La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1762 Culés

9

No to centroprawica (lub po prostu prawica) wygrywa wybory w Finlandii.
Historia dzieje się na naszych oczach? Finowie idą w prawo?
Wydaje się, że tak. Wygrywa Patia "KOK"
https://www.google.com/amp/s/www.rmf24.pl/fakty/swiat/newsamp-wybory-parlamentarne-w-finlandii-sa-pierwsze-wyniki,nId,6693590

Będą mieli ok. 48 mandatów (pewnie +-3 mandaty).

Na drugim miejscu prawicowa (skrajnie prawicowa partia "Finowie).
Też będą mieli pewnie z 45-6 mandatów.
Edit. To jest partia bardziej socjalna niż ci co wygrywają wybory. To jest taki Ruch Narodowy, jeśli szukać odpowiednika. Pytanie, czy pójdą na ustępstwa jak "nasi" po wejściu do Konfederacji. Czas pokaże.

Na trzecim miejscu Partia Socjaldemokratów, czyli ta, której Pani Premier, to słynna (i piękna) Sanna Marin.
Ci będą mieli ok. 43 mandatów.

Sejm liczy 200.
Jeśli wierzyć sondażom, to na 4 miejscu będzie odpowiednik naszego PSLu/Agrounii.
Innymi słowy - rządzić tam będzie partia konserwatywno liberalna. Ciekawostką jest to, że zasadniczo jedna z tych partii jest pro UE, a druga sceptyczna.
Wspólny ich rząd, to takie w sumie połączenie dawnej PO (tej z 2001 roku) i obecnej Konfederacji.
Ciekawe, czy będą w stanie stworzyć w ogóle rząd, bo teoretycznie większości te 2 partie mieć nie będą, ale...no jest tam jeszcze PSL hehehe

Przeliczono 90% głosów.

@Kgorecki2500 @tomek8756 @Kondziubarca @tbas @Comentateiro @GeneralXavi @JimMorrisonFCB @IronSanHybrid @Nano22 @barcelonaLM

0

@michal26 Jednak na trzecim Sanna Marin? Bo około 21:00,to Ona była wiceliderką,sondaże dobrze tutaj wskazywały przez dwa miesiące.To jest dobry parlament,w Polskim sejmie przydałoby się tylko 200 posłów i nie więcej.

0

@michal26 czyli co nie będzie już pięknej Sanny jako premier?

konto usunięte

0

@michal26 całą unię to czeka w najbliższych 8 latach

1

@michal26 Ratunku faszyzm :(

0

@michal26 ciekawe jak to będzie u nich wyglądać. Czy to nie raczej taki PIS - Konfederacja? Chociaż czy PIS jest centroprawicowy no nie. Ale jak UE nie zacznie się zajmować gospodarkami to w każdym kraju będzie zmiana.

2

@FcPortoFan1999 no jednak im dalej w las, tym spadają im notowania. Już Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosiło wyniki, a to mnie dziwi, bo 90% przeliczono. Czysto teoretycznie jeszcze ci z drugiego miejsca mogą wskoczyć ;)
Zgadzam się. 200 posłów to idealna opcja. A senat 64 posłów po 4 z każdego województwa i tyle.
@Kamilos84 no niestety nie będzie pięknej Sanny jako premiera :(
Też ją bardzo lubiłem, choć z jej poglądami się nie zgadzałem. Aczkolwiek powiedzieć trzeba jasno, że trzecia droga też ma swoje ogromne plusy. Jest pewnego rodzaju równowaga i kiedyś tutaj bodaj z @Comentateiro albo @Arkon debatowałem, czy to nie naturalny etap przejścia z kapitalizmu.

Natomiast obecny stan gospodarki w UE pokazuje, że musimy iść w stronę kapitalizmu i jeszcze szybszego rozwoju, jeśli nie chcemy oddalić się jeszcze bardziej od Azjatów...

@Explode myślę, że tak. W Polsce widac zmiany, ale na zachodzie jeszcze bardziej. We Włoszech wygrali konserwatyści i eurosceptyczni. We Francji prawie Le Pen wygrała wybory. W Holandii także zmiany. Teraz Finlandia. No...idzie to w dobrym (moim zdaniem) kierunku.

2

@tbas tak. Zgadzam się z Tobą w 100%
Ogólnie to z partiami politycznymi i ludźmi jest tak, jak z nie wiem...prowadzeniem firmy. Jak jest dobrze, to wystarczają delikatne zmiany. A jak coś się dzieje złego, to trzeba tąpnięcia i radykalnych zmian.
W polityce objawia się to tym, że jak jest git, to można lawirować od Centro prawicy po Centro lewicę poprzez centrum. Wiesz o co chodzi. A jak jakiś element gospodarki, społeczeństwa szwankuje, to do głosu dochodzą radykalsi.
No i to widzimy w Polsce chociażby po wzroście poparcia Konfederacji. Gospodarka w co raz to gorszym stanie? No to na najbardziej liberalnych gospodarczo głosujemy, bo już dość tego wszystkiego...
I tak samo jest w Europie. Był za duży dobrobyt i zlekceważono problemu gospodarcze. Kiedyś Wspólnota Europejska była głównie dla gospodarki. A teraz bardziej postawiono na problemy społeczne i efekty tego mamy. Jednak co w portfelu, to w portfelu.
Prawica dojdzie do władzy w każdym z krajów i problem jest jeden. Ja jestem prawicowy, ale gospodarczo. Boje się jednego, że dojdą do władzy prawicowi, ale wyłącznie jako konserwatyści i to tacy "ultra". To też nie jest dobre. Ba. To po prostu nie jest dobre. Przeważnie są to socjaliści i to jest taka mieszanka. Na prawo w światopoglądzie a na lewo w gospodarce.
Jako prawicowca gospodarczego nie cieszy to, że tego typu prawica rządzi w Polsce, gdzie to dupa a nie prawica jest...
Nie znam DOKLADNIE poglądów tej partii "Finowie". Nie wiem czy bliżej im do nazistów, czy do PiSu, ale liczę, że ci co wygrali wybory - ogarną gospodarkę, by faktycznie Finalndia się rozwijała. To wzmocni UE, bo jako wspólnota musimy dbać o każdego. Każdy musi się rozwijać, bo całość jest silna tak, jak najsłabszy z członków.

1

@michal26 Sanna Marin TOP :)

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?