La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1380 Culés

konto usunięte

14

Pele w wieku 34 la odchodzi z Santosu do New York Cosmos
Henry w wieku 33 lat odchodzi z Barcy do New York Red Bulls
Xavi w wieku 35 lat odchodzi z Barcy do Al Sadd.
Iniesta w wieku 34 lat odchodzi z Barcydo Vissel Kobe.
Cristiano w wiek u38 lat odchodzi z United do al- Nasssr
Beckham, Gerrard, Lampard, Henry, Keeane, i dziesiatki innych. Nawet Kaziu Deyna. Wszyscy pojechali na koniec kariery do słabych lig, dostając wielkie albo po prostu lepsze kontrakty niż w Europie. Wybrali spokojne ostatnie lata ( no może poza Cristiano, który został do tego zmuszony) dobre pieniądze i nowy, ciekawy kraj do mieszkania w innej części świata.

Messi w wieku 36 lat przechodzi z PSG do Interu Miami. Ale on nie może. Przekupny zdrajca łasy na kasę nie może będąc wolnym zawodnikiem, zrobić co chce i wybrać to co wybierało wielu w przeszłości. Po co to umniejszanie, wypominanie, wręcz obrażanie jednej z naszych największych legend? Naprawdę tylko dla poklasku tych 3 czy 4 ubytków umysłowych, co się uaktywnili jak poczuli po 3 lajkach, że są królami życia?

Czy mógł pójść do Barcelony? Może mógł a może nie. Na końcu nie poszedł. Zaskoczenie. Nie poszedł do Barcy. No i co z tego? Mamy nowy projekt sportowy oparty na młodych graczach to chyba raczej dobrze z waszej perspektywy, że nielubiany gracz nie poszedł do ulubionego klubu. Jakby poszedł to byście pisali, że blokuje młodych, zahamował rozwijający się projekt, zabiera pół pensji i cofamy się 3 lata wstecz. Zawsze coś.

Można nie lubić Messiego bo to sportowiec z wadami jak każdy inny, ale nie dajcie się wciągnąć w tą narrację jakoby Messi to jakiś Figo. Niech sobie żyje w Stanach, dał nam tyle fajnych, kibicowskich chwil , że mógłby i grać z pingwinami na Antarktydzie. Adios Lio. A wam drogie przegrywy życzę więcej uśmiechu, szczęścia i trochę rozumu w życiu, bo nie wierzę, że można mieć dobrze na umyśle i psychice, poświęcając całe godziny osobie, której się nie cierpi.

konto usunięte

11

@koziar totalnie spoko jest wybranie czego się chce. Totalnie nie spoko jest wmawianie, że robiło się wszystko, żeby dołączyć, łącznie z gadaniem jego ojca dzień wcześniej, kiedy jasno wynika, że kontrakt z Interem Miami był już sporo wcześniej dogadany. Mógł od razu powiedzieć jak jest, a nie kręcić PRowo.

konto usunięte

0

@VENOMStyle Zgadzam się, ojciec Messiego zrobił i mi nadzieję. To jest w tych wadach Messiego, nigdy nie potrafił stawiać kawę na ławę ale nie to było klu mojego komentarza. Nie rozumiem ludzi którzy nie chcieli tutaj Leo a teraz wielce oburzeni, że zdradził klub i nie podpisał kontraktu. To jakaś paranoja,

konto usunięte

1

@koziar a no to jasne. Mnie osobiście irytuje bardzo to okłamywanie, bo to totalnie jest słabe i zostaje moim zdaniem jako dosyć spora rysa na jego wizerunku. Nikt nie miałby mu za złe, gdyby nie robił z siebie ofiary i pokrzywdzonego w całej tej sytuacji.

1

@koziar myślę, że większość negatywnych komentarzy, które pojawiają się po przejściu Messiego do Interu nie są wycelowane w Messiego, a w jego fanbojów, którzy - w oparciu o działania ojca i samego Leo - codziennie, namolnie budowali narrację "Messiego - wielkiego fana Barcelony, nieskazitelnie czystej osoby, nadczłowieka". Myślę też, że te "przegrywy" w dużej części nie chciały powrotu Messiego, gdyż ogarniają, że trofea wygrywa kolektyw (a nasz, bazując na guardiolowskiej filozofii, ma być oparty na pressingu, co nie łączy się z osobą Messiego). I tak, jak pisze @VENOMStyle transfer - Inter, czy Arabowie - bez tej całej śmiesznej otoczki byłby przyjęty normalnie.

konto usunięte

0

@Mazi no dokładnie, ale zrobił jak zrobił i niesmak pozostanie już na zawsze.

konto usunięte

0

@Mazi Kompletnie nie zrozumiałeś treści komentarza. ,,Przegrywy" było skierowane, do tych co plują jadem dzisiaj cały dzień na Messiego, nie do tych co woleli Barcelone bez niego (choć moze się to pokrywać). Zresztą jest to wytłumaczone dlaczego takie a nie inne słowo w ostatnim zdaniu.

konto usunięte

0

@VENOMStyle To ogólnie jest bardzo nieprzyjemna sytuacja. Laporta wycyckał Messiego w 2021.. okłamując go a teraz ma być jego twarzą projektu i ściskać obie dłonie na podpisywaniu kontraktu. Laporta to polityk, będzie robił taką twarz jak trzeba do samego końca i Messi też przyjął taką postawę.
W wywiadzie było sporo szczerych przemyśleń, nie byłą sama gra pod publiczkę.

konto usunięte

3

@koziar Czy go wycyckał? Tu pewności nie mam. Z tego co pamiętam tamtą sytuację, to gdyby Messi przedłużył kontrakt, a nie czekał do momentu jego wygaśnięcia to zostałby dalej jako piłkarz Barcy. Problem był z nowym kontraktem. Przypomnę też, że parokrotnie wcześniej był przekupywany, aby został w Barcelonie bardzo wysokimi kontraktami i dodatkowymi zapisami w nich i korzystał z tego bez "litości" dla klubu. Nie róbmy pokrzywdzonego z Leo, serio.

konto usunięte

0

@VENOMStyle Samo bronienie Leo w pewnych kwestiach to nie jest robienie z niego pokrzywdzonego, masz jakaś nadwrażliwość. Laporta cały program oparł na tym, że przedłuży kontrakt z Messim i co? I nie przedłużył. Po prostu wykorzystał co się dało, naobiecywał a na końcu okazało się, że w klubowych kasach minus 100 czy 200 i trzeba sprzedawać wszystko co się da i zostawił zawodnika, róbta co chceta. Troche się dziwię jak bardzo problemu wyszukujesz w samym Messim a nie widzisz, jaką patologię odstawiały władze Barceloney przez grube lata. To one pozwalały na takie kontrakty, takie zachowania, kreatywne księgowości, przepłacenia i oszustwa. Decyzje niszczące klub. Messi dostawał kontrakt po negocjacjach go podpisywał. Eh Perez to jest jednak ktoś, naprawdę pozazdrościć Realowi.

konto usunięte

1

@koziar Tak, zarząd był mierny, z drugiej strony jakkolwiek próbowali zatrzymać Messiego, co jasno pokazuje, że on nie chciał grać dla Barcelony już lata temu. :)

Z drugiej strony można sobie zadać pytanie, skoro tak kochał klub to czemu brał te ogromne kontrakty? Nie wspominając o tych wiadomościach w trakcie pandemii, żeby jemu nie obniżać kontraktu, a innym tak.

Po prostu, dla mnie Messi piłkarsko geniusz, ale to zawodnik jak każdy inny, żaden anioł, ani wzór do naśladowania. Zdrowo dbający jedynie o swój tyłek.

konto usunięte

0

@VENOMStyle Widzę, że się nie dogadamy. Jesteś po prostu na nie na wszystko co Messi. Samo to, że tłumaczysz zarząd Bartomeu, prawdopodobnie najgorszych zarządzający w dziejach klubu. Ludzi, którzy z klubu top 1 świata pod każdym względem, zrobili Lige Europy i perspektywę bankructwa w w parę lat a masz pretensje do Argentyńczyka o takie abstrakcje jak podpisywanie kontraktu, sprawia, że nie mam ochoty kontynuować. Dobranoc.

2

@VENOMStyle przecież w latach 2010-2015 stary Messiego rozbił niemal namiot pod klubem - tak często chodził po podwyżkę dla syna, że nie warto było wracać do domu. A rok 2020? Messi chciał wycyckać Barcę (el burofax) opierając się na klauzuli, która... wygasła. Dopiero po sprawdzeniu tematu z prawnikami zrobił konferencję i udawał "poszkodowanego". Nie taki Messi święty, jak go malują.

konto usunięte

3

@koziar Owszem, nie dogadamy się, bo ja na pierwszym miejscu stawiam klub :) a niestety Argentyńczyk nie grał w pełni fair z klubem, dużo nam dał, ale aktualna sytuacja klubu jest pokłosiem zarządu i jego również. :) Tak wygląda rzeczywistość. Sportowo fajnie, ale finansowo nas nie raz wydymał ze swoim ojcem.

konto usunięte

0

@VENOMStyle Nie stawiasz żadnego klubu na pierwszym miejscu, tylko jakąś niechęć. Mniejsza, to co napisałeś mówi wszystko.

konto usunięte

0

@koziar Niechęć nie jest podyktowana "wymysłami", a rzeczywistością. Perez takiego zawodnika w sekundę by wyrzucił z klubu, zresztą nie raz to robił.

konto usunięte

0

@VENOMStyle Kierujesz się nie mysłem a negatywnymi emocjami do zawodnika. To widać w Twoim tekście ponieważ 99 % tekstu to nacisk i wypominanie Leo a nie w takich proporcjach w tej sytuacji znajduje się jego wina. Przynajmniej tą niechęć przyznajesz, zawsze cos.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?