La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 704 Culés

0

Popatrzcie na 4 nazwiska: Guardiola, Papszun, Simeone, Klopp.

Czy zbudowanie marki klubu zależało w Rakowie, Atletico i Liverpoolu od świetnej strategii włodarzy klubowych? Moim zdaniem nie. W każdym z tych klubów zatrudniono trenerów, których ponadprzeciętne dokonania wywindowały klub do obecnej rangi. Z reguły zarząd nawet jeśli ma plan, buja się od dobrego trenera do innego dobrego trenera, idzie lepiej, lub gorzej, czasem trafi się mistrzostwo, czasem jakiś puchar, ale żeby wyrobić sobie renomę, musi być wiele lat grania na równym, najwyższym poziomie.
I tę ekstra gwarancję daje każdy z wymienionej czwórki. Postrzeganie klubu, jego prestiż, medialność i wynik sportowy - w przypadku City, Rakowa, Atletico i Liverpoolu ruszyły z kopyta dopiero pa zatrudnieniu w/w fachowców. Oczywiście kluby dają kasę, zakupują piłkarzy, ale to ci trenerzy dają pierwiastek nadprogramowej wyjątkowości, który sytuuje powyższe kluby tam gdzie są obecnie. Najlepsze kryterium oceny - wystarczy spojrzeć gdzie był klub i jak się z nim liczono, gdy ci trenerzy przejmowali swoje kluby. No właśnie.

Mam nadzieję, że do tego grona dołączy jakieś 5 nazwisko - jako trener Barcy.

1

@Comentateiro Ależ oczywiście, że w przypadku Rakowa zbudowanie tej potęgi oprócz fachowej ręki pana trenera marka Papszuna, zarząd Rakowa wykonał tak samo kawał dobrej roboty.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?