La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1369 Culés

konto usunięte

1

Nie spodziewałem się, że Xavi będzie chciał zmniejszyć rolę Alby w drużynie, a takich informacji pojawia się coraz więcej. Bardzo mnie to cieszy i mam nadzieję, że gdy pojawią się pierwsze problemy Alejandro Balde, to nasz trener nie zmięknie.

Może i Alba potrafi dać dużo w ofensywie, ale ostatnimi czasy i pod tym względem obniżył loty. Widać, że w nowej wizji Xaviego, gdy są przebojowi skrzydłowi na swoich pozycjach, to tak naprawdę Alba nie potrafi się odnaleźć zbytnio w ofensywie. Gra bardziej w głębi, już tak nie wybiega itp., co z pewnością wynika także z taktyki. A co do defensywy, to każdy widzi jak jest z Jordim, a jest źle.

Dla mnie w tej chwili należy postawić na Balde, dać mu chociaż trochę czasu. Może zaskoczy. Na razie prezentuje się nieźle. Błędy z czasem się na pewno pojawią, ale myślę, że nam się to opłaci długoterminowo. Widać w młodym Hiszpanie potencjał i być może ogranie z resztą chłopaków, po kilku/kilkunastu spotkaniach zaowocuje.

Pojawiają się także informacje, że zarząd nadal szuka jakiegoś lewego obrońcy na rynku. Jeśli zdecydują się kogoś pozyskać to okej, ale mam nadzieję, że nie będą topić kasy w półśrodkach. Nie chcę, by przyszedł jakiś średniak za większe pieniądze i zaraz znowu się okaże, że nie jest wstanie sprostać wymaganiom. Ja jestem zwolennikiem, by dać szansę Balde chociaż do Mistrzostw Świata. Jeśli nie będzie widać jakiegokolwiek progresu, a nie daj boże Alejandro zaliczy regres czy sapali się mentalnie to wtedy poszukać kogoś w zimie.

0

@BaroPodertos ostatnimi czasy obniżył loty w ofensywie czyli kiedy? Oglądałeś w ogóle ostatnie 2 sezony? Mało jest bocznych obrońców na świecie, którzy na tym poziomie potrafią takie liczby wykręcić.

Co do Balde to chłopak na pewno ma talent, ale jeśli chcemy walczyć o wszystko to nie możemy grać debiutantem w pierwszym składzie już i tak mamy za mało zbilansowany skład pod tym względem. Chłopak ostatnie dwa sezony się głównie leczył i nie miał ciągłości gry i doświadczenia nawet w 3 lidze, a co dopiero na poziomie la liga czy fazy pucharowej lm.

0

@BaroPodertos Alba gra lipę z mocnymi rywalami, ale oprócz tego nadal daje więcej niż ktokolwiek, kogo możemy tam postawić w tej chwili. Ten sam temat co z Busim.

konto usunięte

0

@ViscaelBarca2007 Zgadzam się, mało jest bocznych obrońców, którzy potrafią wykręcić takie liczby, topka pod tym względem. Mimo to, już tłumaczę o co mi chodzi z tym, że Alba obniżył loty w ofensywie. Nie twierdzę, że jest słabiakiem. Po prostu obniżył loty i to jest fakt.

Użytkownik @RosjaninBut wie o co chodzi. Na wstępie zaznaczę, że wszyscy zawodnicy na świecie mocno podciągają sobie statystyki ze słabszymi drużynami. Oczywiście nie ma nic w tym złego, jest to normalne, ale od top graczy należy wymagać również lepszej gry z top drużynami.

Zeszły sezon w wykonaniu Alby i jego statystyki z pierwszą 10 drużyn w lidze:
• Atletico - 1 gol, z resztą przepiękny
• Valencia - 1 asysta, zaznaczę, że gdy mecz był rozgrywany, to Valencia była na 12. pozycji
• Betis - 1 gol, 1 asysta

Przejdźmy do sezonu jeszcze wcześniej. Ostatni sezon z Leo Messim, gra opierała się bardzo na tej dwójce. Tak prezentują się statystyki z pierwszą 10 drużyn w lidze:
• Villarreal - 1 asysta
• Real Madryt - 2 asysty
• Betis - 1 asysta
• Real Sociedad - 1 gol, 2 asysty

2 gole i 2 asysty vs. 1 gol i 6 asyst. Lekka różnica jest, nie powiesz, że nie, stąd stwierdzenie, że obniżył loty w ofensywie. Informacje medialne, iż Xavi już nie chce w takim stopniu stawiać na Albę nie biorą się znikąd. Jordi w defensywie nigdy wybitny nie był, choć i pod tym względem miał lepsze sezony. Często gra ofensywna nieco przykrywała problemy Hiszpana w destrukcji w zeszłych sezonach. Teraz gdy i pod tym względem jest nieco słabiej, to nazwijmy to brzydko, gra 33-latka nie jest już tak opłacalna dla drużyny.

Co do Balde, to zgadzam się, że jest to również ryzyko, ale czy z Albą na pozycji lewego obrońcy czujemy się jakoś super pewnie? Na tyle pewnie, by nie spróbować dać szansy Alejandro? Nie mówię, że Alba ma się nie podnosić z ławki w ogóle, chcę po prostu, by młody Hiszpan dostał realną szansę, nawet z lepszymi rywalami jak właśnie Sociedad, chociaż do Mistrzostw Świata. I zobaczymy co wtedy będzie po tym czasie. I jak wspomniałem, błędy Balde będą się zdarzać, szczególnie, gdy będzie miał przed sobą lepszych rywali, ale czemu mamy nie próbować.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?