La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1309 Culés

5

[Polityka]
Najdziwniejszy, ale i najciekawszy sondaż , jaki widziałem. Zrobiony na podstawie nie 1000 a 4000 ludzi.
https://www.wnp.pl/parlamentarny/sondaze/opozycja-ma-tylko-jedna-opcje-by-rzadzic,1207.html

Na czym polega?
A no zakłada 4 różne scenariusze.
W każdym z nich oczywiście mamy osobno PiS i Konfederację, jako 2 różne komitety. Różnice w tych wariantach sa takie, że "opozycja demokratyczna" startuje razem lub osobno.
Wariant A, to każdy osobno
Wariant B, to KO z Lewicą a PSL z Polską 2050
Wariant C, to KO z Polską 2050 i PSLem, ale Lewica osobno
Wariant D najciekawszy, bo wszyscy razem startują i mamy tak naprawdę 3 główne komitety wyborcze.

Co w tym jest najciekawsze? Tylko w ostatnim wariancie wygrywają.
Z grubsza w przypadku PiS - ok. 38% (do nawet 40%)
Konfederacja takie, uwaga, 13,5% (w wariancie najkorzystniejszym nawet 15,3%).

Powiem szczerze. Nie wiem jak to Mentzen z Bosakiem zrobili, ale jeśli faktycznie osiągną 15%, to będzie z ich perspektywy osiągniecie mitycznego nieba.
Opozycja ma nie lada ból głowy. Hołownia pikuje w dół, Lewica nie może się przebić, bo PiS zabrał większość gospodarczych postulatów, KO nie ma alternatywy. Wspólny start wydaje się jedynym wyjściem o czym w sumie pisałem kiedyś, że to taki paradoks, że o ile normalnie jest tak, że jak dwie partie się łączą, to wynik gorszy, ale tutaj zadziała słynne "antyPiS". Bariera psychologiczna zostanie przedstawiona, bo NIE BEDZIE ALTERNATYWY.
Albo popierasz PiS, albo jesteś przeciw, albo ogólnie jesteś antysystemowy. Tylko 3 bramki będą do wyboru i ludzie nie będą mieli innego wyjścia.
Jak myślicie? Opozycja demokratyczna pójdzie razem do wyborów?

@Comentateiro @Arkon @osa91 @tomek8756 @tobiasson92 @Kgorecki2500 @Nano22 @barcelonaLM @mekston @macio_944

1

@michal26 @GeneralXavi @NaFazieHitman @Bykunn @Peciak i inni co gdzieś tam polityką się interesują.

1

@michal26 Dla mnie to nic dziwnego,jeśli Konfederacja zdobędzie powyżej 15% głosów,z prostej przyczyny.Ludzie mogą już powoli być zmęczeni tym wiecznym sporem Po-Pis w walce o władzę,i mogą szukać nowej alternatywy dla siebie.Konfederacja,patrząc na poprzednie nieudane twory Ruchu Narodowego,Korwinów itd.jest najstabilniejszą odmianą tej skrajnej części prawicy.

1

@michal26 Ja mam pytanie jest tu ktoś kto zagłosuje na pis ?

0

@gumaz Ja głosowałem na nich w latach 2018-2020,i zastanawiam się czy ponownie tego nie zrobić.

1

@gumaz no myślę, że są tutaj wyborcy PiS. Statystycznie ktoś musi być. Najwięcej na bank wyborców Konfederacji.

2

@FcPortoFan1999 no tak. To jest prawda. Zwycięsko wyszli zdecydowanie z konfliktu z Dziamborami.
To jest niesamowite jak Mentzen rozegrał, pozornie naprawdę dobrych polityków. Nie wiem do dzisiaj jak to zrobił. O "Wolnościowcach" jest absolutna cisza teraz. Nie ma ich.
IMO źle zrobili i czas pokazał, że to ich błąd.

A co do samego wyniku. 15% to bardzo dużo. 60 posłów ponad. To już ma realny wpływ na kraj.

1

@michal26 Sławek Mentzen,wydaje się takim profesjonalnym politykiem,którego mi brakuje w Polskiej polityce.

1

@michal26 12/13% to już byłby bardzo dobry wynik dla nich, tak jak czuje od dawna że nie będzie rządu bez Konfederacji w nowej kadencji.

0

@michal26 Mam wrażenie im bliżej do wyborów, że będzie bardzo trudno rządzić komukolwiek. Najbardziej prawdopodobny scenariusz to zwycięstwo PiS(najwięcej mandatów), ale bez większości bezwzględnej, więc musieliby znaleźć koalicjanta o co będzie bardzo cięzko. Z kolei opozycyjny twór(KO, Lewica, Hołownia, PSL) będzie miał się bardzo trudno dogadać między sobą+ zdobyć te 230 głosów, a nawet jeśli jakimś cudem zdobędą to na pewno nie będą mieć 3/5 głosów by odrzucać weto prezydenta. Mam wrażenie że trudno będzie po wybrorach o stabilną większośc jakiejkolwiek strony, co przeloży się na paraliż rządzenia państwem i byc może kolejnymi wyborami.

0

0

@michal26 Nie będę w stanie tej wspólnej listy zrobić i przegrają z kretesem. A tamci są tak zawzięci że nawet jak nie będą mieć 231 głosów to sobie zrobią rząd mniejszościowy i wywalą jaja. Żeby jeszcze jak najdłużej się nachapać. Szkoda że Hołowni i Kosiniakowi bardziej zależy na swoich partiach niż na Polsce no ale cóż czego się spodziewać :/ Piszę tak górnolotnie dlatego że kolejne lata rządów PiS to będzie koniec tego kraju na poziomie który znamy. Nawet jak nie będą rządzić a skutecznie zrobią burdel rządem mniejszościowym, to jest na ich korzyść

1

@Bykunn zobaczymy jak to będzie. Tuskowi zależy na wspólnej liście, bo jako jedyny wie, że to jedyna szansa na odsunięcie PiSu od władzy. Dlaczego? No dlatego, że metoda d'Hondta jest nieubłagana i "winner takes it all".
Pozostałym na tym nie zależy. Inne cele polityczne. Hołownia, Kosiniak i Zandbergi chcą się utrzymać i mieć chociażby 30 posłów na partię. No a 20 to minimum.
Natomiast Tuskowi zależy na władzy. To zupełnie inna mentalność.
PiSowi też. Konfederacja zaś mam wrażenie, że liczy poważnie na 15-20% by w końcu dorwać się do teczek ministerialnych. To by tłumaczyło zmianę strategii i gwałtowny, bo dwukrotny, wzrost poparcia. Jestem zdziwiony, że na dokładnie pół roku przed wyborami aż tak rośnie im poparcie. Nie wiem co by się musiało wydarzyć, by nagle spadli poniżej progu.

Pewne jest jedno. Kolejne samodzielne rządy PiS, to jest dramat. Nie ma nic gorszego.

Ja to bym chciał rządy KO+Konfederacja+PSL. Tylko to ma rację bytu. A najlepiej KO+Konfederacja+Gowin, ale Gowiny się nie dostaną.

1

@michal26 myślę że jak przyjdzie do wyborów to jednak Konfa dostanie minimalnie mniej, tak w okolicach 10-12% a za to jak zwykle PiS więcej :/ ja też bym najchętniej widział rządy KO Konfa bo jest nadzieja że będą sobie wzajemnie blokować głupoty a skupia się na czyszczeniu prawa po tej zarazie pisowskiej. Jedyna moja obawa to że taka koalicja poszłaby jednak w nuty kościelne bo co by nie mówić część KO też ma takie tendencje

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?