- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 906 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
5
GTA w pudełku ale bez płyty? 350 zł Panie Rockstarze, co tylko sobie zarządasz Panie... » Czytaj dalej
66 odpowiedzi
Ilka
4
A po ciężkiej pracy dobry lodzik :) https://zapodaj.net/images/a19fde8b97e2d.jpg
21 odpowiedzi
Ilka
2
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
39 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 906 Culés
0
Czy macie czasem wrażenie że żyjecie w Matrixie?
Rok czy dwa lata temu juz nie pamiętam po Polsce przelała się fala protestów kobiet (i nie tylko) które nie zgadzały się z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego który przełamał kompromis aborcyjny orzekając że jest niekonstytucyjny i defakto zabraniając/bardzo utrudniając dokonywanie aborcji.
Obecnie dokładnie taka sama fala protestów przelewa się przez USA po tym jak tamtejszy sąd najwyższy orzekł że konstytucja USA nie gwarantuje prawa do aborcji i dając stanom autonomie w tej kwestii co w praktyce oznacza całkowity lub większościowy zakaz dokonywania aborcji. Co ciekawe odbyło się to dokładnie tak samo jak w Polsce - 50 letni precedens zakończyła grupka sędziów i tak samo jak w Polsce było to działanie polityczne.
1
@don'T.R.I.P.e W praktyce oznacza zakaz, ale w wybranych stanach. W pozostałych będzie dozwolona. To spowoduje turystykę aborcyjną, co w praktyce uderzy w niezamożne kobiety. Kobiety dobrze sytuowane, nie będą miały problemu z zabiegiem.
Ach to konserwatywne obrzydzenie do ludzi, których nie można kontrolować.
1
@Comentateiro Dokładnie tak będzie, już widziałem wiadomości o tym jak to np. Google czy ktoś tam oferuje w benefitach pracowników opłacenie potencjalnego wyjazdu w celu wykonania aborcji. Dla mnie to jest poje*ane. Wydaje się że rządy poszczególnych krajów starają się w tej dekadzie robić jak najwięcej rzeczy na opak.