La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 712 Culés

konto usunięte

7

Ja rozumiem kibiców Realu, naprawdę. Te wywiady ze strony Pereza, Valdano, Butrageno i innych madridistach, że w Realu grali najwięksi piłkarze w historii, dlatego trzeba było sprowadzić Zidana, Ronaldo, Kake, CR7, teraz Mbappe. Oczywiście mają rację, bo tak jest. W Barcelonie też grali ci najwięksi i wcale Real nie góruje w tej statystyce. Ale faktem jest, że żaden inny klub nie reprezentowało tylu graczy uważanych za geniuszy co Real i Barcelonę.
Więc rozumiem kibiców Realu, no bo skoro Perez mówi, że najlepsi w historii grali w Realu, to nie może być tak, że najlepszy piłkarz w historii jest wychowankiem i legendą Barcelony. Piłkarzem, który przez prawie całą swoją karierę ośmieszał Real w klasykach, które oglądał cały świat. Podwójne, potrójne, poczwórne krycie nie pomogło. Brudne i nieczyste zagrania też nie. Nie pomogło nawet polowanie na nogi Messi'ego. Ten piłkarz zniszczył niejedną psychikę kibica Realu i wielu z nich jeszcze do dzisiaj nie doszło do siebie, co widzimy nawet na La Rambli.
Więc rozumiem kibiców Realu, którzy mówią że Ronaldo jest najlepszy w historii. Rozumiem też kibiców United, bo Ronaldo to ich legenda a Messi rozegrał przeciwko nim 2 świetne finały w których zdobywał bramki. Ale jak zdrowy psychicznie kibic Barcelony może wypisywać, że Ronaldo jest na innym poziomie niż Messi? No taki ktoś musi mieć problemy z głową, albo jakiegoś Alzheimera i może do dzisiaj myśli, że to Ronaldo to ten co grał w Barcelonie a Messi to biegał ze 7 na plecach w Madrycie. I to pisanie o "wielkości" Ronaldo w LM, gdzie jest "królem". No Messi ma tylko 125 goli, słabiutki wynik. Nie to co Ronaldo, 15 goli więcej (przy 27 występach więcej).
Ostatnio ten sam użytkownik pisał, że Messi nie jest w topce, bo nie wygrał nigdy Mundialu. Jak się zapytałem, kto według niego jest najlepszym piłkarzem w historii i wytłumaczyłem, że piłka nożna to sport drużynowy i Argentyna nie miała kadry pokroju Brazylii 2002, gdzie 5 zawodników można wrzucić do 11 wszechczasów ani też kadry jak Włosi 2006, Hiszpania 2010, Niemcy 2014 i Francja 2018, gdzie każda pozycja była obsadzona przez topowego grajka to argumenty się skończyły.

A najbardziej rozwaliło mnie, że poza kibicami Barcelony, nikt nie uważa Messiego za najlepszego w historii. Hahaha no to chyba jest właśnie odwrotnie. Poza Ferdinandem w SKY czy gdzie on tam robi za "eksperta" i Evra na twitterze w latach 2010-2013 nikt w TV ani żadna gazeta nie stawiała Ronaldo wyżej nad Messim. On tak zdominował te lata, że wszyscy współczuli Ronaldo, że żyje w jego czasach, bo miałby kilka Złotych Piłek (później Realowi się udało wygrać LM a Portugalii EURO w 2016, a w 2016/17 zagrał 4 świetne mecze w 1/4, 1/2 i finale i mimo, że był gorszym piłkarzem w tych latach to zgarnął Złotą Piłkę i ma te "kilka Złotych Piłek"). Ale pamiętam ten ból dupy kibiców Realu, że Messi jest faworyzowany. Dla tych co nie pamiętają lub nie żyli w tamtych czasach, Messi był tak wielki, że to co robią w Polsce dziennikarze i TV z Lewandowskim (bo jest Polakiem), to samo robiła każda gazeta, każdy ekspert, komentator, tyle tylko, że na całym świecie. Nic dziwnego, że jak Ronaldo w końcu dostał Złotą Piłkę to się rozpłakał a w jakimś wywiadzie mówił, że w 2011 czy 2012 myślał, że już żadnej Złotej Piłki nie wygra. Ostatni sezon w którym Ronaldo był faktycznie lepszy od Messi'ego to rok 2008, kiedy wygrał Premier League i LM i w obu był królem strzelców.

2

@cris2706 Messi najbardziej zyebał psychikę w klasykach Ramosowi :D

0

@cris2706 za długie to napisałeś i jak przeczytałem do końca to już zapomniałem co było na początku

konto usunięte

2

@OsamaDembele spokojnie, nie stresuj się. Jak pójdziesz do podstawówki to nauczą czytać.

0

@cris2706 ale śmieszne. pisz krócej bo ludzie są zajęci i nie mają czasu tyle przeczytać

konto usunięte

1

@OsamaDembele albo jak za długie to nie czytaj.

0

@Wojtah już przeczytałem i nie mogę tego cofnąć

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?