- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1398 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
48 odpowiedzi
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1398 Culés
0
Bravo:)
https://next.gazeta.pl/next/7,172392,28727964,majowy-rekord-pobity-elektrownie-sloneczne-wyprodukowalo-rekordowo.html#do_w=55&do_v=227&do_st=RS&do_sid=609&do_a=609&s=BoxZieImg2
0
@Borneo Mogą sobie bić ten rekord i setki razy. A wiesz ile dzięki temu elektrowni konwencjonalnych może zostać zlikwidowanych? Okrągłe ZERO.
0
@maroon z tego co piszą są czasowo wyłaczane i mają przestoje.Lepiej że ludzie mają też alternatywe.
Genaralnie istnieją już rozwiązania jak termos ppd berlinem czy puasek w finlandii do magazywania tej energii.Czas idzie do przodu pojawiają się nowe technologie które są wprowadzane.Z
Miany są kwestią czasu.A że u nas jest rzad który nic nie robi i przewala kasę to jest inna sprawa.Mam nadzieję że to się zmieni.Bo nie widziałem wiekszego Debilizmu niz nie wziąć tych miliardów kpo.Jeśli ktoś się zastanawiał czemu w Polsce były rozbiory to wystarczy się tym rzadzącym przyjrzec co wyprawiają.O karach 1 mln dzuennie nie wspomne
Albo o wałku w ostrołęce na mld.To że w Polsce pewne rzeczy leżą nie oznacza że oze jest złe.Tragedia to jest z tym rządem w zasadzie wszystko im się sypie.
0
@maroon jeszcze jedna rzecz co do elekrowni.Ktoś ma fotovoltaike to co produkuje używa i jest to czysty zysk.Nadwyżka idzie do elektrowni ale jest strata bo państwo przepuścilo kasę na sieci.Tą nadwyżkę oddaje ja mam na starych zasadach oddają o 20% mniejale pis to obecnie spieprzył.Oczywiście to co idzie z fotovoltaiki idzie do elektrowni która przesyła to dalej.Ale zeby oddać prąd na zdrowy rozum kupi węgiel i mamy jakąś część brudnej energii.Tu niekoniecznie musi tak być.Bo gdyby pis wzioł kpo w których jest 16 mld na turbiny wiatrowe, które najlepiej działają w zimie i postawiłby na baltyku.To jprzyłączone do elektrowni mogły by produkować czystą energie która byłaby oddana ludziom ktorzy zrobili nadwyżki.Przy wyremontowanych sieciach nie byłoby strat i energia byłaby tu czysta.Sumarycznie tego węgla kupowałbyś mniej.Elektrownie produkowały by mniej brudnej energii.Obecnie w Japonii zrobili projekt turbiny wykorxystujący h prądy morskie.Nowości ciągle wchodzą trzeba sxukać możliwości i inwestować mądrze.Bo różne kraje coś wymyślają.
https://www.google.com/amp/s/geekweek.interia.pl/technologia/newsamp-kairyu-to-najwieksza-glebinowa-turbina-na-swiecie-japonczycy,nId,6092523