La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1124 Culés

0

Co do Alonso to jestem pewien że się bardzo przyda bo jakość piłkarska zawsze się broni, szczególnie w meczach gdy potrzebne jest doświadczenie i obycie w danych rozgrywkach, ale Bellerin to dla mnie zagadka - liczę że w Barcelonie zapomni o Fashion Weekach, które w Londynie wyżej sobie cenił niż piłkę nożną i będzie w stanie grać chociaż na poziomie Roberto z ostatnich spotkań.
Witam i życzę powodzenia!

0

@JarekS Przecież Belleirn ostatnio to grał w LL w barwach Betisu. Będzie miał łatwiejsze wejście niż Alosno, który jednak "zdziadział" w tej Chelsea. Nie za bardzo ma atuty w ofensywie. Więc może się przydać bardziej w obronie na silnego rywala.

0

@JarekS Zmiana otoczenia, nowe wyzwanie, topowy klub, świetni zawodnicy wokół ciebie, możliwość wygrania wszystkiego, to na pewno pozytywnie wpłynie na niego i myślę, że nam się bardzo przyda i dołoży swą cegielkę w sukcesów, która mam nadzieję będą w tym seoznie.

3

@PatrykBarca i @Pilka_jest_okragla Pamiętajmy że to typ piłkarza, którzy przez ostatnie 5 lat za każdym razem jak miał wolne to latał na tygodnie mody, gdy był zawieszony za kartkę to starał się dostać pozwolenie od klubu aby nie oglądać piłki na trybunach bo chciał zajmować się tematami związanymi z modą i otwarcie mówi że prowadzi swoje social media w taki sposób żeby ludzie nie utożsamiali go z "tylko piłkarzem". Bardzo liczę że w Barcelonie obudzi się piłkarz, ale ten chłopak wielokrotnie mówił że to tylko praca, a pasja nr1 jest dla niego inna.

Odnośnie Alonso - potrafi bronić i jest dużo bardziej ofensywny przykładowo od Azpiego, którego każdy chciał w Barcelonie. Porównując przykładowo z Azpim: współczynnik Big chances ma 4x lepszy, Expected Goals 3x lepszy, Chance creation 3x lepszy, Expected Assists 2x lepszy, Podań w pole karne 2x więcej itd. Nawet kluczowych podań ma więcej niż Azpi, który traktowany był przez kibiców Barcelony jako wielkie możliwe wzmocnienie.
Alonso to piłkarz który może wygrać rywalizację z Albą o pierwszy skład z prostego względu - jest silny, jest wybiegany i skrojony także do obsługi takich zawodników jak Lewandowski. Biorąc pod uwagę ile minut grał w Chelsea co sezon to mamy reprezentanta Hiszpanii, który może być nie do zajechania.
Podsumowując jeśli ktoś uważa że zdziadział w Chelsea to polecam zwrócić uwagę na fakty, a nie trzymać się powszechnej opinii laramblowych ekspertów.

0

@JarekS Jeżeli chodzi o fakty. To ja nigdzie nie twierdziłem że Aspi jest jakiś wybitny. Każdy kto oglądał futbol wie ze im dłużej ma piłkę przy nodze tym gorzej.

Co do Alonso Nie twierdzę że to słaby piłkarz. Ale ma braki motoryczne przy których ciężko mu będzie się podłączyć i przejść z obrony do fazy ataku jak np Blade z Sociedad. Jego rola w Chelsea też była inna. W Barcelonie nie będzie tak często w polu karnym. Grał czasem nawet fałszywej 9 bo ofensywnych piłkarzy mamy lepszych. I mamy typową 9. Przez jej brak Alosno często dublował tą pozycję w Chelsea i robił liczby....

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?