La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1480 Culés

konto usunięte

0

Wojna, Leopardy

Zastanawia mnie jedno (trochę po nie w czasie). Dlaczego państwa, które były właścicielami Leopardów musiały starać się o zgodę Niemiec żeby posłać je do pomocy Ukrainie? Tam była jakaś klauzula, że nie można tych czołgów użyć przeciwko rosji? No bo to nielogiczne. Jeśli wspieranie Ukrainy jest w interesie ich bezpieczeństwa to przecież ich sprawa jak tego użyją i przeciwko komu?

@Azi @barcelonaLM @michal26 ?

1

@masq Pewnie była. Ogólnie tak to.chyba działa kiedy kupujesz sprzęt z jakiegoś państwa/na jego licencji.

4

@masq chodzi o umowy z producentem.
To jest bardzo ważne, bo producent zobowiązany jest dostarczać części zamienne.
A to nie są traktory, czy suszarki a pieprzone czołgi służące do napadania na innych. Także...kwestie polityczne tutaj odgrywają rolę.

2

@masq Brak możliwości użycia przeciw komuś? Może bardziej jakaś sprawa kwestii techniki i tajemnicy związanej z produkcją najnowocześniejszych sprzętów wojskowych, kwestia wyszkolenia, obsługi, jakichś konserwacji tego sprzętu i w ogóle Dziwna byłaby klauzula zabraniającą użycia przeciwko najwiekszemu szaleńcowi w okolicy. Ale no zastanawiające pytanie więc fajnie jak byśmy mieli tu specjalistę

0

@masq dlayego że producent orzekazujący broń innemu państwu może być posadzony o wspóludział wojnne te zastrzenia to normalnośc.usa też nie pozwalają odsprzeeawać broni.niech broń amerykańsjka wiadnie w ręce ruskich strata technologi itp

0

@masq Bo producent broni może ustalać reguły jej sprzedaży/darowizny, takie jest prawo. A Szwabi się zabezpieczyli i musisz ich pytać o zgodę.

konto usunięte

0

@michal26 Czyli hipotetycznie oczywiście, zaatakował nas Niemiec to nie możemy uzyc na niego Leopardów bo nie mam ich zgody xd

0

@masq tak jak napisał @michal26 . Dodać można co najwyżej informacje że czołg bez części zamiennych jest równie pożyteczny co czołg do którego nie masz paliwa. Chwilę podziała i to tyle.

0

@Azi no nie taką chwilę, bo jednak te nowe czołgi dość pożyteczne już są. To nie T-34 :)

No, ale tak. Części zamienne to podstawa. Logistyka jest kluczowa w wojnie

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?