- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1031 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1031 Culés
5
Komisarz Wojciechowski z PiSu który zasiada w Komisji Europejskiej zagłosował za obcięcie funduszy Węgrom. Na swoim Twitterze nie zaprzeczył jednoznacznie takiej tezie. Morawiecki mówi, że będą blokować taką decyzję (lol - to czemu tego nie zrobił komisarz). Doradca Zełeńskiego atakuje Orbana i twierdzi, że chce on upadku UE i wprowadzenia "ruskiego miru" w Europie. PiSowcy wątek ukraiński w kontekście Orbana sprytnie omijają, atakując UE, że Orban wygrał w demokratycznych wyborach. To były takie demokratyczne wybory jakie chciałby PiS. Po zmienionej ordynacji wyborczej, z wyznaczonymi na nowo okręgami wyborczymi, które miałyby znacząco zwiększyć liczbę posłów, co pozwoliłoby na utrzymanie władzy nawet przy 30-35% w wyborach. A w najlepszym wypadku taka ordynacja zabetonowałaby na wieki Polskę między PiSem a PO, a to w takiej walce politycznej PiS czuje się najlepiej. Wszystko w obliczu totalnego zawłaszczenia przez państwo środków masowego przekazu jak telewizja, prasa czy radio. No ale były demokratyczne? No były!
0
@barcelonaLM A komisarze musieli być jednomyślni czy wystarczyła zwykła większość?
1
@Kgorecki2500 IMO wystarczyła zwykła większość, ale jak widać byli jednomyślni
0
@barcelonaLM oby węgrom nie dali tej kasy i pisiwi też dopuki nue naorawią praworządności.I tak tą kasę ukradną albo wypierd. 20 mln w błoti na ławeczki.Szkoda aby ta jasa została rozkradziona i na bzdury wywalona.Trzeba z tym czekać di wyborów i xainwrstować w energetyko i naprawić państwo.
0
@Borneo co to jest praworzadnosc, ktora maja naprawic? Jaka jest jej definicja?
0
@ObiwanKenobi
Podaje wytyczną prawprządności
Art. 2 - Zasada praworządności - Rzecznik Praw Obywatelskich
Oznacza ona, że państwo ma być rządzone prawem, prawo stoi ponad państwem (przedstawicielami władzy), ma być wytyczną działania dla władz i dla społeczeństwa.
Podsumowując ci co rządzą nie mogą być ponad prawem.Nie mogą łamać konstytucji
to aby państwo nie było z dykty.Aby kaczyński za srebrną był przesłuchany aby sasin postawiony był za zmarniwanie 70 mln.Aby prokurator ziobro nie był jednocześnie ministrem sprawiedliwośco i jednocześnie prokuratorem generalnym bo ma za dużo władzy.Aby prokuratora wszczeła postępowanie przeciw Maciarewiczowi za fałszowanie wyników sledztwa smoleńskiego.Także aby postawiono szydlo przed ts za nie ogłoszwnie wyroków tk.......Także aby politycy nie wybirrali skladu sędziowskiego bo w tym systemie jako xałość
0
@Borneo czyli nie mozna np wybierac sedziiow TK na przod? Czyli sedziowie przestana mieszac sie w polityke?
A jak niezgodne z prawem jest wybieranie sedziow przez politykow albo to ze MS jest jednoczesnie Prokuratorem Generalnym? Wiesz, ze w latach 1990-2010 tak bylo?
0
@ObiwanKenobi chodzi o to aby państwo nie robiło walków.Aby ktoś za straty przy budiwie lotniska odpowiadał.Tymczasem horała kasuje kolejne miliony.Aby odbudowa pałacu saskiego nie była za miliardy tylko za miliony kiedyś czytałem ze adekwatny projekt w niemczech jest za miliony.Powód obsługa.
Po nocach prawo wprowadza pis bo nikt w tvp w nocy tego nie obejrzy. Ima więj
Ksziśc.To nie komisja końcwa oceniła że jest nie tak, chociaż to jej zadanie komisji jedt sprawdzanie czy prawo wprowadzone przez państwoa jest demokratyczne i zgodne z ue ale oddano to to tsue bo tak się robi kiedy jest konflikt.Tsue to jednoznacznie oceniło.Także waszczykowski oddał na początku do komisji weneckiej aby oni roztrzyrzygneli czy pisowskue prawo jest ok.A ocena była negatywna A to nie organ ue a wybrani prawnicy z różnych stron świata i też pis ocenili negatywnie.
Konstytucja jako najwazniejszy aktem prawnym wprowadzona jest po to aby chronić obywateli przez zakusami rządzących.Nasza konstytucja była sorawdzana przez ue.Myśmy też prawo pod ue zmieniali z komuny.Umówny się pis tu ma w dupie konstytucje robi co chcę nie ma się co dziwić że likwidują konkursy do spółek skarbu państw.Wywalaj 2o mln na ławeczku z dykty.Nie robią ważnych rzeczy dla państwa w obszarze całej energetyki.Bo nawet jak zrobili rurę to nie zapewnili kontraktów i infrastruktura będzie niszczeć.Czy ktoś za to odpowie?Wyrzucają w błoto pieniadze.O reszcie w energetyce szkoda gadać.
Sztuczki jakiego że opowiada że w hiszpanii jest tak a w niemczech jest tak i tak i byli sędziowie tk już to wyjaśniali że na system prawny nie patrzy się wyrywkowo tylko patrzy i ocenia sie jako calość.To co uprawia jaki to bierze cześć ale nie bierze pod uwagę że gdzieś zaatosowano co innego co jest w kontrze do tego i to rownowarzy on o tym nie wspomina.Wykorzystuje to że euro poseł z danego kraju nie zna dokładnie systemu w danym kraju i ma prawo bo jest sporo i fachowo mu w 5 min na ti nie odpowie.Ake to jest swiadome wpriwadzanue w bład.Tsue patrzy na całość i ocenia czy razem to gra czy nie.Jeśli całość nie gra w innych rządach sprawia trafua do tsue jest wyrok.Jeśli prawo worowadzane przez pis by gralo i byloby cacy to by nie było tych wałków o których pisze.Mnie to wali czy w nuemczech jedt rak czy w hiszoanii jest tak tylko czy u nas jest ok a życie pokazuje że nie jest ok.To suę liczy.a ty próvujesz uprawiać cwaniactwo .Jaki jest twój cel widzisz te walki.Pytanie jest takie siedzisz w tym i robisz to z nimi?i rozumiem ze masz z tego kasę.Choć nie popieram ale rizumiem motywacje.Bo dla osoby oczekujacej nirmalności jest ti nie do przyjęcia!!!!!!Nie masz żadnych szans na obronę tego co oni wyprawiają!!!!!
0
@Borneo gdzie w traktatach jest, ze unia moze sie wtracac w nasze sądownictwo?
Rozumiem, ze wreszcie kogos pociagna tez do odpowiedzialnosci za niegospodarnosc przy budowie drog i stadionow na euro, za oddawanie kamienic kretaczom, za kradziez z ofe, za wyprowadzanie kasy z KGHM, za 1,5mld wydanych na Aleksandra Grada, ktory mial budowac elektrownie atomową, za ustawe 1066, za probe doprowadzenia LOT-u do upadlosci?
0
@ObiwanKenobi nie jestem prawnikiem szukaj sibie sam.Ale jakbyłem na koźmińskim i miałem przez rok ue i był to jeden z najtrudniejszych egzaminìw na studiach.To jednym z głównych zadań komisji europejskiej jest sprawdzanie czy prawo wprowadzane orzez kraj jest zgodne z ue.Czym to profesor motywała i dlaczego tak się dzieje ponieważ w ue jest przepływ usług,ludzi i towarów związku z tym prawo które musza wprowadzać krqje muszą być w miarę jednolite.Nie mogą wychodzić poza konstytucje.Tu jest ważna rzecz ktora tyczy suę sądów.Nie może być tak ze jaki kolwiek obywatel ue pojedzie do jakiegoś kraju musi liczyć w każdym kraju na uczciwy sąd.Czyli jak pojedzuesz do hiszpanii musisz mieć gwarancje że jak wejdzuesz w konflikt z przedstawicielem państwo( rządzących) to będzuesz miał szanse na ucxciwy wyrok.au nas rzadzący są ponad prawem i jak orzyjedzie hiszpan to jak wrjdzue w konflikt z sasinem to aby miał z nim równe szanse.Poza tym ue inwestuje tu ogromne pieniadze i jesli są walki nq tym tke osoba ktora za to idpowiafa powinna być rozliczona.Sądy muszą działać bez cienia watpliwości.Jednym z glównych zadań komisji jest sprawdzać prawo 2 krajach i sprawdzać spójność.Kolejnym zadaniem jest wprowadzenie ustaw bo mp. Wchodza samochody autonomiczne i trzeba wprowadzić regulacje.zorzygotowują regulacjw a parlament to przeglosowuje bądź nie jak jest konflikt z państwem to sprawa trafia do tsue które rozstrzyga problem.
0
@ObiwanKenobi popełniasz błaď taki że ue to też my ,to nie jest obce ciało i w naszym interesie jest też aby w innych państwach było ok.
Sodam ze pis na swoje zmiany nie ma większości konstytucyjnej i szydło nie ogłosiła wyroku i nie jest wciąz postawiona pod ts.Komisja nie walczy z polską a z pisem łamiącym konstytucje i wprowadzających złe prawo.To. ie jest tak że pis ma więksxość.Zarówno w parlamencie jest opozycja a senatu to pis nie ma.Także w parlamencie europejskuch pis dla swoich propozycji nie ma poparcia wśród polskich europislow bo jest niezgodne z konstytucją i nie jest praworządne.To prawo pod rządzących aby wprowadzać wałki.To nie jest walka z Polską a walka z pisem ktory nie trzyma się konstytucji wprowadza nie oraworzadne orawo i robi wałki.Ja nie chcę aby mnie nue wiązano z pisem i mnie pis nie reprezentuje w Parlamencie europejskim i nie ma mojego poparcua gdyż łamie konstytucje.Nie dotrzymują przysięgi złożonej jako poslowie.A prezydent na biblie przysięga.Nie traktuje ich jako normalny rząd sprawujący władze.Nie złamali konstytucje i liczę na rizluczenie ich po wyborach i cieszę się że jest ue na nich naciskach inaczej mielibyśmy białoruś albo taki ogłupuający kierunek.Ue ma tu moje 100% poparcie.
0
@ObiwanKenobi i jeszcze jest jedna istotna rzecz ktorej nie rozumiesz ponieważ jedt przepływ usług towarów i ludzi to państwa prawo dostosowują sie do ue a nie odwrotnie.po to aby ten przepływ był płynny i dlatego prawo danego kraju nie może za bardzo odejść.musi być spójne z ue.Ukraina ma wejść ale to ona ma się distosować do prawa ue( czyli wszystkich oaństw ue) a nie państwa ue miały by się dostosować do prawa danego kraju.W przypadku ukrainy mówi się że zrobią to w około 10 lat w zależności od sytuacji.bo jesli kazde państwo zrobiło by sobie hak chcę byłby burdel a chodzi o to aby to było sprawne.
0
@Borneo czyli wedlug ciebie sedziowie chodzacy na wiece z opozycja sa bezstronni i sa gwarantem, ze zasadza na twoja korzysc jezeli bedzie mial sprawe np z politykien PO? Widac to byl chociazby przy sprawie najsztuba.
Dostosowanie prawa do regulacji unijnych to nie to samo jaka wtracanie nosa w nasze sprawy i w to jak ma wygladac nasze sadownictwo. A jezeli chodzi o sadownictwo to państwa czlonkowskie maja tutaj autonomie i ue nie moze sie w to wtracac.
0
@Borneo to ty popelniasz blad vo o tym jak jest w danym panstwie maja decydowac jego mieszkancy a nie niemieccy urzednicy z ue.
I kolejny raz sie mylisz bo do wprowadzenia ustaw nie potrzeba wiekszosci konstytucyjnej. I co do wprowadzania ustaw w Polsce ma parlament europejski?
Poza tym rozumiem, ze jestes przeciw demokracji jezeli podoba ci sie walka komisji europejskiej z Polską. PIS mimo wszystko wygral wybory glosem wiekszosci i walka komisji z nimi to jest z Polską bo nie podoba im sie kogo Polacy wybrali.
A co konkretnie nie jest praworzadne i nie zgadza sie z konstytucją?
0
@ObiwanKenobi nic nie wspominałem o żadnych sędziach.!!!!
Po pierwsze prawo ue jest nad prawem danych krajów z orzyczyn o których mówiłem czyli aby łatwo był przepływ ludzi , towaraów i usług.
i to wbrew temu co postanowił kaczyński i kazał powiedzieć przyłebskiej aby ogłosiła na obiadku z nią.Rosołku czy co tam lubi.Że prawo polskie jest nad ue.Jest to krok narażający na wyjścue z ue.Choć oczywiście prywatne spotykanie z przyłębską jest to konflikt intetesów bo ona ma sprawdzać czy rzadzący teraz pis wprowadza prawo zgodnie z prawem ue.Wiadomo że to jest lipa Prawa w krajach ue są jednolite pewna autonomia jest ale ma być zgodna z konstytucją.Która została złamana przez pis.Ue jest organizacją skupiającą kraje demokratyczne a nie kraje autokratyczne czy te co idą w tym kierunku.A podstawą demokracji jest prawiorządność.Jeśli pisowcy chcą autokracji to zaprasza aby przeprowadzili się na białoruś Rosji tam jest ten Zbir i to idealne miejsce dla was.Będziecie się czuć jak u siebie.Polska zawarła umowe na akces jako państwo demokratyczne i proszę przestrzegać konstutucji i zasad ue.Autonomia tak w ramach konstytucji i zgody z prawem ue.Tutaj to prawo autonomiczne ustalają polacy ake akceotacha jest i po stronie polski ale i ue.Decydujemy wspólnie.Bo komisja sorawdxa czy trzymsmy suę ram demokracji.
Ja bym się z tobą nawet zgodził że ue się w trąca gdybyśmy nie byli w ue ale my jesteśmy w ue to jest nasza komisja europejska nasz oarlament tam są nasi ppslowie my tam ich wybieramy.Ja nie tylko jestem Polakiem ale i ibywatwlem ue.I to nie jest dla mnie żaden obcy organTylko my wraz z innymi krajami tworzymy ue jest naszą wspólną własnością.A jeśli będzie więksxy bat na autokratòw to będzie to przez takie partie jak pis bo chyba nie wszyscy w tym kraju zrozumieli co to jest komuna skoro pchają ten kraj w coś podobnego. Na ile mogą.Powiem jedno nie ma większego skurwysyństwa wobec własnegi kraju wpieprzać kraj w takie gówno dla kasy władzy.Zwłaszcza że kraj przeszedł rozbiory 2 wojny swiatowe i komune.Mam nadzieje ze pis za to gowno zistanie rozliczone.Nie pieprz mi chlopie o wtracaniu się ue!!!!! Bo to co robi pis to wstyd i hańba!!!!!! Mam nadzieję że za to grubo zaplaci.Naszczęścue kzczyński jest stary i jak zejdzie na emeryture i te wszystkie sępy pisiwskie z aczną walcxyć to się to rozpierd. Bo nie ma lidera.
0
@Borneo jak zwykle pieprzysz jak potluczony bez skladu i ladu.
Nie pisales o sedziach? To kto niby ma wydawac wyroki? Ci sedziowie z Gdanska na telefon?
Czy wiesz czy zajmuje sie TK w Polsce? Na pewno nie sprawdzaniem czy polskie prawo jest zgodne z unijnym.
A nasza konstytucja jest nad prawem unijnym i masz w tej sprawie juz chyba 3 wyroki TK wydane w ciagu ostatnich 18 lat.
A z jaka konstytucją sa zgodne prawa innych państw unii? Przeciez unia nie ma swojej konstytucji. I nievjestem obywatelem zadnej uni bo takiego panstwa nie ma.
Dokladnie wpieprzac kraj w gowno unijne dla kasy to straszne skr...syństwo tym bardziej, ze to kasa, ktora sami tam wplacamy
0
@ObiwanKenobi jeśli jakiś sędzia popełnił przestępstwo to proszę go aresztować ale to nie powód aby rozpierdalać praworzadnąść zawsze gdzieś i w każdym zawodzie będą nieuczciwi.Co do tk to mnie nie rozśmieszaj mam nadzueję że pus z solidarną polską zostaną pociągnieci do odpowiedzialnosci za brak kpo.Niejaka Oawlowicz sama powiedziała w komisji sprawiedliwości że wie dany przepus nie jest konstytucyjny ake zaglosuje za tym przepisem a komunista piotrowicz który był przewądniczącym nic z tym nie zrobił.Każdy wie ze to kaczyńaki ustanowił ten wyrok i chodził do przyłebskiej na obiadki.Pis naraził wten spisób na polexit polski i działal wbrew intetesom polski.Mam tu nadzieję że za tą polityczną mafię się po wyborach wezmą.Zresztą fajnie że kaczka jest stary i ten projekt nie ma przyszlości:)