La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1094 Culés

2

Właśnie mi się wydaje że ciężko będzie wrócić do najlepszych lat bo my nie walczymy o takich zawodników jak Allister czy Belingham bo nas nie stać. Kiedyś też można walczyć było o Rodriego Cancelo Bernardo jak grali w Atletico Valenci czy Monaco czy Gundogana jak był w Borussii

1

@Krzywy95 Bo mamy Araujo, Pedriego, Gaviego, nie musimy ich kupować za 100 milionów bo tworzy ich jedna z najlepszych akademii na świecie albo wyszukują ich od najmłodszych lat najlepsi skauci. Lamine Yamal i Balde to zawodnicy, za których w przyszłości taki Liverpool mógłby zapłacić 150 milionów przy dobrych wiatrach.

1

@kuz Wymień jednego piłkarza, który może rozegrać równy CAŁY sezon na płaszczyźnie sportowej i zdrowotnej. Nie ma co hajpować naszego składu bo nie mamy 15-18 zawodników na podobnym poziomie gry, a Yamal i Balde jeszcze nie mają podpisanych nowych umów bo nie wiemy jeszcze jakich piłkarzy Barcelona będzie zmuszona zakontraktować aby przedłużyć te umowy.
Mamy świetne talenty, ale wykruszają się (np. Fati), a powtarzalność kontuzji (np. Araujo, Pedri) jest niepokojąca. Niepokoi też że na wiosnę Gavi zagrał tylko 2 w miarę poprawne spotkania oraz fakt że Balde nie ma wartościowego zmiennika na przyszly seozn. Nie mamy defensywnego pomocnika, zmiennika defensywnego pomocnika, lewego skrzydła, prawej obrony itd. - nie jest aż tak różowo biorąc pod uwagę że w LaLiga kluby dzięki FFP odbudowały swoje finanse w większości przypadków i jak nie w tym to w kolejnym zaczną się wielkie zbrojenia, a my nadal będziemy oszczędzać bo przewaliliśmy setki milionów (włącznie z pensjami) na Ferranów, Bellerinów, Araujów i inne półśrodki zamiast kupować kolejne talenty lub pasujące profilem gotowe rozwiązania.
Latem ze szkółki i rezerw może odejść każdy z wyjątkiem Yamala, zatem na płaszczyźnie szkółki też nie jest różowo. Wystarczy zobaczyć co dzieje się z najlepszymi strzelcami i asystentami - odchodzą, a Chadi Riad również nie przedłuży umowy i odejdzie za darmo za rok.

0

@JarekS W tym sezonie kontuzje nas przygwoździły bo gdyby nie one, to w LM było by zupełnie inaczej. Tego niestety już nie przewidzisz, czy dany zawodnik wyleci czy nie. Gdyby grała ciągle obrona BACK to byśmy byli dziś bardziej zadowoleni z sezonu, bo taki Inter by nam nic nie zrobił a i Bayern byłby do przejścia.

0

@kuz Gdybanie nie ma sensu - tak samo może mówić 6-8 zespołów, które uczestniczyło w LM - przecież Inter też był zdziesiątkowany kontuzjami, Bayern miał multum problemów - każdy miał jakieś problemy. Piszę o tym że w nowym sezonie bez Busiego pomocnicy będą musieli jeszcze mocniej się wysilić i jeszcze bardziej będą eksploatowani, ter Stegen jakiś cudem będzie musiał nadal wyciągać nas z tarapatów, a niemal pewne jest że Araujo, Pedri i Dembele w pewnym momencie sezonu tracą 3 miesiące na kontuzje bo nie zapowiada się aby byli oszczędzani bardziej niż w bieżącym sezonie. Nie wiemy jeszcze kogo sprzeda Barcelona latem aby dopiąć "obiecane" agentom transfery. Plotki o sprzedaży Christensena czy Raphinhii dzisiaj nie ustały, zatem Alemany miał rację - to będzie ciekawe lato. Liczę po cichu że Gundogan jednak przyjdzie i ma jakość odpowiadającą grze w LM i będzie mógł w ważnych meczach zastąpić Gaviego.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?