- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1602 Culés
Gorące dyskusje
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
99 odpowiedzi
Kgorecki2500
0
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
42 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
26 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1602 Culés
9
Zainspirowany teorią spiskową @michal26 chciałbym zwrócić uwagę na bieżące wydarzenia z punktu widzenia Sztuki Wojny Sun Tzu:
Pytanie czy nie mamy do czynienia ze świetnie wykonaną akcją służb specjalnych FR:
1. Bunt Prigożyna przynosi efekt - okazuje się inscenizacją, która jest jedynie wabikiem uaktywniającym kontrofensywę Ukrainy do której się przygotowywała od dłużeszego czasu. Różnego typu źródła wskazują że właśnie się rozpoczęła.
2. Nie ma wiarygodnych zdjęć dowodzących że Wagnerowcy szli na Moskwę.
3. Służby specjalne wszystkich stron konfliktu działają i przepuszczają "dalej" wiadomości jakie chcą - pytanie czy to nie jest jakaś zasadzka na kontrofensywę Ukrainy.
W Sztuce Wojny jest ciekawy fragment: "Zazwyczaj ten, kto pierwszy zajmuje pole bitwy i tam oczekuje wroga, jest w lepszej sytuacji niż ten, kto później wkracza na scenę i rusza do walki. Dlatego biegli w wojennym rzemiośle wpuszczają wroga na pole bitwy, a nie są tam przez niego spychani. Ten, kto jest w stanie wpuścić wroga na swój teren, czyni to ustępując mu pola. Ten, kto umie przeciwstawić się sile wroga, atakuje pierwszy."
Może być tak że Ukraina chce zaatakować w momencie pozornej słabości Rosji. Cytując dalej "Kiedy wróg jest w lepszej sytuacji, musisz go niepokoić. Kiedy jest wypoczęty i dobrze odżywiony, musisz go osłabić. Kiedy wypoczywa, zmuś go do ruchu. Pojaw się w miejscu, które musi przekroczyć i zaatakuj z ukrycia, wtedy kiedy on się tego nie spodziewa. Możesz śmiało przemaszerować 1000 li bez zmęczenia, ponieważ poruszasz się tam, gdzie nie ma niebezpieczeństwa."
Słynny generał Tsao stosował skuteczną metodę "Zawsze uderzaj we wroga niespodziewanie" - zgodnie ze Sztuką Wojny przy kontrofensywie Ukrainy to Rosja wpuszcza przeciwnika na teren wcześniej opanowany i hipotetycznie przygotowany pod atak Ukrainy - absolutnie nie wiemy co jest zaplanowane.
Pewne jest to że Rosja nie będzie bała się "poświęcić" swoich żołnierzy dla celów wojennych, lecz sprawa Prigożyna śmiedzi mi to na kilometr. Nie chce mi się wierzyć że nie był otoczony dziesiątkami tajnych agentów służb specjalnych itd.. On pracuje dla Rosji od wielu lat - gdyby kiedykolwiek służby miały co do niego jakieś wątpliwości to mogły by działać po cichu i rozwiązać problem. Nawet teraz w trakcie wojny może 4-5 osób w całej FR jest równie mocno inwigilowanych jak on (włącznie z całym jego otoczeniem). Doniesienia medialne aktualnie brzmią jak scenariusz filmu, są wręcz niewiarygodne. Pytanie teraz czy kontrofensywa Ukrainy to też wkrętka bo wszystko jest możliwe :)
0
@JarekS przy dziejszych satelitach nie ma problemu aby zobaczyć wojsko zmierzające do Moskwy.Nie sądze aby to przeszło.
0
@JarekS ale Ukraincy sami pisali wczoraj że to może być pułapka. A ta kontrofensywa i tak musi kiedyś ruszyć.
3
@Borneo no a chyba ostatecznie mogło przejść. Strasznie szybko tam szedł. Już był 100 km od granic Moskwy wg niektórych źródeł...
Sam wielokrotnie mówiłem, że strasznie szybko się to dzieje.
No i mogło być jeszcze tak, że finalnie oni szli. Nie zmienia to faktu, że może być tak, jak pisze kolega @JarekS czyli Rosja ma jakiś ukryty cel.
Mi to od początku wyglądało na jakiś plan. Mógł być oczywiście pucz, ale wszystko zadziało się tak...nagle. stąd moja teoria spiskowa, która poniekąd się sprawdziła. Tylko teraz kwestia czy będzie odwrót (zgodnie z moją teorią), czy jednak jakiś niespodziewany atak i wpuszczenie Ukrainy do ataku. Teraz wydaje się to drugie bardziej prawdopodobne, ale w sumie dalej nie wiadomo o co tutaj chodzi w ogole.
0
@michal26 nie wiem ale taki bunt jest dobry ukraince wojska przez rzeke przerzucają stracili 3 helikoptery i samolot.W rosji widzą że źle sie dzieje to porażja wizerunkowa.Prezydent uciekł swity wylecialy z rosji.
1
@Borneo No właśnie inscenizacje mają to do siebie że z satelity nie zobaczyć kto jedzie w niskoopancerzonej kolumnie. Rosjanie mają w tradycji robienie niekończących się sznurków pojazdów. Inna kwestia to filtr informacyjny, gdzie masz filtrowane informacje odekwatne do strony po której jesteśmy.
@barcelonaLM zgadza się - to tylko teoria spiskowa bazująca na słynnej książce wojennej. Media zostały zalane tak dużą ilością informacji, że absolutnie wszystko jest możliwe. Niepokoi jednak fakt że na Ukrainie proces poboru do wojska zmienia się z godziny na godzinę i widać w tym wręcz szaleńczą walkę z czasem.
0
@JarekS mistrzu przecież UA ma zdjęcia satelitarne, więc wiedzieli czy Ci Wagnerowcy szli na Moskwę czy nie. Do tego UA była stosunkowo spokojna dziś.
0
@tbas tak jak napisałem koledze wyżej: "No właśnie inscenizacje mają to do siebie że z satelity nie zobaczyć kto jedzie w niskoopancerzonej kolumnie. Rosjanie mają w tradycji robienie niekończących się sznurków pojazdów. Inna kwestia to filtr informacyjny, gdzie masz filtrowane informacje odekwatne do strony po której jesteśmy." Druga kwestia to jak myślisz dlaczego nie wyciekły do internetu nagrania przejazdu kolumny jeśli w Rostovie ludzie sobie między żołnierzami spokojnie mogli spacerować i robić zdjęcia? Jest wiele znaków zapytania pomimo tego że oczywiście mogła jechać prawdziwa kolumna co też nie wyklucza podstawowej kwestii mojej teorii spiskowej że to blef. Nie możesz tego wykluczyć tak samo jak ja nie mogę udowodnić teorii spiskowej. Czas pokaże.
0
@JarekS ludzie nie mają sprzetu wojskowego.Tak czy siak to dla nich porażka ukraina robi atak przerzuca przez rzekę ciężki sprzęt.Putin ucieka stracili samolot 3 helikoptery .Wojsko zdezorientowane.Poza tym wycofają tych 2 co rządzą to raczej lepszych tam nie mają.ten geriasimov miałbyć bardzo dobry bezkompromisowy itp.kompletnie to podkopuje putina i rosję na miedzynarodowym polu.Nie widzę tu strategicznego sukcesu
0
@Borneo Proszę nie bierz każdych doniesień o wojnie na 100% jako pewnik. Przedstawiasz wizję kreowaną przez nasze media - być może jest prawdziwa, ale mocno podkręcona ze względu na morale.
Wczoraj nawiązałem do Sun Tzu, okazuje się dzisiaj że wielu światowych publicystów podobnie widzi temat i zaczynają również patrzeć z takiej perspektywy.
Zauważ że wczoraj Wagnerowcy szli na Moskwę, a dzisiaj już są 200km od Kijowa. Na Dreadzie, który jest torowym odpowiednikiem Reddita w darknecie ponoć są najnowsze doniesienia z frontu: Ukraińcy w sposób skoncentrowany powchodzili na tereny przygotowane przez Ruskich pod kontrofensywę - straty UA w sprzęcie są gigantyczne - ludzie wrzucający do sieci różnego typu doniesienia sugerują że w miejscach koncentracji jest drugi Wietnam w aspekcie masowego niszczenia przeciwnika. Sukces strategiczny to osłabianie przeciwnika - jeśli przy kontrofensywie UA straci większość sprzętu wojskowego to wracamy do 2014 roku.
0
@JarekS straty ruskich sa takie że wagnerowcy wyprowadzają wojsko z rosji oznacza to prawdopodobnie że nie będą walczyć .Jest osłabienie ruskich.Czy wierzę no ruskie nie zdobyły w 3 dni kijowa i porażka jest ogronna biorę pod uwagę że moze się coś nie zgadzać.