La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1143 Culés

3

Rosjanie stracili 233 samoloty są w stanie rocznie produkować okolo 40 samolotów wynika z tego że odbudować to co stracili mogą w 5 lat pod warunkiem że mają dostęp do technologi bo podibno kanibaluzują własne samoloty.

0

@Borneo nie wiem jak liczysz, ale według mnie potrzebują 6 lat.

0

@Aragorn33 W 5 lat wyprodukują o 33 sztuki za mało, a w 6 lat o 7 za dużo. Tak wyliczyłem ze wzoru Hajty.

0

@MesQueUnClub_87 przy braku części zamiennych i kanibalizacji w 6 lat wyprodukują pewnie z połowę za mało - wzór ruskiego miru ;p

0

@Aragorn33 można też i tak liczyć bo wychodzi 5.825 nie jest to pełne 6 lat ale bliżej do 6 niż do 5.Tak czy siak to bardzo dobra wiadomość wiec im w tym aspekcie kibucuje bardzo bo patrzę z oerspektywy kiedy Polska będzie dysponować pełnym uzbrojeniem to jeszcze trochę czasu nam zajmie piszę się że do 2029 to więcej niż te 5 lat gdyby doszli do 300 byloby dobrze ale mocno w tej kwestii ukraine zwolnili.Bo ten atak na lotnisko to ewenemt.Odkąd wojna się przeniosła do donbasu itp.strącanie samotów idzie batdzo wolno.

0

@Borneo polecam kanał Jarosława Wolskiego - według tego co twierdzi oraz inni analitycy Rosja będzie zdolna do jakiejkolwiek ofensywy najwcześniej za 5 lat, a odbudowa stanu armii zajmie im 10 lat - przy czym te wyliczenia przyjmują założenie, że z Rosji dzisiaj zdejmowane są sankcje i ma dostęp do zachodnich technologii.
Bez dostępu do zachodnich technologii te okresy jeszcze bardziej się wydłużają.

0

@Aragorn33 to pokrywa sięz tym co napisałem.Tutaj dochidzi szkolenie pilotów które trwa 5 lat.jest coś jeszcze co jest nie do idrobienie cxyli dośwuadczenie i strata kzdry oficerskiej sprzętem sie tego nie nadgonii.choc hak my distanuemy nowy sorzęt też trzeba się go nauczyć.Z naszego ounktu widzenia prxydałoby się aby Rosjaniw stracili jeszcze trochę soezętu tez tuch rakiet.Też dxiwie się że nikt łodzi podwodnych nie zamówił skoro mamy mieć turbiny wiatrowe 2 gazoporty i kaliningrad.zjak dla mnie to gruby strategicxny bĺąd a można wejść w spółkę z producentem ubotów i z nimi takie okręty produkować Nają idealne łodzie pod bałtyk.Były takie propozycje i nic się nie dzieje.
Za info dzięki posłucham:)

0

@Borneo akurat w kwestii obrony wybrzeża to inwestujemy w obronę rakietową. Ukraińcy też nie maja floty, ale Rosjanie do Odessy od morza nie mieli podejścia bo by im Ukraińcy obroną rakietową wszystkie okręty pozatapiali.

0

@Borneo to ile tych samolotow wreszcie sstracili? Juz w kwietniu pisali o prawie 200 samolotach straconych a tymczasem Pentagon na koniec maja podaje 36 samolotów. To skąd sie te liczby biora i jak jest prawdziwa?
https://www.pap.pl/aktualnosci/news%2C1224049%2Cpentagon-ujawnil-straty-rosji-sa-bardzo-znaczace.html

0

@ObiwanKenobi wiesz co są różnice w ilosciach tego co podają ukraincy , pentagon i Brytyjczycy.To wszystko są szacunki i poprawkę trzeba wziąć.Zmienił się charakter wojny ruskie wpierw się rzuciły na ukrainców i przez stingery na pptengę tracili samoloty.Kiedy wojna przeniosła się do Donbasu schowali te samoloty wiecej strzelali pocisjami na odleglość i zaczęła się wojna na altylerie. Ważny tu był zasieg.Obecnie przez himarsy przesuneli magazyny z bronią w kierunku Rosji ake cierpii logistyka i ukraince zwyczajnie w świecie podpalaja te składy i nie tylko broni ale i fabryki.Ruskie stosują metodę zgluszcz zwyczajnie co się przesuną niszczą wszystko.Tak samo schowano helikoptery.1 helikopter idzie na tydzień a wcześniej było to dziennie.

0

@Aragorn33tylko że ruskie to potęga w kontekście łodzi ppdwodnych słuchałem eksoerta że powinniśmy mieć 3 łodzie podwodne małe a nie duże .Przyczajone w mule pilnujące portów i jalinigradu zmieniające położenie które mogly by zagrozić łodziom podwodnym RosyjskimMożna by w szczecinie produkować uboty z niemcami gdyż sztocznie są niedaleko.Kwestia bylo przeprojektowania tych łodzi aby możba bylo instalować amerykanską broń.to mają scoroeny i też rozważono ale nie byloby wspólprodukcji.Jeszxze rozważano szwedzkie łodzoe podwodne które też są robione pod bałtyk.To upadło jak i helikoptery niestety.Tak samo jak helikoptery bojowe choć przetargu na to nie było.Było to następne w kolejności.

0

@Borneo szacunki mogą sie roznic, ale jednak jest spora różnica miedzy 230 a 30

0

@ObiwanKenobi to błąd gdyż ukraince 2 razy atakowali lotniska i tam już poszło około 17 samolotów a filmików ze zniszczenua w necie jest kilkadziesiąt.gdybyvruskoe straciły 30 samolotów to nic innego by nie robiły tylko kataly nad ukrainą.A nie latają bo mieli straty.Prawdopodobnie jest to błąd artykułu.W mojej ocenie ciężko jest ocenić kto tu ma w8ększe szanse na icene ukraice robią jakąś propagandę ale mają ludzi w terenie.Więc przyjołem dane z ukrainy ale nie ciągnołem di 6 kat tylko do 5 jest to bliżej prawdy.

0

@Borneo ale to nie jedyny artykul z taka liczba i powołuja sie na pentagon. Czyli to oentagon sie myli a internetowi eksperci mają racje?

0

@ObiwanKenobi pamiętaj że radary na pewnych wysokościach nie łapią samolotów w przypadku wtc te samoloty zniknely z radaru.A atakują na niskich wysokoścuach aby nie byli widoczni amerykanie mają radary w Polsce Mogą kompletnie nie wiedzieć ze ruski samolot wchodzi w ukrainską przestrzeń zwłaszcza że nie mają transporderów i identyfikacji przyjaciel bo są wrogiem.Poza tym dalej tempo strat podawanych przez ukrainców byłyby takie same a jednak był spadek.Też jakby ruskie nad niebem panowali to dalej by latali
Poza tym brytyjczcy czy amerykanie podkreślali że ruskie choć mają przewagę w powietrzu to nie jest to niebo opanowane i bezpieczne.Gdyby im to nie szło to broń pokroju stinger czy ta nasza nie odniosła by medialnego sukcesu.A trzeba dodać że też był lotnik ktory zestrzelił kilka samolotów.Te info jest wątpliwe.

0

@Borneo czyli twierdzisz, ze dodatkowo wojsko amerykanskie tak naprawde to nic nie wie, do tego niczego nie widzi i przez to ma błedne informacje

0

@ObiwanKenobi a czy wojsko amerykańskie czy jakiekolwiek wie co się działp z pasażerskim samolotem mqlezyjskim i to nad otwartą wodą gdzie nie masz żadnych przeszkód pp drodzę i nie wiedzą co się z tym samolotem stało i prawdopodopodobnie transporter wyłączono.A on jest pptrzebny aby zidentyfikować samolot.Samoloty pasażerskie są niewidoczne dla radarów a co dopiero małe samoloty.To nie działa tak że wiedzą wszystko zwłasza na niskich wysokościach.Jest to możliwe.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?