La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 747 Culés

6

Pewien urugwajski piłkarz Adhemar Canavessi poświęcił się by odczynić urok związany z jego udziałem w meczu finałowym na Olimpiadzie w Amsterdamie w 1928 r. Urugwaj czekał mecz z Argentyną. Canavessi wysiadł z autobusu wiozącego jego zespół na stadion i postanowił wrócić do hotelu. Za każdym razem, kiedy grał przeciwko Argentynie, Urugwaj przegrywał. Na dodatek w ostatnim starciu z tą drużyną strzelił samobója. W spotkaniu w Amsterdamie Urugwaj(bez Cavenassiego) wygrał. Dzień wcześniej Carlos Gardel śpiewał dla argentyńskich piłkarzy w hotelu, gdzie mieszkali. Wykonał po raz pierwszy tango zatytułowane ,,Dandy”, licząc że przyniesie im szczęście. Dwa lata później historia się powtórzyła: Gardel znów zaśpiewał reprezentacji ten sam utwór w przeddzień meczu finałowego MŚ 1930. Tym razem również wygrał Urugwaj! Większość wyklucza jakąkolwiek złą wole ze strony śpiewaka ale nie brakuje też takich, dla których był to jeszcze jeden dowód że tak naprawdę Gardel był Urugwajczykiem.
@AssisMoreira
@NaFazieHitman

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?