La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 762 Culés

konto usunięte

2

Specjalne "traktowanie" rasizmu?

Dlaczego problem rasizmu ma jakieś specjalne ekstra traktowanie na stadionach i ogólnie? Kibole to idioci wiadomo nie od dziś. Wyzywają każdego, często tak by zabolało (przyśpiewki na temat Shakiry itp). Dlaczego docinki odnośnie koloru skóry mają być gorszymi od obrażania czyjeś kobiety czy ogólnie od innych wyzwisk? Zapewne są to czysto polityczne ruchy stąd np w Rosji nie byłoby mowy o jakieś interwencji w tej sprawie. I to jest żenujące. Oni tego nie tępią, bo tak należy tylko, bo jest to aktualnie modne politycznie.

1

@masq To jest straszne, że wszystko spowodowane jest kolorem skóry Viniego. Z Messim było identycznie, był ciagle chamsko kopany, wyzywany, nawet Mou sugerował, że śmierdzi, a nie czekaj... xD
Teraz już nic nie można napisać.. jak kiedyś pisałem, że Alba czasami zachowuje sie jak małpa, to cacy, ale teraz jestem rasista xD

1

@masq między innymi, kontekst historyczny.
Jest to bardzo przykre jeśli ktoś obraża kogoś ze względu na kolor skóry, ponieważ daje do zrozumienia, że dany kolor skóry klasyfikuje człowieka, albo nawet wykreślą go z naszej rasy (wyzywanie od małpy w kontekście koloru skóry, pochodzenia...).
Oczywiście, wyzywanie kogoś ze względu na niski wzrost, czy garbaty nos też jest okrutnym zachowaniem, ale mimo wszystko nie jest to tak krzywdzące. Możliwe, że niskim może być i czarny i biały człowiek.
Kolega wyżej wspomniał, że kiedyś wyzywał Albę od małpy ze względu na zachowanie. Nie jest to ok, nie trzeba tego tłumaczyć, ale kontekst tej wypowiedzi był inny. Dotyczył zachowania, czegoś co każdy może zmienić.
Wyzywanie ludzi ze względu na kolor skóry jest bardzo okrutne i powinno być karane.

konto usunięte

0

@qchulainn wiesz kontekst historyczny też jest taki, że od tysięcy lat każdego faceta triggeruje jak obrażasz mu kobietę. A mimo to nie jest to tak mocno tępione jak wyzwiska na tle rasowym. Uważam, że jest to nie w porządku.

0

@masq nie wiem co to znaczy triggerować, ale chyba się domyślam co masz na myśli. Porównanie jest niewłaściwe.
Wyzwiska na tle rasowym mają znaczenie wykluczające Cię z bycia człowiekiem, określają Cię jako gorszego, ze względu na to jaki się urodziłeś, nie mając na to żadnego wpływu. Jest to bardzo poniżające i często ofiara nie jest w stanie nic zrobić, ponieważ może za bardzo wpłynąć na pewność siebie człowieka.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?