La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1562 Culés

konto usunięte

3

Oj. Czuję, że znowu będzie "Raków beee", bo ich kibice CHCĄ obejrzeć mecz finałowy.


4

@bartas97 "Oh no, anyway" powiedziała cała Polska na stanowisko Warszawioków

2

@bartas97 Starty wyceniono na 2,37 zł ^^

1

@bartas97 dlatego jak mi ktoś mówi że oni przychodza dla klubu stricte a nie dla atmosfery i podarcia ryja to pusty śmiech ogarnia

konto usunięte

2

@bartas97 No i dobrze. Będą tylko kibice Rakowa, którzy będą dopingować swoją drużynę, a nie robić cyrki

3

@GdefnyMU Raków nie ma tylu kibiców, żeby zapełnić ten stadion
@Katalończyk 99 kiedyś chodziłem na Żyletę, ale już nie chodzę, bo mnie to nie grzeje. W sumie na mecze tez juz chodzę rzadko. Ale chyba tylko ktoś kto nie był nigdy na stadionie z dopingiem nie „rozumie oprawy”.
Ja abstrahuje od rzucania racami, burd itd, ale polskie kluby potrafią zrobić mega oprawy. Ja wiem, że dla Januszy z kanapy to się nie liczy. Sam nim jestem, nie chodzi mi o obrażanie Was, jednak tacy ludzie są z klubem od pokoleń. Nieważne czy prezesem jest X czy Y, czy klub wygrywa czy przegrywa. Dzisiaj Raków jest w modzie, 3 lata temu wielu ludzi nie wiedziało o istnieniu takiego klubu i za 3 lata może się okazać, że o klubie już wielu zapomni.
Nie bronię nikogo, ale uwierzcie mi, że „Sen o Warszawie” w wykonaniu kilkudziesięciu tysięcy kibiców to jest mega przeżycie. Popatrzcie na oprawy podczas meczów w okolicy daty powstania warszawskiego, popatrzcie na oprawy z finałów PP, nie tylko Legii, ogólnie.

konto usunięte

1

@escarabajo
Nikt nie mówi, że oprawy są złe, ale skoro nie można ich z różnych powodów robić, to jaki my, kibice mamy na to wpływ?

Lepiej nie wejść na stadion i zostawić drużynę samą sobie?

0

@bartas97 No i fajnie mniej patologii na stadionie to plus.

1

@escarabajo zle trafiles bo chodzilem kiedys na zylete, znalem duzo osob ktore nawet nie obchodzil wynik meczu nie mowiac o strzelcach bramek etc(Tutaj nie bede sie rozwijal). Race, oprawy etc a pilka byla daleko w tyle. Zabrać im to wszystko to pojda gdzie indziej z tymi swoimi zabawkami a klub maja w dupie tak naprawde. Moze 10% kibicow ktorzy chodza na stadion przezywaja transfery, gre, zarzad itp. reszta przychodzi tworzyc atmosfere lub popatrzeć na to.
Z resztą masz idealny dowod na moje slowa od "kibicow" ktorzy wywiesili ten transparent.

0

@Katalończyk 99 ja absolutnie nie twierdzę, że na stadionie są sami kibice futbolu. Patoli jest sporo, na każdym stadionie i przy każdym klubie. Znaczy przy każdym „historycznym” klubie. Nie wiem jak się sytuacja ma z Termalicą, Łęczną czy innymi klubami, które dziś są a jutro ich nie ma.
Rozumiem o co Ci chodzi, natomiast nie zgadzam się, że tylko „10%” obchodzi sport. I wciąż bede bronił swojej tezy, że potrafimy w Polsce robić świetne oprawy.
@bartas97 dla niektórych widocznie tak.

0

@escarabajo ja do opraw nic nie mam. Są bardzo kreatywne i na top poziomie. Ten transparent mnie nie dziwi bo znam jako tako ten "świat" i wiem czym sie kierują i co ich obchodzi. Klub dla nich jest daleko w tyle, piłka nożna i sam klub to tylko argument do robienia tych rzeczy

0

@PatrychoO Ale Ty wiesz, że pół Polski ma takie stanowisko, w tym Lech?

Ale wiadomo, trzeba przytoczyć tylko "Warszawioków", żeby narracja się zgadzała.
Nic nowego u Ciebie i tobie podobnych pikników co chodzą na mecze, żeby pojeść popcornu.

Myślisz, że przez co większość klubów nie szanuje Rakowa?

1

@HighestInTheRoom Zastanówmy się. Nie szanują ich, bo kibice Rakowa wyłamali się z jakiegoś idiotycznego szantażu, że bez opraw nie będzie kiboli? Na mecze się chodzi, żeby obejrzeć piłkę nożną. Jak chcę obejrzeć małpy w zoo, to idę do zoo Warszawioku. Banda neandertali wymyśliła sobie, że na stadion chodzi się dla opraw xD Przynajmniej będzie bezpiecznie.

1

@HighestInTheRoom nie siedzę tak głęboko w strukturach kibicowskich i ich nie śledzę, ale sam piszesz, że sporo klubów poparło ten protest. Dlatego też tym bardziej dziwi mnie fakt, że odnosisz się do „warszawioka”. Nie bawi Cię ten ból dupy?:) mnie na przykład bawi ten małomiasteczkowy i śmieszny argument:)
W zeszłym roku Lech tez nie wszedł, myslisz ze ktoś pisał „poznanioki nie weszły na stadion”?:)

0

@PatrychoO Chłopie, ale ty jesteś zero jedynkowy.
Byłeś kiedyś na jakimśkolwiek meczu, czy wszystkie oglądasz w domku pod kocykiem jedząc czipsiki i popijając je ciepłą herbatką?
Załóżmy, że miałbyś jechać na finał Pucharu Króla a władze miasta np Bilbao nie wyraziłyby zgody na wniesienie oprawy, kibice Barcelony solidarnie nie weszliby na mecz a kibice Realu by weszli i złamali zasady kibicowskie, też byś krytykował kibiców Barcy, czy przyznałbyś rację i jechał po Realu?

Poza tym ciśniesz po kibicach Legii czy Lecha, wrzucając ich do jednego wora z kibolami i porównując ich do zwierząt w zoo.
Nie wiem czy wiesz, ale na Żyletę przychodzą też normalni kibice, rodziny z dziećmi, czy osoby starsze, ale wiadomo wszyscy kibole...

Jak kibice Rakowa są tacy mądrzy, i nie zależy im na oprawach, to po co w takim razie robią je na swoim stadionie?
Przecież na Narodowy tak ochoczo wchodzą bez niej.

0

@HighestInTheRoom co Ty mi próbujesz mydlić oczy rodzinami, starszymi i dziećmi? xD W burdach też pewnie uczestniczą, nie? A na stadion chodzę co dwa tygodnie. Ale chodzę oglądać mecz, cała reszta mnie nie obchodzi.

0

@escarabajo Bawi, ale i wku.... zarazem.
Gość nie ma zielonego pojęcia na tematy kibicowskie a się wypowiada i obraża normalnych kibiców od kiboli i zwierząt.

0

@PatrychoO Chodzisz, hmm.
Z tego co widzę to chyba na mszę do kościoła.

Nawet jeśli są jakieś burdy, to zazwyczaj jest to kilka łbów, którzy od buta powinni dostawać zakazy stadionowe.
To już nie te czasy, że się walą na stadionach, teraz robią ustawki w lasach czy na obrzeżach miasta i nikt postronny na tym nie cierpi.

"Ale chodzę oglądać mecz, cała reszta mnie nie obchodzi."

Czyli rozumiem, że nie obchodzi Cię atmosfera na stadionie, ładne oprawy i przychodzisz tylko posiedzieć xD?

0

@HighestInTheRoom "Chodzisz, hmm. Z tego co widzę to chyba na mszę do kościoła." XD No tak, bo ultras z Legiuni nie potrafi zrozumieć, że na mecz można iść z powodów czysto sportowych. "Uga buga śpiewaj albo wypier... przed telewizor".

"przychodzisz tylko posiedzieć" Przychodzę obejrzeć mecz, spotkać się ze znajomymi, bo takie jest główne założenie pójścia na mecz ulubionej drużyny. Często zdarza się tak, że ultrasi się o coś obrażają i nie ma dopingu. Zgadnij, czy mnie to wtedy jakoś rusza. Dla mnie atmosferę robią brawa od całego stadionu, a nie Sebki śpiewające przyśpiewki typu "a na drzewach zamiast liści będą wisieć komuniści".

0

@PatrychoO "XD No tak, bo ultras z Legiuni nie potrafi zrozumieć, że na mecz można iść z powodów czysto sportowych. "Uga buga śpiewaj albo wypier... przed telewizor".

Po pierwsze, nie jestem Ultrasem, sam czuję, że mam jeszcze przymały staż, żeby móc się nim nazywać ;)
Nie każę Ci wypier... przed telewizor, nie chcesz to nie śpiewaj, są specjalne trybuny (jak rodzinna) gdzie możesz siedzieć i nikt ci nie zwróci uwagi, że nie śpiewasz.
Ale jak już chodzisz na te mecze, to fajnie byłoby wspierać swoją ekipę.

W ogóle bardzo fajnie ujął to @escarabajo w swoim pierwszym komentarzu w tym wątku.

0

@HighestInTheRoom ale ja wspieram swoją ekipę. Wspieram ją przede wszystkim finansowo. W przeciwieństwie do ultrasów, którzy nieraz kombinowali i wchodzili na mecze na jeden bilet podając sobie przez płot, a jest to klub, w którym każdy grosz się liczy. Dlatego właśnie w dupie mam ten cały ruch kibicowski.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?