- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 976 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 976 Culés
1
https://x.com/ReshadRahman_/status/1633110737131298818 Laporta ma jakiś wywiad i mówi takie rzeczy.
0
@Emhyr nie no, pomocnik jest konieczny
0
@barcelonaLM No wiadomo że jest i Gundogan jest opcją tak samo jak Amrabat
1
@Emhyr Pivot, 8/interior. Wypadł Pedri i ledwo u nas chodzi to rozegrywanie, chyba że Frenkie będzie przesunięty wyżej, to wtedy ma sens brak sprowadzenia interiora. Obrońca? Ndicka lub Inigo. PO? Foyth lub Pavard. Profil odpowiedni dla wizji Xaviego. Do odejścia? Raphinha. Profil, który nie pasuje do Barcy Xaviego. Skrzydłowi muszą robić większą różnicę. Nie bez powodu próbował go po lewej stronie, gdzie miał wówczas Albę, czy Balde wspomagających go, tak to tylko Kounde cierpi na tym mocno i ryzykuje mikrourazami, ponieważ gra jako ofensywy PO, a przy Ousmanie nie miał takiej potrzeby.
2
@Rewolucja123 Nie śledzisz. Pavard zostanie w Bayernie zapomnij o tym średniaku a Inigo idzie do Atletico i jest już odpuszczony.
0
@Emhyr No nie śledzę, nie znajduję czasu. Piszę o tych nazwiska, które latały w styczniu.
0
@Rewolucja123 To już nieaktualne. Foyth nadal został Ndicka to nie jest jakiś wielki cel tylko jest po prostu wpisany na listę. Laporte mogą ściągnąć bo dzisiaj jeszcze przepisywacz Romano napisał że wielkie szanse na odejście i Barca zainteresowana i to pasuje do słów Laporty że to zależy od okazji rynkowych z tym ŚO.
0
@Emhyr Mając Kounde, Araujo, Christensena to Laporte by po sezonie myślał o odejściu. Ndicka to dobra opcja, do tego lewonożny. Mógłby raczej zaakceptować rolę zmiennika tej trójki.
0
@Rewolucja123 Do odejścia to powinien być Dembele.
0
@Rewolucja123 Laporte też jest lewonożny
0
@Bartas7VeB Nie, profil skrzydłowego, którego Xavi chce posiadać. Mówił to niejednokrotnie po objęciu klubu.
@Emhyr Wiem, ale droższa opcja.
0
@Bartas7VeB Dobry bait
0
@Emhyr Szczerze trochę mnie martwi ta wypowiedź w kontekście potrzeb wzmocnienia lini pomocy szczególnie jeśli Xavi chciałby dalej często korzystać z gry 4 pomocnikami. Niezależnie od pozostania Busiego potrzebny jest pivot i jakaś 8 z dobrym rozegraniem żeby Pedri mógł czasem odpocząć i nie siadało rozegranie za każdym razem kiedy złapie kontuzje jak zwrócił uwagę @Rewolucja123 . Moim zdaniem to nawet istotniejsze niż kolejny stoper do rotacji mimo, ze tez liczę na transfer Ndicki i taki lewonożny młody kocur potrafiący grać zarówno w 3 jak i 4 z tyłu by się przydał.
0
@Rewolucja123 Nie wiadomo jaka będzie cena bo City nie podało żadnej kwoty
0
@Rewolucja123 Ciekawe skoro uwielbiany przez niego piłkarz zrobił w tym sezonie mniej niż ten niby niepasujący i przepłacony.
0
@Bartas7VeB Dembele był zaangażowany w gola lub asystę w tym sezonie w 12 meczach, Raphinha w 10. Ale na to nie patrzę. Spójrzmy szerzej, jakiego skrzydłowego widzi w drużynie Xavi - Patrząc na to, że na PO biega profil defensywnego PO, który gra głębiej, aniżeli wyżej, to chyba jasne, że skrzydłowy musi wygrywać pojedynki i być w stanie robić różnicę dryblingiem, czy podaniem. W przypadku Raphinhi, to ten radzi sobie dobrze, gdy ma ofensywnego PO w pobliżu. Porównajmy heatmapy Kounde, czy Roberto, gdy grali z Raphinhą oraz Dembele:
Z Dembele:
https://steamuserimages-a.akamaihd.net/ugc/2049738728155071950/8632CC4FCCFBA418354943ECF12B471D5EFD2AAB/
https://steamuserimages-a.akamaihd.net/ugc/2049738728155079777/B3F08E6762B398E5DE30C144E7C38294EFFB964F/
Z Raphinhą:
https://steamuserimages-a.akamaihd.net/ugc/2049738728155087508/D08527119885E0E67FF096DD7D363F5B4B666499/
https://steamuserimages-a.akamaihd.net/ugc/2049738728155094961/B03D7A1DCCC81393C481AD39EE8252E1657947D0/
Jak można zauważyć, w przypadku Dembele, to PO gra pasywnie, operuje w głębi pola, asekuruje przestrzeń, wspomaga partnerów z tyłu, a jak się podłącza, to tylko w ostatecznośći wybiegając półprzestrzenią, a nie za plecami. W przypadku Raphinhi, musi się częściej podłączać do przodu, aby wspomóc Brazylijczyka, grać na obieg, gra podobnie asekuracyjnie, ale bliżej linii bocznej i takiego Kounde kosztuje to dużo sił i ryzykuje to często mikrourazami, a sam Xavi, jak można zauważyć, preferuje właśnie tą opcję z Dembele, gdzie boczny obrońca gra bliżej środka, aniżeli skrzydła, a skrzydłowy robi różnicę nie grą bez piłki, czy podaniem, a właśnie grą bez piłki, podaniem i dryblingiem. Dembele łączy wszystkie te cechy.