La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1609 Culés

4

Jak rzeczywiście wygląda sytuacja w Czarnobylu? Uwaga długie!

"O tym, że zarówno Czarnobylska Elektrownia Jądrowa, jak i cała Strefa Zamknięta znajdują się pod okupacją rosyjską wiedzą już chyba wszyscy. Jednak im bardziej brakuje informacji o tym, co tam się obecnie dzieje, tym mocniej popis dają różnego rodzaju "eksperci" - najczęściej tacy, którym znudziło się codzienne pisanie o "plandemii" i "depopulacji".

W internecie coraz popularniejsza staje się teoria spiskowa mówiąca o tym, że Rosja zajęła Czarnobylską EJ, ponieważ Ukraińcy produkowali tam (bądź mieli zamiar) brudną bombę, coś tam chowali (ale oczywiście nikt nie wie co), są tam jakieś tajne laboratoria, produkowali gazy bojowe i w ogóle to chcieli całą elektrownię wysadzić w powietrze. Wspomniani eksperci nie potrafią wyjaśnić po co rozwalać coś, co jest potrzebne do walki z całym światem. No i w ogóle spiskowcy jeszcze nie zdecydowali się w którą stronę teorii pójść - stąd te rozbieżności.

A teraz do rzeczy. Ostrzegamy, że czytacie to na własną odpowiedzialność (pisownia oryginalna):

- "Rosja najechała Ukrainę by Chazaria nie zdążyła wysadzić elektrowni w Czarnobylu, na który to plan, w tle z radioaktywnym pyłem, zamówili miliony dawek płynu jaki mieli wdrażać w ludność cywilną. Kolejny ładunek niby gazu dla Ukrainy, w tle z gazem bojowym chemicznym już nie dotrze do Czarnobyla, co wkurzyło Chazarów tak bardzo, że wciągają kraje NATO do wojny przeciwko Rosji! O planach skażenia Europy było już wiadomo od dawna, które miały zostać zrealizowane przez fałszywą flagę. Działania Rosji spowodowały iż obecnie miejsce w Czarnobylu jest bezpieczne, ale jeżeli owe miejsce zostanie ostrzelane przez USA lub Ukrainę to owe kraje spowodują znów skażenie terenów całej Europy. Ściema leci w mediach okultystycznych wypowiadana przez nieudolnych chazarskich dupków stojących na stanowiskach, dbając o interesy potomnych Chazarów, a nie Polaków. Nie udało się epidemią wybić Polaków, więc ciągną nas na wojnę. Rządzący oficjalnie sprawili, że Polacy umierali w szpitalach, więc teraz dupa im się trzęsie i szukają nam wrogów dookoła by nie zostać rozliczonymi. " - czytamy na jednej z takich objawionych stron.

Ludzie, którzy to rozpowszechniają nazywają się "Klubem Inteligencji Polskiej" a uczestniczy w tym również samozwańczy aktualny prezydent II Rzeczpospolitej Jan Zbigniew Potocki, który za małą opłatą 300 zł wydaje służące do niczego dowody osobiste nieistniejącego państwa (+ na każdym kroku prosi o darowizny na zagraniczne konta bankowe). Oczywiście, nie brakuje również różnego rodzaju środowisk, które stwierdziły, że ciągłe nawijanie o "plandemi" jest już passe i zaczęły bezmyślnie powtarzać te brednie. Kilka z tych osób namierzyliśmy na vKontakte, gdzie działają bardzo prężnie - jest to rosyjski odpowiednik Facebooka.

No dobra, ale pytacie pewnie po co i jakie są źródła podejrzeń o to, że Ukraińcy produkowali broń biologiczną w Czarnobylskiej Elektrowni Jądrowej? Może jednak jest coś na rzeczy? Cóż, jako osoby, które były tam setki razy (dosłownie) i znające tych, którzy tam pracują, odpowiemy krótko - większego bajkopisarstwa dawno nie czytaliśmy.

Geneza tej teorii spiskowej jest na tyle rozległa, że brakłoby życia na wyjaśnienie tego (a i tak nikt by tego nie zrozumiał), jednak jej podstawą jest powtarzanie putinowskiej narracji o tym, że Ukrainą rządzą naziści zaś aktualna wojna to nie wojna, lecz pokojowa operacja, której celem jest "denazyfikacja" kraju i ujawnienie tajnych laboratoriów sterowanych (a jakżeby inaczej) przez Stany Zjednoczone. Oczywiście, wszystko miało się odbywać w Strefie Zamkniętej skąd odbywały się transporty na popularną ostatnio... Wyspę Węży. Po co skoro oba punkty znajdują się po przeciwnych stronach Ukrainy? Dobre pytanie.

Dowodami mającymi uwiarygodnić te tezy jest fakt, że Facebook i Twitter błyskawicznie je usuwają. A skoro kasują to muszą mieć coś do ukrycia, prawda? Nie wyjaśnili jednak, dlaczego usunęli wszystkie nasze komentarze, w których próbowaliśmy wszystko wyjaśnić biednym czytelnikom, którzy zabłądzili w internecie i trafili na ich strony.

Żeby nie przedłużać: wszystkie te teorie sprowadzają się do usprawiedliwiania rosyjskiej agresji i stawiania Ukraińców na równi z największym wrogiem Polaka, dlatego takie treści należy bezwzględnie zgłaszać jako fałszywe treści. Piszemy o tym, ponieważ zagrożenie dezinformacyjne jest spore. Teoria zyskuje na popularności tak szybko, że kilkadziesiąt razy dziennie musimy usuwać komentarze z linkami do dwugodzinnego filmu, w którym dwóch odklejonych od rzeczywistości panów przedstawia coś, co nazywają "dowodami".

I ludzie w to wierzą mimo, że w tych "dowodach" nie ma absolutnie żadnych faktów." - napromieniowani.pl/Krystian Machnik

1

@macio_944 Zostawiam komentarz aby mi nie uciekło.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?