La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 675 Culés

2

Ten "normalny" z Konfederacji udowadnia, że tam nie ma normalnych. Warto również przypomnieć, że do 2020-go roku Polska otrzymała z Unii Europejskiej więcej środków niż do niej wpłaciła. Ministerstwo Finansów 2 lata temu opublikowało dane z których wynika, że od 2004-go roku do września 2020 z Unii trafiło do Polski prawie 189 mld. Euro. W tym samym okresie z budżetu Polski do Unii wpłynęło prawie 61 mld Euro, więc jesteśmy grubo na plus - https://galeria.bankier.pl/p/e/2/286f3d84d8aad7.png

Konfederacja to niesamowity rak.


3

@macio_944 Gdyby nie Unia to bylibyśmy w jeszcze większej dupie niż jesteśmy teraz.

1

@marcin62 Zdecydowanie tak.

0

@macio_944 Bardzo dobrze mówi, trzeba się zawijać z tego jak najszybciej.

0

@skubi99
1. Dlaczego?
2. Jak Polska sobie poradzi finansowo?

0

@macio_944 1. Ponieważ będąc w Unii dajemy sobie narzucać bezsensowne rozwiązania jak np. ostatnia ustawa o samochodach spalinowych, a będą wchodzić jeszcze gorsze, jak zakaz budowy domów jednorodzinnych. Unia jest wylęgarnią biurokracji, samych europosłów jest ponad 700, gdzie każdy, kto choć trochę się orientuje wie, że oni o niczym nie decydują, są dla samego bycia (jak ktoś nie wie, odsyłam do filmu Dobromir Sośnierza o tym jak pracuje PE), jest Bóg wie ile komisji, które zajmują się kompletnie nieważnymi sprawami, a to wszystko generuje niebotyczne koszty. Mało tego, prym w tej organizacji wiodą Niemcy, organizują wszystko pod siebie, o czym M. Thatcher wspominała jakieś 30 lat temu, a taka Wielka Brytania sama stwierdziła, że w tym udziału brać nie będzie. Bezsensowne przepisy o wyższości prawa unijnego nad krajowym, jest to dla mnie niepojęte szczerze mówiąc, że czyjeś prawo (notabene gorsze) jest ponad kraju, który uważa się na suwerenny. Nasze wejście do UE, było takie typowe na Polaka - żebraka, my będziemy się kłaniać i robić, co zechcą, a oni dadzą nam te OJRO, i jak taki cyc my to będziemy ssać. Problem zaczął się, gdy okazało się, że oni dadzą nam pieniądze na różne inwestycje, ale tylko gdy spełnimy ich oczekiwania i będziemy robić dokładnie to, co zechcą, inaczej polaczki mogą się jeb*ć, a tylko przypominam, że my jesteśmy partnerem krajów w Unii i jej członkiem, a nie niewolnikiem.
Inna sprawa, ale też ważna to jest ta cudowna, wspaniała, niesamowita "solidarność" krajów europejskich. Zwykły bullshit, co widać nawet dzisiaj, jak kraje typu Niemcy, Francja troszczą się o potencjalnych kandydatów i z kim łączą je interesy. No ale nie ma, co winić państwo, że dba o swoje interesy, ale to pokazuje, jaki to jest mit gadanie o solidarności, gdy interesy krajów członkowskich np. nasze i Niemców są kompletnie inne.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?