La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1405 Culés

4

Christensen cholernie przypomina mi Vermaelen (czy jak to się tam pisze xD)
Równie dobry i pewny. Oby tylko kontuzje go omijały.

Kessie faktycznie nie pasuje do naszej gry.
Busquets super w odbiorze, fatalnie w innych aspektach - chyba czas na emeryturę. Nie ten poziom już niestety. Albo przynajmniej zostawić go na jakieś mniej istotne mecze...
Raphinha i Dembele łączy jedno. Są jak bracia. Niby mają dynamikę i technikę, ale.momentami piłka odskakuje im jak od belki drewnianej. Poza tym IQ na poziomie pomidora malinowego.
Coś nienajlepiej się dzieje ogólnie i widzę jedna rzecz. Brak pomysłu na zawodników u Xaviego.
Nie jest to równoznaczne z pomysłem na mecz! Bo miał ten pomysł! Świetne 35-40 minut! Totalna dominacja i brakowało szczęścia i wykończenia i by było spokojniej o wynik.
Widzę niepokojące tendencje u piłkarzy do zatracania błysku, który mieli. Widzę to zwłaszcza u Kounde, ale także u Pedriego w wielu meczach (dzisiaj najlepszy na boisku!), Raphinhi, Fatiego (!!)
Tak, jakby nie wiedzieli co mają oni (indywidualnie) grać...
Nie wiem. To by musiał się jakiś piłkarz wypowiedzieć, czy słuszne odnoszę wrażenie
@Janiama ?
Problem raczej nie leży stricte w piłkarzach.

1

@michal26 To samo sobie pomyślałem podczas meczu o Christensenie.
Uważam że to nasz najlepszy transfer ostatniego okienka, za darmo a poziom bardzo wysoki l.

1

@michal26 prawie dobrze Vermaelen

0

@kulek22 dzięki, poprawiłem :)

@Roobo on i Kounde i mimo wszystko Lewy, to 3 najlepsze transfery. Reszta przeciętnie lub słabo.

konto usunięte

1

@michal26 myślę, że utrata błysku z pierwszych 35 minut wynika z dość mocnego wejścia w mecz, były zapędy ofensywne, pressing i później nieco to odczuli. Druga rzecz, w takim meczu jak dziś nie mamy zmienników do środka pola. Grali wszyscy od początku, bo Kessiego nie liczę. I to ten zmęczony środek z powolnym Busim dziś narobił trochę bałaganu, ale dobrze, że jest Araujo, Christensen i Kounde, bo oni zrobili dziś wieeele dobrego. No i Ter Stegen rzecz jasna.

1

@pioz123 Pablo Torre? Uważam, że mógłby wnieść mniej więcej tyle co Gavi. W sensie..to nie ten poziom.
No z drugiej strony na taki mecz dawać Pablo...
Mówiąc szczerze, to za Busquetsa powinien wejść Eric Garcia na SPD.

konto usunięte

0

@michal26 z Garcią się poniekąd zgodzę, gdyby grał już na tej pozycji. A nie grał. I gdyby coś odstawił (a to potrafi, niczym nasz "talizman" Lenglet), to Xaviego wszyscy wywoziliby na taczkach. Pablo? Jeszcze nie. Nie w takim meczu i przy takim wyniku. Ciężko podjąć decyzję o wpuszczeniu kogoś tak nieopierzonego. Kessie wszedł, bo musiał. Ale obaj wiemy, że jego czas w Barcelonie pewnie niedługo się skończy. Nie pasuje tu, niestety. Jest wolniejszy niż Busquets.

1

@pioz123 no może i racja.
Ale uważam ogólnie, że Eric Garcia powinien być nominowany na ŚPD. Jedyne rozsądne rozwiązanie.
Gdyby dzisiaj grał razem z De Kingiem, to gra lepiej by wyglądała. I kondycyjnie znacznie lepiej by wyglądał...
Ogólnie Xavi nie miał planu B i to było widać..

konto usunięte

1

@michal26 ciężko mieć plan B jeśli nie możesz wprowadzić nikogo świeżego do środka pola. Swoje zrobiliśmy, bramkę strzeliliśmy i to Atletico musiało wyjść do ofensywy. My nieźle za to broniliśmy i szkoda, że nie udało się wyjść z jakąś kontrą, brakowało Lewego z przodu, Dembele był w zasadzie sam.

A co do Erica na SPD, ja też bardzo liczę na to, że Xavi go tam spróbuje jeśli będzie do tego okazja i bezpieczny wynik. Bardzo ciekawi mnie to, jak sobie będzie tam radził.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?