La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1058 Culés

0

Obserwując zachowanie Barcelony na rynku chyba rzeczywiście można dojść do wniosku ze Laporta postawił wszystko na zeszłe okienko i nie poszło to po jego myśli tak jak miało. Wystarczy zobaczyć na to jak wyglada nasze działanie na rynku transferowym. Nie mamy praktycznie żadnych pieniędzy i ledwo pewnie spełnimy restrykcje La ligi. Nasze działania to:
-Gundogan ściągnięty za darmo
-Martinez za darmo
- Roque kupowany na raty i nie wiadomo czy zarejestrowany będzie teraz czy w styczniu ze względu na zasady La ligi
-Guler miał być kupiony na raty i zostawiony w fenerbance jeszcze na rok ( zapewne tez trudno by go było zarejstrowac)
- kupienie jakiegoś średniaka na ŚPD gdzie Laporta podkreślił ze dodatkowy pomocnik jest na życzenie Xaviego.
To wszystko pokazuje ze my nie mamy prawie żadnej kasy na transfery albo tak mało ze wszystkich musimy brać na raty bo maksymalnie byłoby nas stać na jednego gracza. Do tego sprzedaż zawodników takich jak Kessie czy Ferran zapewne tez by niewiele dała bo przez zasada 1/2 (ze połowa tylko zarobionych pieniędzy może iść na transfery) musielibyśmy ich sprzedać za minimum 80 mln żeby w ogóle moc myśleć o jakimś zakupie topowego gracza(chociaż pewnie i tak byśmy kupili ma raty bo 40 baniek to za mało)
Na ta sytuacje złożyło się zapewne kilka czynników:
-Brak awansu w LM. Klub pewnie liczył na ćwierćfinał czyli jakieś dodatkowe 40-50 mln zysku, który przepadł.
- problem ze sprzedażą niektórych graczy
- słaba postawa zawodników. Wydawało się ze Fati Rapinha Dembele i Torres to aż nadto i skrzydła są obstawione. Tymczasem pierwszy od roku bez formy, drugi robi liczby ale z mocnymi klubami znika, trzeci znowu się połamał a czwarty mimo dobrego początku zapomniał jak się gra w piłkę.
- odejście Busiego. Klub zapewne najpierw liczył ze kogoś innego ściągnie lub Xavi da komuś szanse na tej pozycji. Tymczasem tak się nie stalo a gdy klub postawił jednak jeszcze rok zostawić Busiego to ten nie przedłużył umowy. W skrócie to będzie najgorsze okienko od lat i powtórzenie mistrzostwa w tym roku to będzie wyczyn. A i tak mamy dużo szczęścia bo inne kluby również maja problemy z pieniędzmi

1

@AlwaysBlaugrana Ale jak My możemy mieć jakieś $ skoro My nic nie sprzedajemy? A jak już sprzedajemy to na raty z wypożyczeniem + opcja kupna z której i tak nikt nie korzysta.

0

@AlwaysBlaugrana Co do mistrzostwa, to wiele zależy od postawy RM. Jak znowu się zatną, to będzie łatwiej. Ale ja od dawna mówię, że Real wiecznie nie będzie kulawy i jak w końcu poskłada ekipę, trafi ze 2 dobre transfery, to mogą nas przycisnąć nie na żarty. A hajcu mają dużo więcej.

Okienko zapowiada się rzeczywiście niezbyt okazale, mimo że podpisanie Gundogana to prawdziwy gamechanger, bo brakowało kogoś takiego jak cholera.
Miał być jakościowy DM, konkretny PO, ktoś na LS i zmiennik dla 9tki. Nie zapowiada się, żeby udało się to zrealizować.

Pozytywne jest to, że w tym sezonie Eric raczej nie narobi flopów w ważnych meczach, bo z ławki lub grając w innym klubie się nie da. Pedri nie będzie tak zmęczony i można go zastąpić w razie kontuzji. No i mimo wszystko Abde coś tam pogra na LS.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?