- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1425 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
48 odpowiedzi
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1425 Culés
1
Co myślicie o tym kredycie na stadion? Gdyby Real brał pożyczkę na taki stadion, z takim oprocentowaniem, i takimi ratami, to bym był bardzo zaniepokojony, a Real finansowo stoi dużo lepiej niż Barca. 120 mln euro raty rocznie? No to jest sporo, a tym bardziej widząc plany jak ma to Camp Nou wyglądać od strony technicznej - czyli słabo.
1
@El Madridista. Jak u was raty są połowę tego co Barca tylko że wy tylko stadion budujecie a my cały kompleks Fc Barcelony
0
@Explode rata Realu to 37 mln euro więc 1/3 tego co Barca + Real już dostał 360 mln euro za oddanie prawa do zarządzania stadionem na wszelakie eventy i koncerty odbywające się w dni niemeczowe, a jeszcze dostanie z każdego z nich 80% dochodu. No i za sprawą chowanej murawy imprezy będą mogły odbywać się przez cały rok, przez to też rata wzrosła do 37, bo początkowa wynosiła 25mln euro rocznie.
6
@El Madridista. Jaki frajer robi imprezę i oddaje 80% dochodu+opłaca wynajęcie obiektu? Coś chyba nie doczytałeś.
0
@mkord tak, to jest 70%, pomyłka. A robi to firma Sixth Street, która przez 20 lat będzie organizowała eventy na stadionie Realu i brała z tego tytułu 30% dochodów od tych wydarzeń.
0
@El Madridista. ale ty nie rozumiesz że teraz masz stopy procentowe wysokie? to zę Perez brał kredyt 2-3 lata temu z ratą na 37 mln to teraz masz z 2x tyle, Barca bierze kredyt w momencie gdzie stopy są wysokie ale jak zaczną spadać to i rata zacznie maleć. Banki ci nie będą brać stóp procentowych na siebie bo to by było nie opłacalne :P
0
@Explode "Pierwotny kredyt na przebudowę Bernabéu w 2019 roku sięgnął 575 milionów euro przy oprocentowaniu 2,5%, a klub od 2023 roku miał do spłacenia do 2049 roku 796,5 miliona euro. W listopadzie 2021 roku zatwierdzono dodatkowy 225-milionowy kredyt na realizację projektu chowanej murawy. W sumie więc wszystko ma być spłacane od 2023 do 2049 roku w 27 ratach, które mają wynosić około 37-38 milionów euro rocznie. Obiekt ma zostać otwarty w całości na początku przyszłego roku".
Źródło RM.pl. Real zaczyna spłacać od tego roku.
0
@Explode więc tak, doinformowalem się właśnie. Pierwszy kredyt na ~520 mln euro ze stałym oprocentowaniem 2.5% i rata 29mln euro rocznie. Dodatkowy kredyt na chowana murawę ze stałym oprocentowaniem 1.53%, co daje ratę na poziomie 9mln euro rocznie. Razem 37-38 mln euro rocznie stałej raty spłacane od 2023 do 2047 roku.
Koszt przebudowy około 700 mln euro, do spłaty ponad miliard euro.
0
@El Madridista. ale ty dalej nie rozumiesz czym są stopy procentowe
0
@El Madridista. Oni mają brać te 20 czy 30% od zysku(nie dochodów) z działalności stadionu, a nie z zysku firmy, która organizuje imprezę.
0
@Explode oświeć mnie, jaki wpływ mają stopy procentowe skoro Perez wywalczył stałe oprocentowanie 2.5%? Bo może nie rozumiem.
@mkord firma Sixth Street bierze 30% od zysku z działalności stadionu, w dni niemeczowe. Szacunkowo 100% to ma być około 150mln euro rocznie, co daje im zarobek 45mln euro rocznie (30%) przez 20 lat.