zakup czołgów do wojny obronnej?

2

@Bykunn no właśnie xD
Czołgami się wyłącznie atakuje.
Nam potrzebne były tarcze antyrakietowe (upadł chyba pomysł) oraz wszelakie bronie krótkiego i średniego zasięgu, czyli artyleria, myśliwce, lotniskowce oraz wszelkiego rodzaju drony.
Uważam, że w obliczu zagrożenia powinniśmy zrezygnować z jakichś socjali i przeznaczyć na zbrojenia. Nie ma żartów. Grozi wojna i nam

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?