La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 906 Culés

2

Djokovic musiał się rozgrzać a tak to giga przewaga nad Norriem.

Przypomnijmy zatem liczbę finałów WS przez top graczy:

1. Djokovic 31
1. Federer 31
3. Nadal 30

z aktywnych:

9. Murray 11

Niedługo Djokovic zapewne będzie samodzielnym liderem tej klasyfikacji.

@Rust_Cohle @Encore @MesQueUnClub96 @kewin

0

@mekston Kyrgios da rade

1

@mekston ogólnie w skali lubienia to u mnie 1. Federer, 2. Djokovic, 3. Nadal. Każdy z nich w równym stopniu Goat

0

@Encore gorąca głowa raczej nie rady na takiej długości spotkania. Do 2 setów - to dawałbym mu szansę większe, a tak to Djoko giga faworytem.

Kyrgios też z dużo słabszymi rywalami potrafił się mocno męczyć.

0

@mekston Faworyt na pewno, ale raczej nie giga. Dzisiaj pierwszy set bardzo słaby w wykonaniu Nole. Teraz podniósł poziom, ale wciąż mam wrażenie, że sporo mu brakuje do najwyższej formy.

1

@Barcanajlepszyteam ale to jest typowy Nole - on może zgubić seta, ale jak wchodzi na swój poziom to jest praktycznie nie do zatrzymania.

Nie no, wygrał 3x Wimbledon z rzędu (w sumie ma 6 Wimbledonów - tylko Fed ma więcej), a jego rywal jest pierwszy w finale WS po wielu latach kariery (i jest też w tym finale, nie rozgrywając meczu 1/2). Raczej Kyrgios jest przeceniany z uwagi na widowiskowość. Do tego gorąca głowa Kyrgiosa też nie pomoże na przestrzeni walki do 3 setów.

0

@mekston Jeszcze Sampras ma 7 wygranych na Wimbledonie. Djoko dwa razy przegrał z Kyrgiosem, co prawda do dwóch wygranych setów, ale jednak. Jak Kyrgios sobie radził we wcześniejszych rundach?

0

@Barcanajlepszyteam tak, Pistol Pete był mistrzem gry na trawie i też ma 7.

0

@Barcanajlepszyteam właśnie to różnica, że do 2 i na innej nawierzchni. W obu przypadkach też wyrównane sety. W ogóle bym nie patrzył na to, też zobacz, że to są pojedynki z przed 5 lat - jedynie w 2017 r grali ze sobą.

0

@mekston Novak też był wtedy daleki, od swojej najwyższej dyspozycji. Chociaż Kyrgios ma styl, który chyba nie do końca leży Djoko.

0

@Barcanajlepszyteam dokładnie, Novak w 2017 był zdecydowanie pod formą, więc to jest podwójnie nie znacząca informacja.

Novak potrafił sobie radzić z big servers spokojnie, a takim jest Kyrgios.

Australijczyk też może czuć, że to jedyna taka szansa w życiu, a to myślę, że nie pomoże. Ale zobaczymy - finał w niedzielę.

0

@mekston Kyrgios nie ma nic do stracenia, to na Djoko będzie presja. Nick może zaskoczyć Novaka swoją nieprzewidywalnością. Dużo będzie zależało od Kyrgiosa, Nole się pewnie dostosuje swoją grą do sytuacji na korcie. Chyba, że Djokovic od razu zacznie mecz, na swoim najwyższym poziomie.

0

@Barcanajlepszyteam właśnie ma - to jest sytuacja "once in a lifetime", dla Serba to 32 finał szlema. Mentalnie spokojnie to ogarnia, Novak jest ultra mocny psychicznie.

Może też zacząć właśnie, bo ostatnie mecze zaczynał gorzej, a takie passy wiecznie nie trwają - tak czy inaczej Novak spokojnie to powinien wziąć.

0

@mekston Niby racja z tym Kyrgiosem, ale mam wrażenie, że on podejdzie do tego na ,,lajcie". Inni zawodnicy w takiej sytuacji by się stresowali, bo masz rację, że dla niego, to szansa jedna w życiu. Ale może mam takie błędne wrażenie, bo Kyrgios kojarzy mi się z takim tenisistom, który w ogóle się niczym nie przejmuje. Na zasadzie ,,co będzie, to będzie"

0

@Barcanajlepszyteam może tak, ale jednak na korcie pokazuje duże emocje i przeżywanie - więc nie wiem jak to jest.

Ogólnie w tym sezonie Nick gra dużo lepiej niż w ostatnich latach, ale jednak wciąż quality tenisa jest po stronie Serba i to przy mocnym mentalu Novaka zdecyduje.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?