- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1275 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1275 Culés
2
Jak to jest z naszym krajem,że przegrane powstania to My celebrujemy jak oficjalne święto państwowe.Natomiast jedyne wygrane powstanie Wielkopolskie przeszło sobie po cichu...Czy My jako naród Lubimy być moralnymi zwycięzcami niż zwykłymi wygranymi?
2
@FcPortoFan1999 Powstanie Wielkopolskie też ma swoje święto- 27 grudnia
0
@barcelonaLM Ma.I doskonale o tym wiedziałem.Ale mam wrażenie że w porównaniu do Powstań Warszawskich,Listopadowych i Styczniowych.Te jest stosunkowo ciche.
2
@FcPortoFan1999 uwielbiamy stawiać się jako ofiary, lubimy pokazywać światu że jestesmy symbolem cierpienia, klęsk czy po prostu męczennikami. Każde z powstań które wymieniłeś w komentarzu nie miało prawa się udać a zwłaszcza Warszawskie i Styczniowe ale my lubimy być tymi męczennikami, ludźmi którzy poświęcili wszystko za podjęcie walki, szkoda tylko że świat ma to głęboko w dupie (powstanie Warszawskie)
2
@FCBMati10 Ja nie lubie jak ktoś ocenia czy powstanie warszawskie było słuszne czy nie, ich decyzja, ich wola oni chcieli. Czy było potrzebne - nie wiem. Nie ocenie tego po 80 latach siedząc przed klawiaturą.
1
@JordiAlbion rozumiem ale nie przekonasz mnie ze powstanie miało jakiekolwiek szanse powodzenia, nie oceniam tutaj zwykłych żołnierzy tylko tych którzy decydowali o wybuchu, czyli dowództwo. Anders po wojnie nawet mówił ze m.in Bora-Komorowskiego powinno podstawić się pod sąd za tą decyzję.
0
@FcPortoFan1999 Ja zaś mam wrażenie, że pod względem rozgłosu jest zaraz po Powstaniu Warszawskim.
1
@FCBMati10 Szanuję twoje zdanie, nie mam zamiaru cię przekonywać. Podejrzewam że nastroje były różne wtedy. Po prostu z perspektywy czasu wydaje się to bez sensu, zginęli ludzie, zniszczona warszawa ale nie wiemy co ludzie wtedy myśleli, co czuli i jakie emocje nimi rządziły, po prostu czasami nie wiemy jak byśmy zachowali się w danej sytuacji nigdy w niej nie będąc, dlatego nie mi oceniać.
0
@JordiAlbion to z pewnością, ludzie na pewno mieli dość tego wszystkiego