La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1474 Culés

konto usunięte

3

Ranking lig pod względem łącznej liczby obserwujących klubów na Instagramie:
1. La Liga - 257,8 mln (232 mln = Real + Barca)
2. Premier League - 225,7 mln
3. Serie A - 88 mln
4. Ligue 1 - 71,6 mln
5. Bundesliga - 59,3 mln

Ja się pytam jakim cudem La Liga mając takie dwie potężne krowy w lidze nie potrafi zarobić na nich kasy. Real i Barca mają łącznie więcej obserwujących niż cała PL albo Serie A, Ligue 1 i Bundes razem wzięte. Zwycięstw w UCL też mają najwięcej ze wszystkich, a do niedawna mieli w swoich szeregach 3 najpopularniejszych piłkarzy na Instagramie - CR7, Mesiego i Neya (obecnie łącznie 1 mld obserwatorów). Stoczenie się z nieosiągalnego poziomu do obecnej "karykatury" piłkarskiej i finansowej. Bardzo dobrze, że Real wygrał ULC (dla ligi), Barca sprowadza tyle zawodników, ale gdzie jest reszta ligi? Połowa z nich jest w podobnej sytuacji finansowej co Barca ale nie może od tak odsprzedać swoich praw telewizyjnych przez CVC i nieopłacalność. A to sprawia, że muszą się wyprzedawać i obniżać poziom sportowy. I tak toczy się koło...

0

@The_Man wina stoi po stronie Tebasa i zarządu La ligi. Do tego media społecznościowe to kropla w morzu. Premier League dla wielu osób jest po prostu atrakcyjniejsza. Barca i Real ma mnóstwo kibiców, ale jak ktoś nie jest ich kibicem to zazwyczaj woli PL.

0

@The_Man a kto im kazał podpisać cvc ?

konto usunięte

0

@Janas11224 to też prawda i za styl gry też można winić zarząd, a konkretnie za sędziów. Chyba nie ma gorszych sędziów niż ci z Hiszpanii

konto usunięte

0

@Mroziu no nikt, ale np. dla takiej Osasuny było to dużo bardziej opłacalne niż dla Barcy. No i oni raczej nie mają żadnej innej możliwości odsprzedania tych praw za takie pieniądze co CVC. Ale to jest mało ważne. Ważniejsze jest to gdzie są teraz te pieniądze? Miało być na transfery i wgl, a tam cisza. A w PL? Kluby z kołka tabeli kupują graczy po kilkanaście mln, a takie Leeds wydaje ponad 100 mln na transfery. Chciałbym doczekac czasu, kiedy 17 klub LL wyda choć połowę tych pieniędzy

0

@The_Man odnośnie sędziów to myśle ze wszędzie jesy do dupy. Ziomki co oglądają PL mówią ze w Anglii są najgorsi a my ze w La liga

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?