La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 893 Culés

7

Inflacja bazowa ma różne miary (NBP, polski bank centralny, podaje cztery), ale potocznie utożsamia się ją z jedną: to właśnie inflacja po wyłączeniu cen energii i żywności. Tak mierzona pokazuje, co się dzieje z cenami pod wpływem tego, na co polityka gospodarcza może mieć wpływ – w odróżnieniu od takich zdarzeń, jak chociażby wojna w Ukrainie czy zakręcenie kurków z gazem przez Gazprom w drugiej połowie ubiegłego roku.
Popatrzcie na inflację bazową, jak rosła systematycznie (już przed wojną):
VI 21- 3,5
VII 21 - 3,7
VIII 21 - 3,9
IX 21 - 4,2
X 21 - 4,5
XI 21 - 4,7
XII 21 - 5,3
I 22 - 6,1
II 22 - 6,7
III 22 - 6,9
IV 22 - 7,7
V 22 - 8,5

Ewidentnie widać, że putinflacja zaczęła się w Polsce w czerwcu 21, zatem Rosja zaatakowała Ukrainę 8 miesięcy wcześniej niż nam się to podaje.

2

@Comentateiro skąd mam wiedziec, ze zaczeła się w czerwcu jak nie podales danych z wczesniejszych miesiecy? Na tym nie widac, ze zaczela sie w czerwcu

0

@Comentateiro wystarczy obliczyć jak przed pandemia inflacja sobie skakala już ;)

1

@Comentateiro za inflację bazową odpowiedzialny jest rząd jest ona na poziomie 8,3% reszta to Putin. Adekwatnie bazowa w Niemczech to ponad 3% główna spadła z 7, 9 do 7.m 6 da się da.A też są od ruskich uzależnieni.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?