La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1617 Culés

2

"Nieoczekiwani zwierzęcy goście"
Ciekawy dokument jak zwierzęta potrafią się adaptować do zmieniającego się, przez działalność człowieka, środowiska.

We Włoszech kozice alpejskie wchodzą na krawędź tamy, zbudowanej pod niemal katem 90°, żeby ją lizać i uzupełnić sól. Jakoś nie słuchają tych ekspertów żywieniowych z TV, a niby sól taka szkodliwa na serce. Podnosi przecież ciśnienie. Zwierzęta wiedzą/czują, że sól jest im niezbędna żeby mięśnie mogły normalnie pracować. Pal licho tam te szopy pracze, rozprzestrzeniające się po Florydzie pytony, azjatyckie osy z Chin we Francji czy kojotowilki, co innego zabawne. MANATY "RATUJĄ" od likwidacji ELEKTROWNIĘ WĘGLOWĄ. Zagrożone wyginięciem manaty mają jelita pełne gazów, nazwijmy po imieniu, pierdów i wydłużone płuca, dzięki czemu mogą regulować swoją wyporność. Są wyjątkowo wybredne jeśli chodzi o środowisko, w którym żyją. Jeśli temperatura wody spadnie poniżej 17°C, to mogą umrzeć na hipotermię. Ludzie budują się na Florydzie zaraz przy rzekach, stawach niszcząc ich naturalne żerowiska. Zatem 80% populacji manatów na Florydzie zdecydowało się na "przeprowadzkę". Za sąsiada mają budynki elektrowni węglowej... xD. Woda w zalewie przy elektrowni ma przynajmniej 22°C. Jakoś manatom nie przeszkadza emisja CO2. Gdy jakiś manat jest słaby, w ciężkim stanie- coś pięknego -ekolodzy odławiają go, transportują i wypuszczają do wód przy elektrowni. Manaty ratuje od wyginięcia emitująca CO2 elektrownia, emitującą CO2 elektrownię ratują od likwidacji manaty! Jak będą chcieli zamykać elektrownię to ekolodzy nie pozwolą, będą się przywiązywać... :)

konto usunięte

1

@John_Doe prawda jest taka, że jedyną istotą, która może zniszczyć ludzi to sami ludzie. Środowisko jak wyparujemy będzie otwierać szampana, że pozbyła się tego wirusa zwanego ludzkością.

1

@Faun Tak.
Ogólnie w dokumencie była taka puenta, że człowiek żeby się dostosować zmienia środowisko, a zwierzęta dostosowują się do zmieniającego środowiska.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?