- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1086 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
13
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
59 odpowiedzi
Lanosss
30
Mogła ją do pralki wrzucićhttps://x.com/sknerus_/status/2068604836636151973
21 odpowiedzi
Arkon
1
Odchodząc od polityki- jakie smaki lodów lubicie? Z tych, nazwijmy to sklepowych, uwielbiam... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1086 Culés
4
Tak patrząc na te mecze na Bernabeu to aż mi się przypomniał dwumecz w PK z 2019 roku. Tam w rewanżu Real przez całą pierwszą połowę był lepszą drużyną i gdyby nie to że Vinicius strzelał wtedy wszędzie byle nie w bramkę, a ter Stegen bronił wtedy jak nienormalny to tam jakby było 2-0 dla gospodarzy do przerwy to nikt by nie był zaskoczony. Później przychodzi druga połowa, Dembele z Suarezem robią bramkę na 0-1, później powtórka przy 0-2 (tylko wtedy Varane przy próbie obrony wbił samobója), no i 0-3 po karnym to faul Casemiro i panenka Luisa.
A przypomniał mi się ten mecz dlatego, że wtedy było jakby odwrócenie tego o czym się tu pisze. To Barcelona wtedy głównie się broniła, praktycznie powinna wtedy przegrać ten mecz, a wygrała i to dosyć gładko i wysokim wynikiem. Pamiętam ten Klasyk, bo strasznie dziwne to wtedy było. To nie była taka standardowa gra Barcelony - my klepiemy, oni kontrują, tylko jakby odwrócenie ról. W pewnym sensie mieliśmy wówczas farta w obronie, a oni pecha w ataku, dosyć niecodzienna sytuacja :D
0
@Worny Tyle, że Barcelona się nie broniła. A raczej Barcelona grała wyrachowanie a Real jak zwykle wyszedł kompletnie bez jaj na mecz z nami. Zobacz sobie statystyki a szczególnie heat mapy, większość ich drużyny nie opuszczała własnej połowy, za szpice robił Vinicius na skrzydle, Benzema grał jako pomocnik a Vasquez był drugim defensywnym bocznym obrońcą i nie przekroczył linii połowy przez praktycznie cały mecz.
0
@Tasde To fakt, tzw. obrona Częstochowy ze strony Barcy to nie była (już pomijając fakt że wg mnie Barcelona nie do końca potrafi grać wyrachowanie bez piłki i oddać ją przeciwnikom), ale Real miał wtedy okazję, tak na szybko kojarzy mi się strzał Viniciusa w kosmos po tym jak objechał Pique i chyba Semedo czy seta Vasqueza co ją ter Stegen pięknie wyjął, to że tamte okazje wtedy nie wpadły to jednak było w tym nieco farta. Za to później po golu Suareza Real się rozleciał kompletnie i nie wiem czy była jakaś inna drużyna przy której Real na Bernabeu miałby takie psycha sitting.
0
@Worny Z Valverde potrafiliśmy tak grać, tylko nikt tego nie chciał i naciskał na grę z "DNA".
Real miał sytuacje ale nic poza nimi wykrzesać nie mógł, bo po prostu cały mecz grali przerażeni i nie kreowali przewagi. Tylko, że Real jest mistrzem tworzenia pozorów, dlatego ich gra wyglądała na efektywną i agresywną a statystyki coś odwrotnego, krycie się na własnej połowie i lagi.
0
@Tasde W sumie racja z tymi pozorami. Nie wiem, może mi się wydaje, ale postawić na miejscu tamtej Barcelony kogokolwiek z kim grał Real w tej edycji LM to nie skończyłoby się 0-3 tylko remisem/porażką. My też z nimi przegrywamy (chociażby nasza ostatnia niechlubna seria w Klasykach), ale to do nas mają respekt i to grając u siebie, a nie na wyjeździe.