La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 872 Culés

konto usunięte

1

Nie chcę być złym prorokiem a już na pewno nie chcę zapisać się do tej połowy rambli, która we wrześniu krzyczała, że idziemy po mistrzostwo i w LM powinniśmy zajść daleko a na początku października spisują sezon na straty, ale po krótkiej analizie, bez patrzenia tylko na ligową tabelę i ten fajny bilans bramkowy to wychodzi mniej więcej tak:

1. Rayo - remis - obecnie 10 miejsce w tabeli
2. Sociedad - 4-1 - obecnie 7 miejsce
3. Valladolid - 4-0 - obecnie 15 miejsce
4. Sevilla - 3-0 - obecnie 17 miejsce
5. Cadiz - 0-4 - obecnie 19 miejsce
6. Elche 3-0 - obecnie 20 miejsce
7. Mallorca - 1-0 - obecnie 12 miejsce

Nie licząc Sevilli, która jest w jakimś głębokim kryzysie to tylko to 4-1 z Sociedad na wyjeździe robi wrażenie. Ale też ten wynik nie odzwierciedla tego, co było na boisku, bo spotkanie było w miarę wyrównane.

Do tego dorzucając wyniki z LM można wysnuć wnioski, że wszystko fajnie wygląda, fajnie chodzi jak gramy w La Lidze z zespołami 10-20, przychodzi ktoś lepszy i jest walenie głową w mur. Mecz z Bayernem jest do obrony, niesamowicie niewygodny dla nas rywal + fakt, że byliśmy lepsi, tylko skuteczność nas zawiodła. Wczoraj sędzia swoje dołożył, ale z drugiej strony Barcelona nie zrobiła zbyt wiele, żeby ten mecz wygrać.

W poprzednim sezonie nie wyjście z grupy był wstydem, mimo że odejście Leo i kryzys. Nie wygranie LE i odpadnięcie z Eintrachtem było jeszcze większym wstydem.
Teraz, po transferze Lewego i innych wielomilionowych transakcjach nie wyjście z grupy, mimo, że grupa śmierci i dla zespołów spoza TOP5 nie byłoby wstydem, dla Barcelony będzie wstydem. Ale nie wygranie LE, jeśli tam trafimy, będzie największą kompromitacją, większą niż Roma, Lpool i Bayern.
Nie wiem jak to jest, że taki Bayern nawet w kryzysie potrafi klepać w LM jak w Bundeslidze, Real potrafi wyjść na mecz z takim Interem, nic nie grać i taki Rodrygo trafia w 87' a Barcelona wychodzi, klepie i zostaje z niczym...

1

@cris2706 Wyniki to jedno, ale jest jeszcze obraz gry:
Z tym Bayernem to minimalna skutecznosc i bylby conajmniej remis (bo w tym meczu skutecznosc to byla ujemna wrecz).
Wczoraj mecz wybitnie nie wyszedl, ale na porazke napewno nie zaslugiwalismy. No i do tego dla mnie kompletnie niezrozumiala decyzja zeby trzymac skrzydla w 1 polowie bez zmian. Az sie prosilo zeby to jednak Rafa pomeczyl typa z prawej.
Nie ma co dramatyzowac, sukces lucho tez sie w bólach rodzil.

1

@cris2706 wygrają pozostałe trzy mecze i z grupy wyjdą.
Na tym etapie nie ma co dramatyzować. Wczoraj mimo marnej gry to powinni wywieść jeden punkt, teraz muszą wygrywać i tyle.
Dembele jest pod formą i potrzebuje usiąść na ławce, Raphinia z lewej strony jest bezproduktywny. Torres i Fati też nie błyszczą ale na weekend spodziewam się zobaczyć Brazylijczyka z prawej i Ferrana z lewej. Z Celtą dadzą radę.


« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?