- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1352 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
46 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1352 Culés
4
Szczerze mówiąc trochę mnie zaskakuje ten ból, że nie będzie wersji na płytach GTA VI. Może ja w innym świecie żyje, ale wydawało mi się to już... standardową i normalną praktyką. Cyberpunka 2077 kupowałem w wersji pudełkowej, by mieć po prostu fizyczne opakowanie i tylko dlatego, a w środku był kod gry - ale to było 6 lat temu :D
Gry będą ważyć coraz więcej, internet jest coraz szybszy, a taka praktyka jest już od wielu lat. Nie widzę tutaj nic kontrowersyjnego.
4
@macio_944 płyta daje Ci poczucie, że jesteś właścicielem tej gry. Stracisz konto, to tracisz gry i kasę. Z drugiej strony, weź teraz instaluj coś z 5 płyt + pobieranie z neta jak to było z GTA v
7
@macio_944 pamiętaj, że kupując kod cyfrowy nie kupujesz gry, tylko dokładnie kod cyfrowy.
Ciąg znaków poświadczających, że mając dostęp do internetu oraz odpowiedni sprzęt możesz pobrać grę.
I dziwnym trafem ten kod może być dezaktywowany, dostęp do gry ograniczony.
Czyli nie masz własności gry - jak na płycie. Masz własność kodu, który jest nic nie warty, jeśli firma nie połączy go z dostępem do materiałów.
Może dlatego jest takie oburzenie. Ale co ja tam wiem
0
@Kozinho. @Kidd Nie no, ja to jak najbardziej rozumiem, ale myślałem, że wszelkie protesty i takie komentarze z tym związane to były jakieś 5 lat temu, a teraz już po prostu do tego przywykliśmy, bo wszelkie negatywne komentarze i protesty nic nie dały. Przecież taki proceder jest od już bardzo dawna.
5
@macio_944 Zabijanie rynku płyt, by ludzie kupowali wersje cyfrowe działa na niekorzyść konsumentów. Jeżeli płaciłbym pełną kwotę za każdą gre na ps5 to bym zbankrutował. Ceny gier są chore, a pudełka pozwalają jeszcze na trochę normalnosci.
1
@macio_944 Ja znów coś przegapiłem.
Chcesz mi powiedzieć że nie będzie wersji pudełkowej?! Bez komentarza.
Do widzenia Rockstar, do czasu możliwości zakupu gry w pudełku. Oby zbankrutowali wraz z NVIDIA i resztę mądrali.
1
@macio_944 ale to że są kody cyfrowe to znane od dawne oczywiście. Ale zawsze miałeś wybór. Chcesz pudełko z płytą to sobie kup. Wystarczy Ci kod, to proszę bardzo.
A Rockstar tego wyboru nas, graczy pozbawia. Stad chyba takie poruszenie.
0
@Kidd No nie, przecież w przypadku Cyberpunka było tak samo - nie było płyty, był tylko i wyłącznie kod w pudełku w fizycznej wersji.
2
@macio_944 Tylko chyba dodatek był w formie kodu, przynajmniej według co znalazłem.
5
@macio_944 przecież w wersji konsolowej były normalnie płyty
5
@macio_944 ja to widze tak, ze rezygnując z fizycznych wydan sony ma większy potencjal do świrowania
Jeden sklep, jedna konsola. Totalna zaleznosc od Sony i ich sklepu. :D no to sie dobrze nie moze skończyć patrzac na to co sony wyprawia.
Na pecetach jest chociaż pozorna rywalizacja, na konsolach nie ma nic
Cyberpunk miał płytę, przynajmniej na ps4.
1
@Kidd @marcin62 Okej, faktycznie - mój błąd, Cyber miał płytę na konsolę, wersja PC nie miała. Cóż, od dawna żyłem w przekonaniu, że tak już po prostu jest i nie ma już zwykłych, fizycznych płyt :v
W takim razie oburzenie gdzieś tam rozumiem, mimo, że mnie to za bardzo nie dotyczy.
3
@macio_944 może gracze na PC są przyzwyczajeni, brak płyt na konsolę to jednak nadal niespodzianka. Baldur's Gate III na premierę nie miał fizyków ale po roku już wyszły. Ja kolekcjonuję płyty, figurki z gier, steelbooki i zwyczajnie takie coś mnie boli i wkurza.
0
@marcin62 UOKiK miał się tym zająć, sklepem PlayStation i monopolem ale jak widać gówno zrobili mimo zgłoszeń.
0
@clyde No właśnie dlatego się dziwiłem temu oburzeniu, bo myślałem, że tak już po prostu jest, ale @Kidd mi uświadomił, że przecież Cyberpunk miał płytę w wersji konsolowej.
2
@macio_944 Gram tylko na PC, więc z płytą ostatni raz miałem do czynienia dawno dawno temu.
Zakładam że ostatnia gra z płytą to był Skyrim.
1
@macio_944 zaznaczę że nie gram w gry, ale serio ? Nie widziałem że teraz gry robią nie na płycie tylko dają jakiś kod :)
1
@macio_944 może później będzie płyta. Na premierę to chyba duże ryzyko wypłynięcia przed
1
@clyde Monopol to dopiero bedzie jak napędy odejdą do lamusa
1
@macio_944 większość gier wychodzi od razu na płycie, takie sytuacje zdarzają się mega rzadko.
1
@Bolton A jak ktoś, taki jak ja ,zbiera płyty i wersji kolekcjonerskie, to musi trafić do ludzi drugie kategorii?
Coś mi to przypomina. Chyba już czas zbierać walizki do jakiegoś obozu albo gwiazdę na rękawach.
1
@macio_944 Ja płyt od dawna nie kupuje bo po cholerę mi one, cyfrowe wersję są wygodniejsze ale wybór to dobra rzecz. Ostatnio jak dostałem ostrzeżenie na PS i bana na 7 dni uświadomiłem sobie że gówno mogę i mogą mi zabrać całe konto za wyzywanie się z jakimś gówniarzem.
1
@macio_944 ma nie byc na plycie? Serio? No to odpuszczam :) nie mam zamiaru byc zmuszany do cyfrowek zebym tylko nie odkupil uzywki od kogos.
0
@macio_944 aha normalizować takie rozwiązanie to trzeba mieć coś z głową. To jest tylko po to aby nie można było odsprzedawać gry i żebyś był zakładnikiem korporacji, która ci usunie konto jak będzie miała taki kaprys.
Płyty, karty to dalej świetne rozwiązanie i krok w stronę konsumenta.