La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 713 Culés

konto usunięte

2

Powoli do celu

0

@P33ck biorąc pod uwagę, że większość analityków jeszcze kilka tygodni temu przewidywała odbicie Chersonia najwcześniej na wiosnę przyszłego roku to raczej idą szturmem do celu (obecnie spływających info jest wiele, ale już się słyszy, że Chersoń może zostać odbity jeszcze w tym miesiącu).

konto usunięte

0

@Aragorn33 No to piękne info

0

@Aragorn33 ja to jestem ciekawy jaka jest dłuższa perspektywa (oczywiście patrząc tylko na broń konwencjonalną). Czy Ukraina ma siły na wyzwolenie większości terytoriów czy jednak ten pobór rosji coś da i czy mają jeszcze sprzęt który można, bez uszczerbku na obronność kraju, przerzucić

0

@chosenone z tego co można wyczytać to czas gra na rzecz Ukrainy.
Rosjanie nawet jeżeli coś wyciągają z magazynów to jest to już sprzęt starszy pamiętający czasy ZSRR (wczoraj albo przedwczoraj wyszły zdjęcia z odbijanych terenów na południu, na których było widać wraki czołgów produkowanych w latach 60-tych) + tego sprzętu nie ma nieskończenie wiele (wychodzi też rosyjskie złodziejstwo i rozbieżności między zapasami na papierze a w rzeczywistości).

Po stronie Ukrainy jest odwrotnie - o ile na początku wojny Ukraina w ramach wsparcia dostawała głównie broń również pamiętającą czasy związku radzieckiego (kraje Zachodu wyczyściły swoje magazyny ze sprzętu, który i tak szedłby na utylizację) to teraz ten sprzęt się skończył i teraz dostawy na Ukrainę zawierają głównie nowoczesne zachodnie uzbrojenie.

Tak więc konwencjonalnie Ukraina spokojnie powinna odbić okupowane tereny bo zapasy Zachodu są niemal nieograniczone.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?